Pengalaman Pahitku kat Mahkamah Tribunal Tuntutan Pengguna

Discussion in 'Perniagaan Internet' started by alan, Mar 12, 2009.

By alan on Mar 12, 2009 at 12:13 AM
  1. alan

Mentor

Ratings:
    +9 / 0 / -0
    Adakah ANDA pernah di Tipu?

Jika YA, Apakah Perasaan Anda?

Paling penting, Apa yang Anda Buat Selepas itu? Berdiam je atau Lawan Balik?

Saya ada mengikut satu seminar “Jana Wang Online Super Hebat XXXX” pada tahun lepas di KL. Seminar dianjurkan oleh seorang Guru yang baru.

Biasalah bila dia cerita kisah dia:
    -saya gagal jana wang
    -hutang bertambah
    -kena mintak tolong saudara, orang lain.
    -dah nak give up...
    -...........
    -...........bla...bla...bla...

-TAPI pada satu hari saya terjumpa satu "lubuk rahsia"
    -hidup dah cerah
    -Income lebih $20k satu bulan..sampai bank account dah penuh..
    -Saya ingin membantu ANDA(sila daftar seminar saya) kalau nak tahu rahsianya......
    -letak Income screen shoot
    -offer Money back Guarantee
    -Daftar sekarang sebab ada limited bonus

Bila saya baca buku Ewian Chia yg terbaru pun lebih kurang macam tu jugak kisahnya….dia copy Ewin Chia atau Ewin chia copy dia? …em…tak tahu-lah

Di dalam seminar preview adalah diterangkan apa kelebihan affiliate niche marketing, kenapa anda perlu buat bisnes Online sekarang, bagaimana anda CUMA guna 1 jam sehari boleh jana pendapatan 5 angka!, ikut formula saya yang mudah & ramai dah Berjaya, beli kereta/rumah besar,berhenti kerja(tak perlu lihat muka Boss), kerja kat rumah, tak jumpa difficult customer etc.

Sales Preview talk tu memang menjanji Syurga….senang je...ikut je formula saya yg "PROVEN"

Saya masih tak pasti selepas preview
    sebab nama Guru ni macam tak pernah dengar je….apa lagi terus hantar e-mail

Tanya beberapa soalan macam:
    1. apa kos lain selain drp yuran seminar rm2,000
    2. Ada upsales program selepas ni
    3. Ada Money back guarantee kalau tak puas hati..

Jawapannya
    1. +Rm350 utk running cost,etc
    2. Tak de
    3. Memang Ada Money back guarantee for whatever reason(dengan cap Mohornya Certificate yg BESAR2)

Utk pendekkan cerita…..saya attend & rupanya indah khabar drp rupa & mintak Money back guarantee
    Tapi……ditolak dgn pelbagai alasan….

Apa lagi …bukan panic lagi…tak tahu buat apa…..terbang rm2,000 aku…. :-(

Bila cerita kat kawan….dia nasihat supaya buat laporan kat Polis....Bila chk lagi...ada yang nasihatkan lagi bagus laporkan kat Mahkamah Tribunal Tuntutan Pengguna

Apa lagi , terus mintak cuti tak berbayar, terus ke Mahkamah Tribunal Tuntutan Pengguna. Lepas buat report bayar rm5 utk yuran pendengaran…..

Memang kira frust masa tu...terus buka thread - Semua e-book adalah Tipu!

selepas satu bulan.....

Hari ini adalah hari pendengaran…

Akan bersambung utk perkembangan terbaru….......(kes ini masih dlm process pendengaran)

Bila saya bertanyakan rakan seminar saya En.Axxx, dia cakap pun dia dah give up & tak buat lagi. Sekarang Guru tu Upsales dia program lain lagi….mana dia tak frust…

Tujuan thread bukanlah utk memusnahkan periuk nasi mana2 penganjur seminar/e-book & hanya ambil iktibar drp pengalaman saya

Saya mengaku memang Daif sebab cepat mempercayai orang lain & masih baru lagi dlm IM ni

• Apa yang saya kecewa ialah Guru patut berpegang teguh kpd product mereka…jika ada alasan yg valid sila pulang wang seperti yg dijanji…bukan bila mintak Money back guarantee banyaklah alasan dia..keluar semua T&C..macam kes ni sampai kena pergi mahkamah pulak …

• Jana wang online bukan senang seperti apa yg dicerita kat Sales Preview tu……saya memang Salute Guru ni sampai boleh sign up 10 orang dlm satu preview.....Tapi kalau guna Gimmick hanya akan bagi wrong expectation je,,,,,mana tak susah…..

• Sila sedari hak anda sebagai Pengguna!

Namun saya masih belum berputus asa utk Jana Wang melalui Online/Internet....Bukan Senang TETAPI tak Mustahil

2. Loading...

Tags: this article has not been tagged

Share This Page

Comments

Discussion in 'Perniagaan Internet' started by alan, Mar 12, 2009.

1. JaMaL
      JaMaL
      Kesian ko..banyak rm2000 tuh..
    2. Masrizal Mastor
      Masrizal Mastor
      oh..belum ada keputusan la nih....bkn la pengalaman pahit kat mahkamah,
      tapi pengalaman pahit yang membawa ke mahkamah sepatutnya...
    3. ijamidayu
      ijamidayu
      Semoga ia berjaya di bentangkan dan anda berjaya dlm kes nie..
    4. kallam
      kallam
      sbelum pegi maner2 kursus adr baiknyer tanyer member wangcyber nih dulu biler jadik camni memang menyesakkan duit terbang camtuh jerkk
    5. ajisaziz
      ajisaziz
      bgtau je sape 'guru' tu
      tak de lagi org yg akan kena nanti..
      Last edited: Mar 12, 2009
    6. ijamidayu
      ijamidayu
      Nama perlu juga didedahkan untuk memastikan tidak ramai lagi tertipu..
    7. langmas
      langmas
      umumkan penamanya senang kita baikot dia punya barang
    8. omecool20
      omecool20
      Ha ah..perlu dedahkan. Kalau dia tidak bersetuju, minta dia reply balik. Penting utk kawan2 lain, esp internet newbie.
    9. lutfee
      lutfee
      tak nak bg nama, bg jer web / blog dia jer....
    10. smartusaha
      smartusaha
      Saya setuju. Baguslah ke mahkamah tribunal. Next time boleh dijadikan contoh agar pengguna tahu hak masing2 dan yg menganjur tahu apa yg tak boleh dilakukan.

At least benda ni boleh kawal industri IM.

Tindakan yg bagus Alan. Kat Malaysia ni rata2 rakyat suka kata "tak pe lah, nak buat mcm mana". Skrg saya harap kita gunakan apa saja hak yg pihak kerajaan/undang2 sediakan. Jangan duduk diam.

Saya juga ingatkan kepada diri saya sendiri dan sentiasa memperbaiki mana yg kurang. Jadikan ini sebagai pelajaran bersama.
    11. alan
      alan
      Terima kasih atas sokongan moral anda semua!

Maaf, saya tidak dapat beri Nama Guru itu selagi ianya dalam process pendengaran.

Ini adalah untuk menjaga kepentingan bersama.
    12. Syedz
      Syedz
      owh, patut la kamu keluarkan posting yg bertajuk "semua e-book adalah tipu"..mmg frust pun kalo kena tipu...bukan sket rm2000 tuh..

RM2k tu 2 bulan gaji aku...anyway, kumpul balik rm2k tu dgn internet..musti sungguh-sungguh baru berjaya...

gud luck
    13. Imabiz
      Imabiz
      banyak tue 2k.. kalau saya saye tak berani nak kelaurkan 2k... belajar melalui wc nie boleh aper... tak yah kuar 2k.. tapi kene sungguh2 lah.. insyaallah berjaya.. ape pun jgn putus asa.. allah akan tolong org yang teraniaya....
    14. krolbiz
      krolbiz
      MsyaAllah.. Saya pun turut bersimpati dgn saudara juge.. Memang zalim org macam ni, yg tau makan duit orang lain tapi tak reti nak bertanggungjawab..!

Tak dapat dbayangkan kalau ramai newbies yg berniat baik nak menceburi bidang e-biz ni dimakan & ditipu oleh penipu2 yg tak bertanggungjawab macam nie..! Kesian mereka...
    15. Amirul Hafiz
      Amirul Hafiz
      memang zalim ar org tipu ko ni bro..
      aku pernah gak kena tipu camni..
      aku bawak ke tribunal..
      tp x guna gak..
      tribunal x dapat detect office dia sebab dah tukar tempat..hampeh..
      aku rugi rm500
    16. alan
      alan
      Memang betul tu,Paling penting kena ada office. Sebab lepas buat laporan kena hantar surat saman tu kpd "penipu"

"Penipu" tu kena terima...kalau tak kes tak blh berjalan....

Macam kes TIPU Pendapatan survey nak dakwa pun tak boleh...sebab tak boleh detect penulis buku.....Kira bernasib baiklah penulis tu..... tapi biar Tuhan yang menentukan nasib penulis e-book tu....

Dengar cerita, walaupun menang kes, kalau company tu dibuburkan...pun bye....bye....pampasan anda! :(

Last edited: Mar 15, 2009
    17. alan
      alan
      Saya ada berita baik dan tak baik tentang keputusan mahkamah!

Sesiapa yang arif tentang Perundangan(Legal matter), saya perlukan bantuan dan pertolongan anda!

Sesiapa kat sini boleh bantu? nak tanya nasihat anda.

Akan update lagi bila dapat surat award nanti.
      Last edited: Mar 24, 2009
    18. RajaKamil
      RajaKamil
      CUba contact Jedi69 , kalau tak silap saya itulah nickname dia. DIa tu lawyer.
    19. alan
      alan
      Alamak! ada error "The following users were not found:1. Jedi69" bila hantar PM.

Ada sesiapa lagi boleh bantu?

Terima kasih.

Share This Page

Share This Page

Users found this page by searching for:

1. tribunal pengguna dan pengalaman

,
  2. pengalaman tribunal pengguna

,
  3. apa itu tuntutan civil

,
  4. berapa lama kene buat laporan kalo ditipu online,