PDA

View Full Version : Income Stream Ku Dengan Perniagaan Pasar Malam

Pages : [1] 2

johari
04-10-2008, 11:07 AM
Salam!

Nama saya yang sebenar Zul atau lebih dikenali di Seberang Perai dan Pulau Pinang Aree Bihun Sup. Saya meninjau dan" long tour" dari Malaysia sehingga ke Negara Omputih, saya lihat rata-ratanya orang yang masuk ke ruangan Forum ni semuanya tercari-cari , bagaimana nak buat duit kat Internet> Ebiz?

Kekadangnya banyak duit yang habis dengan membeli Ebook dan pelbagi tool untuk buat duit walaupun sebenarnya benda ni kurang pasti dan saya tak nafikan memang ada yang berjaya> saya sendiri pun ada sedikit sebanyak dapat duit dari perniagaan Internet nih?

Apa yang ingin saya sampaikan disini adalah ada banyak lagi perniagaan yang wujud kat mukabumi Allah yang maha luas ini? Dan anda perlulah membuka minda untuk melihat perniagaa Fizikal yang lebih nyata dan memberikan pulangan yang lumayan dan anda boleh menjadi "TAUKE" sendiri?

Salah satu perniagaa yang saya maksudkan dan tak pernah saya lihat ada sesiapa yang menulis atau bincangkan adalah perniagaan Pasar Malam?

Memang saya tahu ada sekelompok manusia memandang hina pada peniaga-peniaga Pasar Malam ini? Tetapi tahukah anda peniaga Pasar Malam boleh menjana pendapatan sehingga RM20K sebulan? Dan mereka-mereka inilah yang di gelar jutawan senyap> hidup dalam keadaan "Low Profile". Jika tidak masakan mereka mampu menggunakan kereta-kereta mewah dan mempunyai rumah mewah yang anda sendiri tidak mampu milikinya!

Ok! harap anda tidak bosan membaca leteran saya ini > hanya untuk anda???

Saya sendiri adalah seorang peniaga Pasar malam di Pulau Pinang dan mempunyai 7orang pekerja yang setia dan sudah bertapak di sini selama 13 tahun dengan income bulanan RM17 Ribu sebulan Bersih?????

Kisah saya bermula 13 tahun yang lalu dimana saya juga berkerja makan gaji seperti anda juga dan pada masa itu kalau makan gaji memang susah nak hidup senang? Saya mula mendapat Idea dari abang saya untuk mulakan perniagaan Pasar malam ni dengan menjual keropok lekor dan air soya . Saya buat ni ada ler dalam setahun lebih cam tu sehinggalah saya mula masuk ceramah -ceramah politik dan saya perhatikan ! kenapa terlalu ramai orang jual bihunsup> saya balik dan saya mengkaji , berapa income mereka dapat ngan income jual keropok saya?

Setelah saya survey , rupa-rupanya menjual bihunsup ni income yang dapat fulamak hebat BRO?
Timbul di fikiran saya nak jual bihun sup pulak tetapi tak tahu pulak nak masak> fuh kacau-kacau! Lama jugak saya dok fikir benda ni sehinggalah suatu hari saya teringatkan sepupu saya yang berniaga Kat KOMTAR , Penang> dia ada kedai nasi ayam kat situ?
Apa lagi, ni peluang baik ! Saya pun belajar ngan dia? Ada ler lebih kurang sebulan dok ulang alik naik feri nak dapatkan resepi nih?

Maka bermulalah saya dengan perniagaan baru> bihunsup?
Mula-mula tu nak dapatkan pelanggan punya ler susah, tuhan saja yang tahu> modal dah ler tinggi> jualan tak seberapa dengan saingan dari orang-orang lama yang dah berpuluh tahun jual bihunsup? sehingga ada yang tegur saya " berani hang jual bihunsup no?"
Almaklumlah rata-rata penjual bihunsup pada masa tu berumur lingkungan 40an tetapi saya baru jer berumur 24 tahun masa tu> Bak kata orang Penang, KANIAQ lagi?.

Saya tak mengalah dan terus berusaha memperbaiki keenakkan bihunsup saya dan pada mulanya saya kerja sorang diri jer , tetapi lama kelamaan dengan berkat usaha dan izin Allah saya berjaya bersaing ngan geng-geng yang dah lama dan sehingga kini saya mempunyai 7 orang pekerja dan saya tak perlu buat apa sekarang? Idea yang paling bijak saya dapat ialah saya juga berniaga air teh, kopi serta pelbagai minuman sejuk dan panas?????? Pandai tak?

Anak buah saya akan bergerak dengan barang ke Pasar malam jam 3.30 petang dan saya hanya akan pergi selepas waktu Maghrib untuk monitor dan ambik duit dan saya akan balik jam 10 malam , barang-barang semua akan dikemaskan oleh pekerja saya??? Jadi Tauke ler BRO.

Hingga kini saya mampu hidup bersenang lenang dan saya masih mempunyai masa menaip cerita ini untuk tatapan anda merenung perniagaan yang nyata dengan impian atau angan-angan???????

Paling buat saya senang hati apabila tibanya Ramadan yang mulia, sudah pastinya tumpuan orang ramai kepada AREE BIHUN SUP GEAR BOX EXT SERVICE dan masing-masing berebut-rebut nak membelinya. Yang menariknya income saya setiap tibanya bulan Ramadan tak lari dapat RM25K ke RM27K sebulan> Percaya tak> cuba dulu baru tau??

Sekiranya anda kurang yakin anda boleh pergi ke blog saya , bukannya promosi cuma nak buktikan kepada anda yang perniagaan Pasar Malam pun boleh di promosi melalui Internet>keh keh keh.

Bagi mereka-mereka yang tinggal di Pulau Pinang dan Seberang Perai saya jemput untuk menikmati hidangan bihunsup saya ini dan lokasi perniagaan saya anda boleh lihat di sini

THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIR (http://wwwrealestet.blogspot.com)

Ada yang bertanya> erk Cam mana Peniaga Pasar Malam boleh celik IT nih?
Untuk maklumat anda sekarang ni, kebanyakkan Peniaga Pasar Malam mempunyai kelulusan yang tinggi dan pada asalnya memang mereka-mereka ini makan gaji seperti anda semua tetapi keinginan untuk menambah pendapatan mendorong mereka menceburi perniagaan Pasar Malam ini>
Baik saya bagi bagi contoh di sini, NASIR SOYA> PEMEGANG IJAZAH BIZ STUDY-UKM> KINI SEORANG PEMBEKAL SOYA TERKEMUKA DI PULAU PINANG<> PAK NGAH LAKSA- PEMEGANG IJAZAH SYARIAH-UUM> KINI PENIAGA LAKSA YANG MEMPUNYAI 5 CAWANGAN SEHARI DAN INCOME STREAM DIA RM100K- RUMAH DAN KERETA DIA TAKUUUT KALAU ANDA TENGOK<> DAN SAYA SENDIRI PEMEGANG IJAZAH "NURSING CARE DAN DIPLOMA PUBLIC HEALTH , Semua ini bukan untuk membanggakan diri cuma sekadar menyedarkan masyarakat dan ingin mengajak saudara mempelajari teknik dan perniagaan Pasar Malam yang menjanjikan pulangan yang pasti anda tidak percaya???

INGATLAH ANDA MAMPU JADIKAN IMPIAN SATU KENYATAAN DENGAN MEMILIKI PERNIAGAAN SENDIRI < JANGAN JADIKAN PERNIAGAAN ANDA HANYA MIMPI DAN IGAUAN DISETIAP HARI ANDA DAN ANDA MASIH PAKAI WIRA SECONDHAND SAMPAI SEKARANG.LAYARI BLOG SAYA UNTUK KEPASTIAN ANDA> THE PASAR MALAM BILLIONAIRS (http://wwwrealestet.blogspot.com)

Sekadar pandangan dari saya> AREE ENTERPRISE ( AREE BIHUNSUP GEARBOX )

Din Beramboi
04-10-2008, 11:57 AM
memang tak nafikan benda ni Johari...saya sendiri pun sudah nampak dan pada bulan lepas, saya berusaha utk membuat pinjaman sebanyak RM5000 dari CIMB utk memulakan perniagaan pasar malam. Saya asih student dan tentunya tak dpt pinjaman tu...Skang ni saya tgh berpakat dgn kwn yg dah keje dan ada gaji minimum utk buat pinjaman sekali lagi. So, saya akan pergunakan slip gaji dia...hehehe. Tp, sy bukanlah jahat. Saya akan share ngan dia dlm bisness tu.

Saya kesian jgk kat dia...dah hampir 10 tahun kat KL ni, tp duit tak pernah cukup2. Skang ni selalu pinjam duit ngan saya...patutnya sy yg pinjam duit ngan dia sebab dia dah keje. Jadi terbalik plak...

Pensyarah sy jugak hari tu bersetuju utk memberi pinjaman sebanyak Rm2000 or RM3000. Insya-Allah kami akan bergerak pada cuti semester ini iaitu awal bulan 5 ni.

Saya nampak bisness ni dan saya ada niche tersendiri. Bukannya mihun sup aaa..hehe. Doakan saya berjaya jugak. :D

abdfatah
04-10-2008, 01:50 PM
hahahaa... rasanya kalo ada kelapangan suruh kawan din tu hambik kursus ngan chef biar dia buka minda dalam perniagaan makanan nih... tak mahal yuran seminarnya lebih kurang 100 lebih je dari duk berkira2 nak hambik pinjaman dan mintak pinjam dari din setiap hari...

kalo dah bermula nanti anda takkan percaya dengan modal rm50 dah balik modal perniagaan anda... tak percaya tanya tokei kedai bihun sup... 1000% untung dah kira banyak laa tu... itupun kalo kawan din minat dengan perniagaan tersebut...

sekadar cadangan aje untuk perniagaan realiti nih...

musim panas camginih apa yang laris? air tebu? air kelapa? air soya? air cendol? cencol pulut tapai?

buah-buahan bergerak dari satu blok asrama ke asrama...?

ada lagi...?

perniagaan makanan nih dah terbukti dengan adanya buku best seller oleh encik Rosly jutawan senyap. serta kusrsusnya yang dianjurkan oleh beliau... malahan tidak semua orang boleh berniaga dengan cara demikian rupa... memang banyak cabang perniagaan yang kita boleh ceburi...

dan cabarannya juga cukup menarik perhatian.... terutama bagi orang-orang yang sekadar pergi ke kursus perniagaan secara paksaan... macam2 laaa ragam...

hahaha... ini perniagaan ada bagus dari itu punya perniagaan yang membekalkan banyak modal sampai ribu2 yang belum tentu hasilnya... kalo nak berniaga pasar malam kena laa berguru dengan tokei pasar malam jugak...

mintak buku jutawan senyap 2,3 bijik boleh?

saya suka nasi kukus... memang best woooo... dia punya lauk banyak wooo lauknya. nasi sekepal je...hahaha...

johari
04-10-2008, 04:04 PM
memang tak nafikan benda ni Johari...saya sendiri pun sudah nampak dan pada bulan lepas, saya berusaha utk membuat pinjaman sebanyak RM5000 dari CIMB utk memulakan perniagaan pasar malam. Saya asih student dan tentunya tak dpt pinjaman tu...Skang ni saya tgh berpakat dgn kwn yg dah keje dan ada gaji minimum utk buat pinjaman sekali lagi. So, saya akan pergunakan slip gaji dia...hehehe. Tp, sy bukanlah jahat. Saya akan share ngan dia dlm bisness tu.

Saya kesian jgk kat dia...dah hampir 10 tahun kat KL ni, tp duit tak pernah cukup2. Skang ni selalu pinjam duit ngan saya...patutnya sy yg pinjam duit ngan dia sebab dia dah keje. Jadi terbalik plak...

Pensyarah sy jugak hari tu bersetuju utk memberi pinjaman sebanyak Rm2000 or RM3000. Insya-Allah kami akan bergerak pada cuti semester ini iaitu awal bulan 5 ni.

Saya nampak bisness ni dan saya ada niche tersendiri. Bukannya mihun sup aaa..hehe. Doakan saya berjaya jugak. :D

Salam!

Saya doakan anda berjaya dalam perniagaan ini dan banyak niche yang ada untuk pilihan anda!

Sekiranya anda ingin belajar anda boleh pergi ke Blog saya kerana disana saya ada membekalkan maklumat yang cukup untuk anda meledakkan akaun bank anda dengan perniagaan ini, insyaallah!!!!!

Adnin
04-10-2008, 10:03 PM
Pinjam??? tak payah lah most of us tak buat loan pun :D . And most of us yang buat loan ; sekerat jalan jerk, buat besi buruk jer mesin2 tu :D .

Yer lah apply bantuan RM20k dapat barang bukan duit , barang nilai RM10k , RM10k lagi tu komisen ;)

johari
04-11-2008, 06:23 AM
Pinjam??? tak payah lah most of us tak buat loan pun :D . And most of us yang buat loan ; sekerat jalan jerk, buat besi buruk jer mesin2 tu :D .

Yer lah apply bantuan RM20k dapat barang bukan duit , barang nilai RM10k , RM10k lagi tu komisen ;)

Salam!

Umpan, Joran dan Mata Kail dah saya beri jadi .......... kolam,sungai atau laut ......?:cool:

Adnin
04-11-2008, 06:35 AM
Tak faham??? hehehe

usahawanebay
04-11-2008, 06:36 AM
Perniagaan yang paling mudah ialah berniaga air minuman berbalang-balang...modal skit jer...untung berganda-ganda.:rolleyes:

batagolek
04-11-2008, 07:05 AM

menarik dan bernas jugak idea dan buah fikiran muazzz ni ....boleh tolong elaborate tak statement awak tadi tu ???

Adnin
04-11-2008, 08:11 AM
menarik dan bernas jugak idea dan buah fikiran muazzz ni ....boleh tolong elaborate tak statement awak tadi tu ???

Yang mana statement pertama atau kedua :D .

Yang kedua tu memang rata2 kami tau dah , dan ada gak yang tak tau :p .

johari
04-11-2008, 11:12 AM
Tak faham??? hehehe

Salam Bro> he he he:cool:

Dalam pengertian perniagaan offline dan online tak banyak bezanya dan yang menarik perniagaan Pasar Malam ni, kita tak perlu promosi barang ( tapi saya promote gak kat internet, he he he> tujuan saya nak ajak para remaja mencari satu niche yang mampu menjana pendapatan kekal yang diaorang boleh cari dengan jadi TAUKE, suatu hari nanti!!!

Segala-segalanya saya dah sediakan di blog saya justeru itu terpulanglah kepada seseorang untuk mengubah nasibnya sendiri dari makan gaji ke biz sendiri dan membina list opt in tanpa dipromosi kerana berniaga kat Pasar malam ni > orang akan cari kita> tak perlulah kita cari orang>contoh seperti saya kat sini > tak menang tangan nak kayuh Bro, he he he, !

Cam mana ngan bisnes Soya kita la ni, saya cadangkan bro ambik pekerja dan buka 3 ke 4 cawangan, tugas Bro cuma pergi ambik duit jer!!!!

percuma
04-11-2008, 04:55 PM
bro johari...sambung lagi citer kat blog tu...seronok pulak baca ! Saya memang bercita-cita untuk berniaga macam kat pasar malam ni. Dulu masa kecil pun saya selalu ikut mak bapak berniaga kat pasar malam dengan pasar tani. Macam-macam pernah dijual..antaranya rojak buah, rojak mamak, jagung rebus, sate,daging burung puyuh & telur, burung puyuh panggang dan ade lagi kot yang saya pun dah tak ingat... tapi itu citer 15 tahun dulu :)

Bila saya fikir-fikir balik, memang agak mewah juga hidup waktu berniaga tu...nak beli apa dapat je... rezeki insyaAllah mencurah-curah..makanan kat rumah tak pernah kurang. Padahal masa tu pakai kereta buruk giler..kerusi pun boleh cabut... berkarat pulak tu!

Apapun saya respect pada peniaga pasar malam macam saudara.... saya memang akan ikut jejak saudara...insyaAllah satu hari nanti harap makbul doa saya.

Din Beramboi
04-11-2008, 05:21 PM
Salam!

Saya doakan anda berjaya dalam perniagaan ini dan banyak niche yang ada untuk pilihan anda!

Sekiranya anda ingin belajar anda boleh pergi ke Blog saya kerana disana saya ada membekalkan maklumat yang cukup untuk anda meledakkan akaun bank anda dengan perniagaan ini, insyaallah!!!!!

Terima kasih Johari...Saya dah lihat blog saudara. wah, hebat yer..ada pekerja2 yg setia lg tu.

Hope terus berjaya.. :D

Skang ni umo berapa aa?

johari
04-13-2008, 02:03 AM
bro johari...sambung lagi citer kat blog tu...seronok pulak baca ! Saya memang bercita-cita untuk berniaga macam kat pasar malam ni. Dulu masa kecil pun saya selalu ikut mak bapak berniaga kat pasar malam dengan pasar tani. Macam-macam pernah dijual..antaranya rojak buah, rojak mamak, jagung rebus, sate,daging burung puyuh & telur, burung puyuh panggang dan ade lagi kot yang saya pun dah tak ingat... tapi itu citer 15 tahun dulu :)

Bila saya fikir-fikir balik, memang agak mewah juga hidup waktu berniaga tu...nak beli apa dapat je... rezeki insyaAllah mencurah-curah..makanan kat rumah tak pernah kurang. Padahal masa tu pakai kereta buruk giler..kerusi pun boleh cabut... berkarat pulak tu!

Apapun saya respect pada peniaga pasar malam macam saudara.... saya memang akan ikut jejak saudara...insyaAllah satu hari nanti harap makbul doa saya.\

Salam!

Saya yakin Bro mampu laksanankannya, insyallah???

johari
04-13-2008, 02:04 AM

Apapun saya respect pada peniaga pasar malam macam saudara.... saya memang akan ikut jejak saudara...insyaAllah satu hari nanti harap makbul doa saya.\

Salam!

Saya yakin Bro mampu laksanakannya, insyallah???

Yer, saya akan sentiasa update blog tu, tq:cool:

johari
04-13-2008, 02:12 AM
Terima kasih Johari...Saya dah lihat blog saudara. wah, hebat yer..ada pekerja2 yg setia lg tu.

Hope terus berjaya.. :D

Skang ni umo berapa aa?

Salam!

HANYA DENGAN BEKERJA DAN MEMPUNYAI PERNIAGAAN SENDIRI SESEORANG ITU MAMPU MENJADI JUTAWAN DAN KALAU TAK PUN APA YANG ANDA HAJATI AKAN MAMPU DIMILIKI!

Umur saya sekarang 38 Tahun> Tuaaaa dahhh, he he he:cool:

RajaKamil
04-13-2008, 02:46 AM
Salam!

Nama saya yang sebenar Zul atau lebih dikenali di Seberang Perai dan Pulau Pinang Aree Bihun Sup. Saya meninjau dan" long tour" dari Malaysia sehingga ke Negara Omputih, saya lihat rata-ratanya orang yang masuk ke ruangan Forum ni semuanya tercari-cari , bagaimana nak buat duit kat Internet> Ebiz?

Kekadangnya banyak duit yang habis dengan membeli Ebook dan pelbagi tool untuk buat duit walaupun sebenarnya benda ni kurang pasti dan saya tak nafikan memang ada yang berjaya> saya sendiri pun ada sedikit sebanyak dapat duit dari perniagaan Internet nih?

Apa yang ingin saya sampaikan disini adalah ada banyak lagi perniagaan yang wujud kat mukabumi Allah yang maha luas ini? Dan anda perlulah membuka minda untuk melihat perniagaa Fizikal yang lebih nyata dan memberikan pulangan yang lumayan dan anda boleh menjadi "TAUKE" sendiri?

Salah satu perniagaa yang saya maksudkan dan tak pernah saya lihat ada sesiapa yang menulis atau bincangkan adalah perniagaan Pasar Malam?

Memang saya tahu ada sekelompok manusia memandang hina pada peniaga-peniaga Pasar Malam ini? Tetapi tahukah anda peniaga Pasar Malam boleh menjana pendapatan sehingga RM20K sebulan? Dan mereka-mereka inilah yang di gelar jutawan senyap> hidup dalam keadaan "Low Profile". Jika tidak masakan mereka mampu menggunakan kereta-kereta mewah dan mempunyai rumah mewah yang anda sendiri tidak mampu milikinya!

Ok! harap anda tidak bosan membaca leteran saya ini > hanya untuk anda???

Saya sendiri adalah seorang peniaga Pasar malam di Pulau Pinang dan mempunyai 7orang pekerja yang setia dan sudah bertapak di sini selama 13 tahun dengan income bulanan RM17 Ribu sebulan Bersih?????

Kisah saya bermula 13 tahun yang lalu dimana saya juga berkerja makan gaji seperti anda juga dan pada masa itu kalau makan gaji memang susah nak hidup senang? Saya mula mendapat Idea dari abang saya untuk mulakan perniagaan Pasar malam ni dengan menjual keropok lekor dan air soya . Saya buat ni ada ler dalam setahun lebih cam tu sehinggalah saya mula masuk ceramah -ceramah politik dan saya perhatikan ! kenapa terlalu ramai orang jual bihunsup> saya balik dan saya mengkaji , berapa income mereka dapat ngan income jual keropok saya?

Setelah saya survey , rupa-rupanya menjual bihunsup ni income yang dapat fulamak hebat BRO?
Timbul di fikiran saya nak jual bihun sup pulak tetapi tak tahu pulak nak masak> fuh kacau-kacau! Lama jugak saya dok fikir benda ni sehinggalah suatu hari saya teringatkan sepupu saya yang berniaga Kat KOMTAR , Penang> dia ada kedai nasi ayam kat situ?
Apa lagi, ni peluang baik ! Saya pun belajar ngan dia? Ada ler lebih kurang sebulan dok ulang alik naik feri nak dapatkan resepi nih?

Maka bermulalah saya dengan perniagaan baru> bihunsup?
Mula-mula tu nak dapatkan pelanggan punya ler susah, tuhan saja yang tahu> modal dah ler tinggi> jualan tak seberapa dengan saingan dari orang-orang lama yang dah berpuluh tahun jual bihunsup? sehingga ada yang tegur saya " berani hang jual bihunsup no?"
Almaklumlah rata-rata penjual bihunsup pada masa tu berumur lingkungan 40an tetapi saya baru jer berumur 24 tahun masa tu> Bak kata orang Penang, KANIAQ lagi?.

Saya tak mengalah dan terus berusaha memperbaiki keenakkan bihunsup saya dan pada mulanya saya kerja sorang diri jer , tetapi lama kelamaan dengan berkat usaha dan izin Allah saya berjaya bersaing ngan geng-geng yang dah lama dan sehingga kini saya mempunyai 7 orang pekerja dan saya tak perlu buat apa sekarang? Idea yang paling bijak saya dapat ialah saya juga berniaga air teh, kopi serta pelbagai minuman sejuk dan panas?????? Pandai tak?

Anak buah saya akan bergerak dengan barang ke Pasar malam jam 3.30 petang dan saya hanya akan pergi selepas waktu Maghrib untuk monitor dan ambik duit dan saya akan balik jam 10 malam , barang-barang semua akan dikemaskan oleh pekerja saya??? Jadi Tauke ler BRO.

Hingga kini saya mampu hidup bersenang lenang dan saya masih mempunyai masa menaip cerita ini untuk tatapan anda merenung perniagaan yang nyata dengan impian atau angan-angan???????

Paling buat saya senang hati apabila tibanya Ramadan yang mulia, sudah pastinya tumpuan orang ramai kepada AREE BIHUN SUP GEAR BOX EXT SERVICE dan masing-masing berebut-rebut nak membelinya. Yang menariknya income saya setiap tibanya bulan Ramadan tak lari dapat RM25K ke RM27K sebulan> Percaya tak> cuba dulu baru tau??

Sekiranya anda kurang yakin anda boleh pergi ke blog saya , bukannya promosi cuma nak buktikan kepada anda yang perniagaan Pasar Malam pun boleh di promosi melalui Internet>keh keh keh.

Bagi mereka-mereka yang tinggal di Pulau Pinang dan Seberang Perai saya jemput untuk menikmati hidangan bihunsup saya ini dan lokasi perniagaan saya anda boleh lihat di sini

THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIR (http://wwwrealestet.blogspot.com)

Ada yang bertanya> erk Cam mana Peniaga Pasar Malam boleh celik IT nih?
Untuk maklumat anda sekarang ni, kebanyakkan Peniaga Pasar Malam mempunyai kelulusan yang tinggi dan pada asalnya memang mereka-mereka ini makan gaji seperti anda semua tetapi keinginan untuk menambah pendapatan mendorong mereka menceburi perniagaan Pasar Malam ini>
Baik saya bagi bagi contoh di sini, NASIR SOYA> PEMEGANG IJAZAH BIZ STUDY-UKM> KINI SEORANG PEMBEKAL SOYA TERKEMUKA DI PULAU PINANG<> PAK NGAH LAKSA- PEMEGANG IJAZAH SYARIAH-UUM> KINI PENIAGA LAKSA YANG MEMPUNYAI 5 CAWANGAN SEHARI DAN INCOME STREAM DIA RM100K- RUMAH DAN KERETA DIA TAKUUUT KALAU ANDA TENGOK<> DAN SAYA SENDIRI PEMEGANG IJAZAH "NURSING CARE DAN DIPLOMA PUBLIC HEALTH , Semua ini bukan untuk membanggakan diri cuma sekadar menyedarkan masyarakat dan ingin mengajak saudara mempelajari teknik dan perniagaan Pasar Malam yang menjanjikan pulangan yang pasti anda tidak percaya???

INGATLAH ANDA MAMPU JADIKAN IMPIAN SATU KENYATAAN DENGAN MEMILIKI PERNIAGAAN SENDIRI < JANGAN JADIKAN PERNIAGAAN ANDA HANYA MIMPI DAN IGAUAN DISETIAP HARI ANDA DAN ANDA MASIH PAKAI WIRA SECONDHAND SAMPAI SEKARANG.LAYARI BLOG SAYA UNTUK KEPASTIAN ANDA> THE PASAR MALAM BILLIONAIRS (http://wwwrealestet.blogspot.com)

Sekadar pandangan dari saya> AREE ENTERPRISE ( AREE BIHUNSUP GEARBOX )

Salam, saja jer nak kongsi bahan bacaan, Pernah baca buku Jutawan Senyap.

Saya rasa johari ni, mungkin salah seorang.
Tapi johari, ni pendapat saya lah.
Orang kita ni nak mudah je.
Dengar orang buat tu dapat duit, dia buat.
Dengar orang ni buat duit,kaya raya dia pun join.
Tup tap tup tap, apah pun takda.
Tak berfokus, ( untuk saya gak) Bile dengar orang buat duit jual ebook, dia jual ebook, dengar buat adsense jadi kaya mudah, dia buat adsense.

Pada pendapat saya, buat lah apa pun, macam cerita Johari ni, dia fokus jual bihun. Memang mula2 susah, lama2, dah ada pelanggan tetap pun.

Tahniah Johari.
Bagi yang lain, saya rasa kita semua kena mula pasang niat. Lillahitaala.Nak bagi anak bini makan duit halal. Set target. (jangan ubah2 target tu). Pastu sabar, anggap kegagalan tu satu pengajaran.

Ha, insya Allah, kalau tak berjaya pun. Kita dah berjaya terhadap diri kita sendiri.

Wassalam

Cam psykologist lak aku ni........sori ya semua, ambik yang baik2 je, yang buruk tu jangan pandang.

johari
04-13-2008, 09:24 AM
Pada pendapat saya, buat lah apa pun, macam cerita Johari ni, dia fokus jual bihun. Memang mula2 susah, lama2, dah ada pelanggan tetap pun.

Tahniah Johari.
Bagi yang lain, saya rasa kita semua kena mula pasang niat. Lillahitaala.Nak bagi anak bini makan duit halal. Set target. (jangan ubah2 target tu). Pastu sabar, anggap kegagalan tu satu pengajaran.

Ha, insya Allah, kalau tak berjaya pun. Kita dah berjaya terhadap diri kita sendiri.

Wassalam

Cam psykologist lak aku ni........sori ya semua, ambik yang baik2 je, yang buruk tu jangan pandang.[/QUOTE]

Salam!

Buku Jutawan senyap yer!... yer saya dah baca............

Bagi berjaya dalam sesuatu bidang, kita perlu fokus pada apa yang dibuat, tanpa mengenal erti jemu, susah dan penat serta mampu bersaing. Tak kiralah apa-apa pun yang anda usahakan samada online atau offline> yang penting cekal.....

johari
04-15-2008, 09:14 AM
salam!

Kenapa manusia suka cari benda yang tak pasti???:D

maenz
04-15-2008, 09:44 AM
salam!

Kenapa manusia suka cari benda yang tak pasti???:D

?? Akhirat.

Buat lar apepun.. yg penting halal. Sama ada business online.. ke tak online.. ada usaha dan rezeki.. InsyaAllah adalah habuannya.

.

johari
04-15-2008, 10:22 AM
?? Akhirat.

Buat lar apepun.. yg penting halal. Sama ada business online.. ke tak online.. ada usaha dan rezeki.. InsyaAllah adalah habuannya.

.

Salam!

Yer, setuju sangat:D

TheReds
04-15-2008, 01:15 PM
bagus blog ni...
update la slalu ye...:D

khairilhusni
04-15-2008, 01:30 PM
bro, selain tapak pasar malam, bro ada kedai tetap tak?
area pasar malam sana masyuk, sebab mmg kawasan strategik.
student poli,uitm,kolej segi ramai.
bolehla pekene nanti.
Tahniah la bro.

surfaddict
04-15-2008, 03:18 PM
Erm sy pun plan nak cuba jual kat pasar mlm..sesiapa area shah alam jom JV kekekke..

kallam
04-15-2008, 03:36 PM
memang best pengalaman bro .. :)

"Kepada sesiapa yang berminat untuk mempelajari teknik membuat bihun sup boleh online dengan saya di Yahoo Messenger di hzulkarnai@yahoo.com dan segala-galanya saya ajar anda percuma jer dan jasa baik anda saya pohon untuk klik iklan google bagi senggaraan blog ini> terima kasih"

he hee suruh klik ker bahaya wooo:rolleyes:

surfaddict
04-15-2008, 03:56 PM
Kekeke, itulah ayat paling bahaya dan melanggar TOS..kui kui kui..

abdfatah
04-15-2008, 04:23 PM
haaa.. suruh kelik ker....? naya woooooooooo........ jangan nak kelik sendiri tau...

johari
04-16-2008, 05:58 AM
memang best pengalaman bro .. :)

"Kepada sesiapa yang berminat untuk mempelajari teknik membuat bihun sup boleh online dengan saya di Yahoo Messenger di hzulkarnai@yahoo.com dan segala-galanya saya ajar anda percuma jer dan jasa baik anda saya pohon untuk klik iklan google bagi senggaraan blog ini> terima kasih"

he hee suruh klik ker bahaya wooo:rolleyes:

Salam!

Bro, ada baca tak satu kisah yang ditulis oleh seorang Interprenur Malaysia yang terkenal ????

Berkenaan adsense ni> kata beliau jangan takut atau ada sifat irihati untuk klikkan iklan google.... kerana ianya boleh merancakkan lagi perniagaan Internet Malaysia so kenapa perlu takut atau ragu-ragu... anggap saja kita mengucapkan terima kasih dan penghargaan terhadap tuan punya blog kerana memberi maklumat percuma pada kita!!

Saya sendiri, terus terang saya katakan , setelah saya membaca sesebuah blog yang memberi informasi .. saya akan klik iklan google tu 2 atau 3 kali sebagai tanda terima kasih saya...

Dan buat peminat The Pasar Malam Billionairs,, saya akan sentiasa update dan anda boleh pelajari teknik promosi disitu secara percuma yang saya terbitkan sedikit demi sedikit sehingga 120 jenis teknik promosi:D

johari
04-16-2008, 06:01 AM
Erm sy pun plan nak cuba jual kat pasar mlm..sesiapa area shah alam jom JV kekekke..
,

Salam!

Teruskan niat murni bro dan selalu masuk kat The Pasar Malam Billionairs untuk maklumat terkini...

johari
04-19-2008, 04:32 PM
Salam!

Malam ni 18/4/08 jualan bihunsup aku mencecah RM1357.00

dan setelah di tolak gaji pekerja dan modal aku dapat RM600 bersih. Syokkkk nyerrrr> sama cam sebulan gaji budak kerja kilang .......:D

Labanon
04-19-2008, 08:02 PM
Ok bro lain kali jangan dok letak link yang takde kaitan dalam post ok? Letak jer kat signature ;) Tulah kegunaan signature..

Syed_Ikhwan
04-20-2008, 01:17 AM
Salam!

Bro, ada baca tak satu kisah yang ditulis oleh seorang Interprenur Malaysia yang terkenal ????

Berkenaan adsense ni> kata beliau jangan takut atau ada sifat irihati untuk klikkan iklan google.... kerana ianya boleh merancakkan lagi perniagaan Internet Malaysia so kenapa perlu takut atau ragu-ragu... anggap saja kita mengucapkan terima kasih dan penghargaan terhadap tuan punya blog kerana memberi maklumat percuma pada kita!!

Saya sendiri, terus terang saya katakan , setelah saya membaca sesebuah blog yang memberi informasi .. saya akan klik iklan google tu 2 atau 3 kali sebagai tanda terima kasih saya...

Dan buat peminat The Pasar Malam Billionairs,, saya akan sentiasa update dan anda boleh pelajari teknik promosi disitu secara percuma yang saya terbitkan sedikit demi sedikit sehingga 120 jenis teknik promosi:D
Maybe En Johari tidak tau tentang Google Adsense Program Policies. Takpa, saya bagitau untuk knowledge kita semua.

Invalid Clicks and Impressions

Clicks on Google ads must result from genuine user interest. Any method that artificially generates clicks or impressions on your Google ads is strictly prohibited. These prohibited methods include but are not limited to repeated manual clicks or impressions, using robots, automated click and impression generating tools, third-party services that generate clicks or impressions such as paid-to-click, paid-to-surf, autosurf, and click-exchange programs, or any deceptive software. Please note that clicking on your own ads for any reason is prohibited. Failure to comply with this policy may lead to your account being disabled.
Encouraging clicks

In order to ensure a good experience for users and advertisers, publishers may not request that users click the ads on their sites or rely on deceptive implementation methods to obtain clicks. Publishers participating in the AdSense program:

* May not encourage users to click the Google ads by using phrases such as "click the ads," "support us," "visit these links," or other similar language
* May not direct user attention to the ads via arrows or other graphical gimmicks
* May not place misleading images alongside individual ads
* May not promote sites displaying ads through unsolicited mass emails or unwanted advertisements on third-party websites
* May not compensate users for viewing ads or performing searches, or promise compensation to a third party for such behavior
* May not place misleading labels above Google ad units - for instance, ads may be labeled "Sponsored Links" but not "Favorite Sites"
Rujukan dari

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link

:) Boleh lagi diperbaiki sebelum terlambat.

Salam!

Malam ni 18/4/08 jualan bihunsup aku mencecah RM1357.00

dan setelah di tolak gaji pekerja dan modal aku dapat RM600 bersih. Syokkkk nyerrrr> sama cam sebulan gaji budak kerja kilang .......:D
Wow! Thats great! Satu malam RM600, dalam $193.55 USD. Bagus! Lebih kurang separuh dari penjualan saya tadi untuk 5 jam pertama melalui subscriber saya. Saya jual product yg berharga $10 je. Takda modal kecuali masa. :)

gmos
04-20-2008, 02:51 AM
hah! buku dah bertemu ruas :)

yup! kalau nak banding elok lah banding sama level..
dengan kata lain bandingkan mereka yang berpengalaman berbelas tahun dengan berniaga pasar malam dengan berbelas tahun berniaga internet.

ramai rasanya nama besar kalau nak bukak tengok sapa yang dah duduk lebih 10tahun dalam perniagaan internet tempatan ni :D

johari
04-20-2008, 05:31 AM
hah! buku dah bertemu ruas :)

yup! kalau nak banding elok lah banding sama level..
dengan kata lain bandingkan mereka yang berpengalaman berbelas tahun dengan berniaga pasar malam dengan berbelas tahun berniaga internet.

ramai rasanya nama besar kalau nak bukak tengok sapa yang dah duduk lebih 10tahun dalam perniagaan internet tempatan ni :D

hah hah hah??/

Salam!

Bro saya tak kisah apa orang nak cakap dan saya tak pernah nak ambil hati ngan apa komen-komen orang kerana saya bersikap profesional dan saya akan terima kalau komen-komen tu membina tapi yang saya takut... orang pulak yang tak cukup motivasi dan mudah ambik hati....

Bagi saya jangan pedulikan apa orang kata dan buat apa yang kita rasa kita happy kerana kalau kita susah tak akan ader orang nak nolong he he he:D

Kalau Bro kat atas tu terpaksa buang masa kat Internet cari USD> bagus ler teruskan usaha anda.... tetapi saya hanya pergi ke masjid dan solat Maghrib... lepas tu pergi ke Tapak Pasar Malam , kutip untung jer.... tak perlu buat aper-aper langsung... segala-galanya dilakukan 7 orang pekerja saya..... sampai saje saya cuma order teh tarik dan diaorang akan buatkan....tak perlu saya nak buat sendiri macam CEO.. he he :D he!!! lepas ambik duit saya pun terus ke Bank ........tanam saham.....

NANTIKAN PELANCARAN EBOOK ... THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIRE PADA 30 MEI 2008

gmos
04-20-2008, 05:53 AM
hah hah hah??/

Salam!

Bro saya tak kisah apa orang nak cakap dan saya tak pernah nak ambil hati ngan apa komen-komen orang kerana saya bersikap profesional dan saya akan terima kalau komen-komen tu membina tapi yang saya takut... orang pulak yang tak cukup motivasi dan mudah ambik hati....

Bagi saya jangan pedulikan apa orang kata dan buat apa yang kita rasa kita happy kerana kalau kita susah tak akan ader orang nak nolong he he he:D

Kalau Bro kat atas tu terpaksa buang masa kat Internet cari USD> bagus ler teruskan usaha anda.... tetapi saya hanya pergi ke masjid dan solat Maghrib... lepas tu pergi ke Tapak Pasar Malam , kutip untung jer.... tak perlu buat aper-aper langsung... segala-galanya dilakukan 7 orang pekerja saya..... sampai saje saya cuma order teh tarik dan diaorang akan buatkan....tak perlu saya nak buat sendiri macam CEO.. he he :D he!!! lepas ambik duit saya pun terus ke Bank ........tanam saham.....

NANTIKAN PELANCARAN EBOOK ... THE SILENT PASAR MALAM BILLIONAIRE PADA 30 MEI 2008

Perniagaan apa sekali pun mmg buleh untung asakan ada usaha.
sama seperti bro Johari yang masa memula hendak membina empayar pasarmalam pun terpaksa bersusah payah kan? makan bertahun juga kan untuk duduk kaut untung.

sama juga dengan perniagaan internet.
ramai brand2 besar sekarang pun bermula dengan $0, usaha sikit2 lama2 dah buleh berdiri sendiri.

cabang perniagaan internet ni besar.
tak semestinya kalau cebur perniagaan internet tu kita kene duduk 24jam depan PC. Time management tu bergantung pada individu sebenarnya.
dan online bisnes pun ada active income dan pasif income.
terpulang pada masing2 :D

johari
04-20-2008, 06:16 AM
Perniagaan apa sekali pun mmg buleh untung asakan ada usaha.
sama seperti bro Johari yang masa memula hendak membina empayar pasarmalam pun terpaksa bersusah payah kan? makan bertahun juga kan untuk duduk kaut untung.

sama juga dengan perniagaan internet.
ramai brand2 besar sekarang pun bermula dengan $0, usaha sikit2 lama2 dah buleh berdiri sendiri.

cabang perniagaan internet ni besar.
tak semestinya kalau cebur perniagaan internet tu kita kene duduk 24jam depan PC. Time management tu bergantung pada individu sebenarnya.
dan online bisnes pun ada active income dan pasif income.
terpulang pada masing2 :D

Salam!

Yup> betul Bro> kena usaha dan rajin ,jangan takut keluar modal > guna prinsip bangsa Cina berniaga> tiada keuntungan boleh dijana tanpa modal> :D

10 Kursus usahawan... 5 kursus akaun ....6 motivasi....3 sampingan saya hadiri sebelum buat bisnes ni...:D

Saya cadangkan Bro pergi dulu kursus usahawan yang dianjurkan oleh PERDA dan segalanya PERCUMA....PERCUMA dan mereka akan bimbing BRO sampai berjaya dan akan sentiasa di pantau....... malam tadi Pegawai Income tax melawat Perniagaan saya???????

inspiration
04-20-2008, 06:26 AM
Put it this way. Kesemua kita mempunyai income dari apa jua bidang/pengkhususan/offline/online, bottom line is we should respect to each others. Sure, saya akui saya buat online biz sebagai part time job dan kerja full time saya alhamdulilah membolehkan saya mempunyai 2 buah rumah. But that doesn't mean i have to stop doing thing. Saya explore any opportunity yang membolehkan saya menambah apa jua income. Berkorban masa/tenaga/idea- Yes, i do that too. Why? Sebab semua kita ada keinginan untuk maju dan berjaya.

What is the level of success? depend. The answers is in our own hand.

Good to hear that Bro Johari has steady income and has a lot of experiences outside/inside country. It will be good if Bro Johari can share the idea, and guide our community in WC forum how to be success in whatever business that bro Johari is running. Open up new thread with basic to advance guidance to run "pasar malam" business. I will be the 1st to read and will use that tips accordingly.

johari
04-20-2008, 10:52 AM
Put it this way. Kesemua kita mempunyai income dari apa jua bidang/pengkhususan/offline/online, bottom line is we should respect to each others. Sure, saya akui saya buat online biz sebagai part time job dan kerja full time saya alhamdulilah membolehkan saya mempunyai 2 buah rumah. But that doesn't mean i have to stop doing thing. Saya explore any opportunity yang membolehkan saya menambah apa jua income. Berkorban masa/tenaga/idea- Yes, i do that too. Why? Sebab semua kita ada keinginan untuk maju dan berjaya.

What is the level of success? depend. The answers is in our own hand.

Good to hear that Bro Johari has steady income and has a lot of experiences outside/inside country. It will be good if Bro Johari can share the idea, and guide our community in WC forum how to be success in whatever business that bro Johari is running. Open up new thread with basic to advance guidance to run "pasar malam" business. I will be the 1st to read and will use that tips accordingly.

Salam!

Dear Bro,

That is a such of the good ideal to discuss about....and I will do... but for the main time, I really appreciate your suggestion..... !!

I'm waiting for those who is interested to asking any question regarding on Pasar Malam ...technique and strategy for basic learning.....

Just waiting for my launching ...The Silent Pasar Malam Billionare Ebook on May 30 2008:D

RinggitHit
04-20-2008, 11:53 AM
E-cover dh mengancam.... hrp2 isi nya nanti lagi mengancam... hehe.... ;)

p/s: ni slh satu ebook yg mesti saya dapatkan! :)

TheReds
04-20-2008, 12:48 PM
ecover tu patutnya ade gamba suasana meniaga pasar malam..:D

RinggitHit
04-20-2008, 01:18 PM

Yup, saya setuju... akan lagi mengancam! :D

johari
04-20-2008, 03:09 PM

Salam!

Thank.... tu yang seronok berforum ni... segala komen dan idea yang bernas kita boleh xerox > copy>paste he he:D

Saya akan ubah ecover tu...dan t.kasih sekali lagi.... Oopps untuk bro kalau nak dapatkan ebook ni saya akan bagi diskaun 50% kerana kongsi idea... just remind me, k...

Dalam ebook tu nanti saya akan bagi bonos 20 resipi masakan yang terlaris dan terhangat di pasaran, siap ngan gambar sekali u...:D

TheReds
04-20-2008, 03:53 PM
Salam!

Thank.... tu yang seronok berforum ni... segala komen dan idea yang bernas kita boleh xerox > copy>paste he he:D

Saya akan ubah ecover tu...dan t.kasih sekali lagi.... Oopps untuk bro kalau nak dapatkan ebook ni saya akan bagi diskaun 50% kerana kongsi idea... just remind me, k...

Dalam ebook tu nanti saya akan bagi bonos 20 resipi masakan yang terlaris dan terhangat di pasaran, siap ngan gambar sekali u...:D
ho ho..thanks...:D
ape lagi yg bakal ade dalam ebook tu?..
cara2 dan kos permulaan utk berniaga ada tak?..

Nastrade
04-20-2008, 05:05 PM
Berminat jugak saya dengan ebook saudara ni. Kalau booking awal boleh diskaun tak? huhuhu..Salah satu cabang perniagaan yang boleh diwarisi oleh keturunan.
Berkenaan dengan perniagaan internet ni, kurang jelas untuk diwarisi. Ada idea tak macammana kita nak wariskan perniagaan internet kita ni pada anak-anak kita? Dengan perkembangan teknologi IT semakin hari semakin pantas, mampukah generasi anak kita buat macam kita? Berminatkah diorang??

johari
04-21-2008, 07:18 AM
ho ho..thanks...:D
ape lagi yg bakal ade dalam ebook tu?..
cara2 dan kos permulaan utk berniaga ada tak?..

Salam!

he he he:D

Segala-galanya ada bro dari A to Z sehingga mungkin anda tak akan ada soalan untuk bertanya dan sekiranya adapun mungkin benda-benda yang saya terlepas pandang>>>

Ebook ni dijangka siap pada 15 Mei 08 dan saya akan hantar kepada pakar untuk di edit dan katanya bagi tempoh kat dia seminggu untuk edit .... siap nanti bro lah orang pertama akan saya bagi....:D

johari
04-21-2008, 07:28 AM
Berminat jugak saya dengan ebook saudara ni. Kalau booking awal boleh diskaun tak? huhuhu..Salah satu cabang perniagaan yang boleh diwarisi oleh keturunan.
Berkenaan dengan perniagaan internet ni, kurang jelas untuk diwarisi. Ada idea tak macammana kita nak wariskan perniagaan internet kita ni pada anak-anak kita? Dengan perkembangan teknologi IT semakin hari semakin pantas, mampukah generasi anak kita buat macam kita? Berminatkah diorang??

Salam!

Berminat... ok no prob>>> kepada yang betul-betul tunjuk minat saya akan bagi diskaun gak dan setelah pembelian dibuat saya akan bagi tutorial percuma seumur hidup untuk sebarang pertanyaan....itu pun selagi saya hidup ler:D

Berkenaan mewarisi sesuatu perniagaan.... memang boleh , tak kira sama ada online atau offline dan yang penting kita kena pupuk semangat kepada anak-anak untuk belajar dan mendalami perkara ni .... serta tunjuk contoh kepada diorang bagaimana kehidupan kita sebagai peniaga dan dengan yang lain-lain...

Contoh... bagaimana saya tanamkan minat berniaga kepada anak-anak saya dan saya pupuk dalam diri mereka bagaimana cari duit dan betapa susahnya hidup tanpa duit.. anak saya yang lelaki last tu baru jer umur 13 tahun tapi setakat nak buat teh, kopi dan kira duit atau buat bihunsup ... tak ada masalah padanya... namun begitu pelajaran harus diutamakan ... kerana nasib seseorang tu akan berubah hanya dengan memperolehi ilmu dan kalau boleh saya nak kesemua empat anak saya mempunyai ijazah...:D

johari
04-21-2008, 05:26 PM
Salam!

Ha ha ha... peminat yang nak buat offline business jom ke blog saya ada kezutan sedang menanti anda ...:D

Adnin
04-21-2008, 05:37 PM
Boleh saya review ebook bro? :D .

TheReds
04-21-2008, 06:03 PM
Salam!

he he he:D

Segala-galanya ada bro dari A to Z sehingga mungkin anda tak akan ada soalan untuk bertanya dan sekiranya adapun mungkin benda-benda yang saya terlepas pandang>>>

Ebook ni dijangka siap pada 15 Mei 08 dan saya akan hantar kepada pakar untuk di edit dan katanya bagi tempoh kat dia seminggu untuk edit .... siap nanti bro lah orang pertama akan saya bagi....:D
Thanks bro..:D

johari
04-22-2008, 03:04 AM
Boleh saya review ebook bro? :D .

Salam!

Boleh... lagi ramai yang nak bantu lagi bagus dan semoga ebook ni akan menjadi "the best among the best"..
sebagai knowledge kepada yang berminat ngan offline business:D

biznezprepaid
04-22-2008, 06:40 AM
kalau johari pasang sistem affiliate lagi bagus tu :)

ajibtu
04-22-2008, 07:37 AM
en johari .. kalo ada masa, saya nak blajar resepi bihun en johari :)..
saya tgh cari niche utk berniaga..

saya org penang gak .. tapi jgn risau .. saya berniaga jauh dari tmpt en.. :)

ajibtu
04-22-2008, 07:39 AM
en johari buat la francise utk bihun sup tu..

mysticmind
04-22-2008, 07:46 AM
macam dah terlebih goreng plak cerita bihun sup tuh ..
dan ada beberapa bab tercicir.. ;)

yg benar,
bekas peniaga pasar malam.

surfaddict
04-22-2008, 08:14 AM
kekekek,mystic jom kita meniaga pasar mlm..kui kui kui ko kan bekas peniaga boleh kita buat duit beli mknn kucing2 yg chomel tu :D

asharudin
04-22-2008, 05:58 PM
macam dah terlebih goreng plak cerita bihun sup tuh ..
dan ada beberapa bab tercicir.. ;)

yg benar,
bekas peniaga pasar malam.

Wakakaka... bro mysticmind ni memang pro dari segi Saikologi.
Mempunyai pemikiran luar kotak yang hebat....

ajibtu
04-23-2008, 06:55 AM
ahaha... bihun tak goreng... rebus jer :)...

lama tak nampak bro mystic...

Shahrul
04-23-2008, 07:15 AM
heheh bukan pakar goreng ramai kat sini ke.... ? :D

johari
04-23-2008, 09:01 AM
en johari .. kalo ada masa, saya nak blajar resepi bihun en johari :)..
saya tgh cari niche utk berniaga..

saya org penang gak .. tapi jgn risau .. saya berniaga jauh dari tmpt en.. :)

Salam!

Tak der , masalah.... meniaga sebelah saya pun tak kisah kerana saya bersikap profesional ...

Bro pernah tengok dak kat Chowresta , Penang... cam mana cina jual cendoi berniaga sebelah menyebelah......

Semalam ada sorang geng kita ada PM kat saya katanya Chef Li meniaga kat Pasar Malam dan jual resipi... kalau pi kursus ngan dia lagi bagus katanya daripada beli ebook saya... tapi saya tak kisah???

Cuma saya nak buat satu pembetulan ajer kat sini tentang Chef Li...!!
Chef Li hanya mengajar masakan dan bukan mengajar bagaimana berniaga di Pasar malam.... itu yang ramai orang salah tanggapan terhadap saya ... saya bukan jual resipi tapi Rahsia, tip dan panduan Perniagaan Pasar Malam...

Di antaranya....:D

1. Bagaimana mengenali Pasar Malam?
2. Pemilihan Niche paling laris?
3. Bagaimana nak dapatkan Tapak Pasar Malam?
4. Bagaimana nak cari Pasar Malam Paling Top?
5. Bila masa yang sesuai untuk ledakkan perniagaan anda?
6. Pemilihan Kenderaan?
7. Modal?
8. Strategi penyusunan barang-barang anda?
9. Panduan dari mula anda masuk tapak Pasar Malam sampailah anda set barang-barang .. sehingga cara nak pasang lampu pun saya ajar .. untuk menarik perhatian pembeli?
10. Apa kelebihan Van dan Lori?
11. Dan banyak lagi?
12. Serta bonos 20 resipi paling laris di Pasar malam?

Perniagaan Pasar Malam bukan cam berniaga kedai makan , boleh lambakkan macam-macam menu kat atas meja anda.. kerana biasanya barang makanan yang diniagakan hanya satu menu sahaja dan itu yang membuatkan menu anda meletup ... kecuali lauk pauk.:D

NANTIKAN PELANCARAN EBOOK THE SILENT PASAR MALAM BILIIONAIRE PADA 30 MEI 2008

batagolek
04-23-2008, 09:41 AM
apa apa pun strategi itu ini last2 orang akan pegi ke kedai yang

-makanan sedap
-harga leh tahan
-servis cepat
-kakitangan cekap n pantas
-maintain sedap
-ulang2 benda kt atas...hehe

johari
04-23-2008, 09:57 AM
apa apa pun strategi itu ini last2 orang akan pegi ke kedai yang

-makanan sedap
-harga leh tahan
-servis cepat
-kakitangan cekap n pantas
-maintain sedap
-ulang2 benda kt atas...hehe

Salam!!!

Yer... betul dan sudah semestinya dan saya jemput Bro ke Tempat saya berniaga dan lihat apa maksud yang ada kat Bihunsup saya dan sila bagi point.....dan sila temuramah customer saya kenapa bihunsup saya meletup kat sini...:D

batagolek
04-23-2008, 11:09 AM
correct .... bukan sains roket sebenarnya melainkan kalo nak jual mainan roket kat pasar malam...hmmm...yesss....mainan roket yg ada patung syeikh muzaffar kat dalam tu....hehe..orait tak idea tu ??

johari
04-23-2008, 06:10 PM
correct .... bukan sains roket sebenarnya melainkan kalo nak jual mainan roket kat pasar malam...hmmm...yesss....mainan roket yg ada patung syeikh muzaffar kat dalam tu....hehe..orait tak idea tu ??

Salam!

he he he he:D..... idea lawak bro tu sebenarnya adalah satu niche yang terbaik untuk jual kat Pasar malam....he he

Saya bagi satu contoh... ingat tak pada satu ketika dulu kartun sponge box cukup top kat Malaysia.... kesempatan ini diambil oleh peniaga Pasar malam dengan jual replika kartun ni dengan harga saiz paling kecil RM8.... meletup jualan ni.... siapa sangka dan sekarang ni trend jual belon plastik pakai gas pulak ... sebiji dijual ngan harga RM6 .... meletup jugak....:D

johari
04-23-2008, 06:13 PM
Salam!!!

Buat sahabat WC saya akan out station selama 2 hari dan akan balik pada hari sabtu... so segala pertanyaan dan komen akan saya jawab pada hari sabtu....

Nak jemput mem besar ler.... dah 2 bulan setengah gi course......he he he :D

Shahrul
04-23-2008, 06:28 PM
apalah sorang nie, en. Johari nak jual ebook, rasa nak beli, beli, kalau tak mahu janganlah kondem, bukan dia nak jual skim cepat kaya, apapun beliau ada juga usaha menjadi IM , bukan itu ke tujuan WC nie, menggalakkan mende begini....

memang nampak remeh, alah bihun sup, tapi en. johari kan nak jual ilmu memulakan niaga pasar malam, kira ebook tu banyak isinya yang berguna kot.... ada juga warga WC yang buat ebook pasal soya tauhu kebenda , yang penting halal.... pasal otai2 nie, saya rasa en. johari nie kira otai pasal malamlah.... kalau banyak duit nak makan bihun sup yang sedap, kalau takde sape yang jual, kempuanan gak.... baguslah jika lahir besok ramai pakar bihun sup, mungkin mee sup, sup gear.... melayu macam nielah bagus ada sifat membantu orang lain, tak kesahlah bantu dengan menjual, macam orang lain gak... so teruskan kalau boleh, pengalaman mengurus tu ramai yang nak tahu..... (tapi resepi tu biarlah betul sedap)...

johari
04-26-2008, 08:28 AM
Salam!

Rasa seronok dah dapat balik ke Pulau Pinang .... dan tak sabar nak bercerita dengan Warga WC.....

Dalam perjalanan balik ke Pulau Pinang saya singgah sebentar ke Juru jumpa Zam laksa Mak Ngah... sahabat lama dalam bisnes Pasar Malam dan 2 tahun tak jumpa si Zam ni..... masa jumpa beliau saya terus tabik PSRINGGGGGGGG atas kemajuan belaiau sekarang ni.... kerana dah mampu beli Naza Ria ( koyak plastik beb... berkilat) harga asal RM104.000.00 dan muka dia bayar RM40.000.00 ..... la ni dalam proses beli rumah baru pulak Batu Kawan dengan harga RM186.000.00.... seronok tengok kekawan makin maju hanya dengan bisnes Pasar Malam..:cool:

Bagi yang nak kondem ker ... ngata ker itu tak der masalah bagi saya kerana saya sudah cukup dimotivasikan dan tak gentar dengan lambungan ombak saingan perniagaan ni..... dan untuk berjaya saudara dan saudari harus tabah mengharunginya.... demi kejayaan kita....

Saya jemput seluruh Warga WC yang berdekatan Kedah, Pulau Pinang dan Perak singgah ke Tapak Pasar Malam Saya bagi merasa keenakkan bihunsup gear box saya ..... untuk mengenali tempat saya cukup mudah kerana segala "sign" perniagaan saya adalah berwarna merah dari lapik meja, kerusi dan banner harga... dan yang paling sempoi .. semua pekerja saya mengenakan uniform berwarna merah dengan tertera perkataan AREE BIHUNSUP EXT SERVICE, di bahagian belakang dan siap ngan no talipon sekali untuk tempahan dan bahagian hadapan terdapat nama masing-masing..., sayalah satu-satunya peniaga bihunsup yang mengenakan uniform kepada pekerja saya ... dan atas sebab kelainan inilah bihunsup saya meletup kat sini:D

Meh ler rasa and cuba komen......

ramzy0
04-26-2008, 09:05 AM
fuh, mmg tabik spring bro johari nih. ^^P. insyaalah kalu ade mase,
nak jugak pegi makan bihun sup bro. favourite food nih ^^P

zinedine
04-26-2008, 10:30 AM
Dengan rasa rendah diri, saya tabik hormat kepada encik Johari yg telah berjaya jadi jutawan atas usahanya berniaga di pasar malam.

mysticmind
04-26-2008, 10:53 AM
ada yang mengata seakan saya memandang rendah en. johari.
tapi saya tetap nak mengulangi yang ada bahagian anda terlebih goreng .

ye lah, salesman yang pandai mestilah terel menggoreng. ;)

yang diceritakan en. johari semuanya indah belaka.. itu yang saya tak setuju.. sedangkan permasalahan tidak dirungkaikan. walaupun aspek permasalahan kalau boleh letak ketepi dulu, tapi kerapkali masalah2 ini akan mematikan bisness anda bahkan membuat modal anda ribuan ringgit terbuang begitu saja..

betulkah en. johari mengeluarkan modal yang sedikit?
1 - lori atau van : sudah 10K mungkin. ok, van buruk 4K lah
2 - sedikit meja dan kerusi : sudak 2K
3 - pinggan mangkuk dan segala bagai : (mungkin tidak sebab dia jual bungkus)
4 - barang - barang untuk memasak sup dan sebagai - 1K
5 - overhead pekerja yang macam 5 6 orang - (kurang2 RM30-50 seorang)

dan beberapa lagi aspek.

6 - MASALAH DENGAN LESEN PBT yang kadang2 nak mintak sampai setahun tak dapat-dapat.
7 - Masalah tapak pasar malam yang terhad!
8 - Masalah ada orang rebut tapak terbaik
9 - Masalah CUACA! (langit tak selalu cerah beb, hujan = mungkin boleh buang ke longkang terus 1 periuk sup korang = orang tak keluar ke pasar malam sebab pasar malam bukan dalam bangunan ada atap!)
10 - Banyak lagi masalah2 lazim yang aku tak nak listkan dan melemahkan semangat orang lain yang berkobar2..

Apa yang aku nak ceritakan disini, ialah... sebaiknya ada PRO dan kontra.. dan untuk jadi macam en. johari, dia sudah ada modal yang agak besar juga mungkin. dan satu lagi perkara yang aku tak nampak encik johari cerita ialah.. berniaga pasar malam BUKANLAH SETIAP HARI / MALAM.

ada tempat2 dan masa2 tertentu dan faktor cuaca tidak sekali pun diceritakan..

Pencerita yang baik akan turut cerita apa jua kelemahan.. sedangkan superhero pun ada kelemahannya.. ;)

"There's always 2 side of the coin".

wassalam.

Shahrul
04-26-2008, 01:56 PM
saya belum melihat apa yang en. Johari ingin sampaikan , mungkin en. johari boleh ceritakan masalah asam garam dalam buku en. johari, yelah sebagai IM pun ada masalahnya juga.... apapun buku en. johari belum dikeluarkan, saya lihat satu pihak nampaknya telah memberi ulasan yang seakan-akan telah membaca buku yang bakal diterbitkan oleh en. Johari, mungin encik Johari ada beri pada orang tertentu mengulas ke? mungkin perlu ulasan dari en. Johari sendiri... maklumlah, disini memang masing2 ingin buat kerja senang, termasuklah saya nie.... saya pernah bertemu dengan seorang peniaga dari uptown danau kota, saya rasa macam en. Johari lagaknya yang berkata kepada saya keuntungan satu malam sahaja mencecah RM1500 siap dengan menunjukkan kemewahan beliau, macam en. Johari lah Tokei minum kedai borak2 , anah buah penat layan tetamu. Oleh itu saya tidak hairanlah tentang apa yang dibanggakan oleh en. Johari. Mungkin kawan yang saya ketemui itu cuma ada 3 cawangan dan akan menambah cawangan. Ada pro and kontra. Saya percaya en. Johari menulis tentang pengalaman langkah menjadi bos dan bukan langkah menjadi pekerja bihun sup itu. Apapun saya tidak heran sangat jika buku IM digembar-gemburkan kerana terlalu banyak pilihan dalam pasaran, tetapi jarang terdapat buku2 selain IM seperti encik Johari dan macam Soya ape kebenda, mungkin satu hari ebook betul kereta, cara tanam pokok cepat tumbuh and so on yang juga boleh memberikan pendapatan, salah satu seorang kawan saya buat ialah menanam sejumlah pokok gaharu, modal Rm40,000 boleh dapat 1 Juta selepas 7 tahun, ia adalah dalam proses pengiktirafan kerajaan lagi.... kalaulah rakan saya mahu buat buku ia juga akan membantu masyarakat...

johari
04-26-2008, 06:33 PM
Salam....

Wow .... komen-komen anda semua cukup menarik dan sungguh terharu saya membacanya... he he he:D

Walau apa pun saya hormati pendapat anda.......????

Cuma satu saja saya nak tanya anda.....???? perniagaan apa tidak ada risiko..... dan jangan berumah di tepi laut kalau takut badai dan ombak....???

Alam perniagaan ni memang cukup berisiko...... tak semua orang boleh berniaga....... kalau tak ader minat.....

Kita perlu ilmu untuk berniaga..... ilmu itulah saya dah letakkan dalam ebook saya......

Saya dulu bermula dari bawah .... step by step tanpa ada sesiapa yang ngajar dan disebabkan kerajinan saya... dan berkat usaha maka saya berjaya meletakkan nama saya setanding dengan peniaga bihunsup yang dah veteran.....

Sila visit blog saya untuk lihat khemah yang saya gunakan sekiranya hujan..... dan bagaimana nak mengatasi masalah ini sekiranya hujan.... saya tak goreng macam lain-lain produk yang bayar duit suruh cari orang untuk kaya..... saya hanya nak ajar anda bagaimana berniaga..... segalanya ada dalam ebook saya....

Sapa ler suruh anda beli lori sampai puluh ribu... itu jawapan dari orang yang tak ader ilmu.... sapa ler suruh keluar modal beli macam-macam sampai berpuluh ribu....

Tunggu ebook saya di lancarkan .... segalanya ada dalam tu... kalau belum buat anda dah mengalah , saya rasa anda hanya layak makan gaji atau buat business online sahaja.. maaf tidak bermaksud memperkecilkan anda.....

.... kerana saya hanya percaya dalam prinsip hidup saya... kalau tak keluar modal mana ada untung .....

Sebab tu ... saya jemput anda datang sendiri ke tempat perniagaan Pasar malam saya untuk melihat sendiri situasi perniagaan saya..... dan saya sarankan jangan datang pada hari sabtu... hadapan Politeknik dan UiTM Seberang Perai .... nanti anda akan kata saya sombong... dan tak layan anda.... sebenarnya kat situ saya memang tak sempat nak layan kekawan kerana terlalu sibuk .......dan pekerja saya tak menang tangan....

Satu lagi....untuk kepastian ... kalau anda ada saudara mara atau kawan -kawan kat situ cuba selidik ... berapa tong sup saya gunakan ....... jangan terkejut kalau saya katakan saya gunakan 7 tong sup 10 gelen..... ???/:D

samdaddycool
04-29-2008, 04:02 AM
Salam...
saya dah miss byk post dlm wangcyber, maklumlah saya pon niaga pasar malam... dan thread ni pon en. johari yg inform...
anyway, saya salute en. johari (kategori otai (ada isi) ...(ramai gak otai yg dada 0)..
...mysticmind.... anda pon saya salute sbg ex-pasar malam...
......sbb mmg ada betul dua2 bro otai ni ckp... jgn berumah di tepi pantai....
.. dan 'bukan senang nak senang, bukan susah nak susah"....
apa2 pon, kita nantikan ebook ni.!

ajibtu
04-30-2008, 01:46 AM
penang mmg banyak pasar malam... tapi banyak yg tk amik kesempatan utk join ..

modal start rendah... dah laku baru le buat cam en johari ...

banyak member saya yg lulus spm je dah ada keje.. jual char kew tiaw je ...

ada yg lulus engineering tapi tak dapat keje .. menganggur.. sebab malu nak keje rendah...

Kalo boleh senior yg dah berjaya bleh share pengalaman meniaga di pasar malam .. baru bangsa kita bleh maju..

usaha en johari nih saya respect...

kalo tak start meniaga camna kita nak tahu resiko yg ada...

jgn pikir nak untung je.. n takut rugi ...

apa2 pun start dulu ....

saya pun pernah meniaga juga.. untung Alhamdulillah kencang...

johari
04-30-2008, 09:45 AM
Salam...
saya dah miss byk post dlm wangcyber, maklumlah saya pon niaga pasar malam... dan thread ni pon en. johari yg inform...
anyway, saya salute en. johari (kategori otai (ada isi) ...(ramai gak otai yg dada 0)..
...mysticmind.... anda pon saya salute sbg ex-pasar malam...
......sbb mmg ada betul dua2 bro otai ni ckp... jgn berumah di tepi pantai....
.. dan 'bukan senang nak senang, bukan susah nak susah"....
apa2 pon, kita nantikan ebook ni.!

Salam!!!

Seronok nengok kekawan yang dah berjaya dalam Pasar malam ni hanya bermula dengan bawa barang naik motor jer....kemudian dah maju depa beli van... alhamdulillah syukur ... 9/10 punca rezeki dari perniagaan ... saya akan cuba bantu seupaya mungkin bagi bro-bro yang berminat nak buat Offline business ngan Pasar Malam.....

Cam mana nak hilangkan malu ... semua ada tip tu...???:D

samdaddycool
04-30-2008, 10:48 AM
...saya bukan kata motor... start pasar malam pinjam kete adik (kancil - ngam2 lepas payung), pastu kena tunggu dia sampai umah (abis keje), kadang2 lewat....
Alhamdulillah... skg dah guna kete sdr, cuma nak upgrade van..

batagolek
04-30-2008, 11:24 AM
sebenarnya idea ebook pasar malam ni 2 tahun dulu dah saya pikirkan, masa tu saya selalu lepak di pasar malam member dan lihat sendiri income dia tiap2 minggu..memang badan penat dan letih tak terkata ( saya ada gak menolong ) tapi kalo kena gaya memang tak risau pasal tunggu ujung bulan dapat gaji...

kedatangan encik Johari amat dialu-alukan dan kedatangan ebook tu saya rasa mmmg sangat tepat dan niche yg amat profitable...orang tahu benda tu untung tapi malu nak tanya, so orang leh prefer baca ebook nak belajar...

saya cadangkan encik johari jangan limitkan pada ebook sahaja, malah buat membership sites dan forum sendiri supaya pembeli2 dan noobies tak terkapai2 selepas beli ebook...sebab saya berani jamin, maklumat sentiasa bertambah2 dan perlukan updating, dengan adanya membership pasar-malam.com at least ia dapat menghimpunkan semua pengusaha pasar2 malam dari seluruh negeri, saling berbincang dan bertukar pandangan...

lebih best, encik johari ajar pulak camana nak buat mee sup power, siap record buat cantik2 dalam bentuk video, klien login dalam membership dan leh tengok setiap minggu ada aje benda baru yang encik johari tambah ...record pakai henset pun jadikler step by step nak berjaya di pasar malam..orang akan appreciate usaha murni itu dan orang pun tak kisah kalo nak beli produk lain lagi...sebab produk 1 dah power ;)

johari
04-30-2008, 05:06 PM
sebenarnya idea ebook pasar malam ni 2 tahun dulu dah saya pikirkan, masa tu saya selalu lepak di pasar malam member dan lihat sendiri income dia tiap2 minggu..memang badan penat dan letih tak terkata ( saya ada gak menolong ) tapi kalo kena gaya memang tak risau pasal tunggu ujung bulan dapat gaji...

kedatangan encik Johari amat dialu-alukan dan kedatangan ebook tu saya rasa mmmg sangat tepat dan niche yg amat profitable...orang tahu benda tu untung tapi malu nak tanya, so orang leh prefer baca ebook nak belajar...

saya cadangkan encik johari jangan limitkan pada ebook sahaja, malah buat membership sites dan forum sendiri supaya pembeli2 dan noobies tak terkapai2 selepas beli ebook...sebab saya berani jamin, maklumat sentiasa bertambah2 dan perlukan updating, dengan adanya membership pasar-malam.com at least ia dapat menghimpunkan semua pengusaha pasar2 malam dari seluruh negeri, saling berbincang dan bertukar pandangan...

lebih best, encik johari ajar pulak camana nak buat mee sup power, siap record buat cantik2 dalam bentuk video, klien login dalam membership dan leh tengok setiap minggu ada aje benda baru yang encik johari tambah ...record pakai henset pun jadikler step by step nak berjaya di pasar malam..orang akan appreciate usaha murni itu dan orang pun tak kisah kalo nak beli produk lain lagi...sebab produk 1 dah power ;)

Salam!

Idea yang sangat-sangat bagus dan saya memang terfikir benda ni untuk menghimpun peniaga Pasar Malam... yang mungkin masih malu-malu kucing he he he:D... nak tampil diri cause terasa cam macam bila dedahkan kerjaya sebenar kat Internet ni....

Tapi biarlah saya buat langkah demi selangkah dulu agar apa yang diniatkan tidak tersasar pada arah dan tujuan sebenar ebook tu diterbitkan...... Idea bro tu insyaallah akan jadi satu kenyataan... sama-sama kita doakan... amin

alang
05-01-2008, 04:07 AM
Salam....

Wow .... komen-komen anda semua cukup menarik dan sungguh terharu saya membacanya... he he he:D

Walau apa pun saya hormati pendapat anda.......????

Cuma satu saja saya nak tanya anda.....???? perniagaan apa tidak ada risiko..... dan jangan berumah di tepi laut kalau takut badai dan ombak....???

Alam perniagaan ni memang cukup berisiko...... tak semua orang boleh berniaga....... kalau tak ader minat.....

Kita perlu ilmu untuk berniaga..... ilmu itulah saya dah letakkan dalam ebook saya......

Saya dulu bermula dari bawah .... step by step tanpa ada sesiapa yang ngajar dan disebabkan kerajinan saya... dan berkat usaha maka saya berjaya meletakkan nama saya setanding dengan peniaga bihunsup yang dah veteran.....

Sila visit blog saya untuk lihat khemah yang saya gunakan sekiranya hujan..... dan bagaimana nak mengatasi masalah ini sekiranya hujan.... saya tak goreng macam lain-lain produk yang bayar duit suruh cari orang untuk kaya..... saya hanya nak ajar anda bagaimana berniaga..... segalanya ada dalam ebook saya....

Sapa ler suruh anda beli lori sampai puluh ribu... itu jawapan dari orang yang tak ader ilmu.... sapa ler suruh keluar modal beli macam-macam sampai berpuluh ribu....

Tunggu ebook saya di lancarkan .... segalanya ada dalam tu... kalau belum buat anda dah mengalah , saya rasa anda hanya layak makan gaji atau buat business online sahaja.. maaf tidak bermaksud memperkecilkan anda.....

.... kerana saya hanya percaya dalam prinsip hidup saya... kalau tak keluar modal mana ada untung .....

Sebab tu ... saya jemput anda datang sendiri ke tempat perniagaan Pasar malam saya untuk melihat sendiri situasi perniagaan saya..... dan saya sarankan jangan datang pada hari sabtu... hadapan Politeknik dan UiTM Seberang Perai .... nanti anda akan kata saya sombong... dan tak layan anda.... sebenarnya kat situ saya memang tak sempat nak layan kekawan kerana terlalu sibuk .......dan pekerja saya tak menang tangan....

Satu lagi....untuk kepastian ... kalau anda ada saudara mara atau kawan -kawan kat situ cuba selidik ... berapa tong sup saya gunakan ....... jangan terkejut kalau saya katakan saya gunakan 7 tong sup 10 gelen..... ???/:D

Saya nak perbetulkan sedikit ayat yg saya boldkan kat atas tu. Sebenarnya dalam bidang perniagaan apa-apa pun termasuklah perniagaan online, ada masalah dan risikonya sendiri. Ramai yg beranggapan perniagaan online ni mudah tetapi sebenarnya mempunyai masalah yg sama juga dengan perniagaan konvensional seperti yg En. Johari buat ni, mungkin sebab online, org tak nampak, jadi org nampak senang. Bagi mereka yg mempunyai sikap mudah berputus asa ni, sebenarnya mereka tidak layak utk buat bisnes sama ada secara online ataupun konvensional kerana salah satu sikap yg paling penting utk berjaya dlm bisnes ialah tidak mudah berputus asa.

Walau apapun, saya amat respek dgn usaha you utk menerbitkan ebook yg lain dari yg lain kerana rasanya kat malaysia ni dah agak tepu sangat dgn ebook macam mana nak buat duit di internet, so harap2nya lepas ni ramai yg lebih nampak potensi pasar malam sebab salah satu bentuk perniagaan yg mendatangkan hasil yg lumayan.

johari
05-01-2008, 06:11 PM
Salam!!

100% setuju ngan pendapat Bro Alang.... dan semoga ramai yang akan berusaha meningkatkan pendapatan masing-masing dengan satu moto...... JANGAN MUDAH MENYERAH KALAH SEBELUM MENCUBA:D

Shahrul
05-01-2008, 07:12 PM
sebenarnya banyak lagi ebook yang perlu dibuat, sekarang bersepah ebook cara nak kaya, cari duit internet

bila lagi ebook pasar malam, buat kraftangan, pendedahan pertanian, setup perniagaan, buat ubat tradisional dan banyak lagi. barulah aku rasa nak beli jugaklah kot2 boleh buat ubat sendiri, tak jualpun takpe asal boleh guna sendiri.... jimat sikit boleh remdam satu kawah heheh

ajibtu
05-02-2008, 01:46 AM
Saya setuju.. jgn mudah menyerah... org yg berjaya bukan start buka bizz terus berjaya... semua bermula dengan ke gagalan2.... sebab kita tak tahu rezeki kita di mana.... jangan stop setelah gagal... cuba lagi ...

cam kalo buka bizz... kita kene budget utk survive dalam 1 tahun.. semua tu dah kene kira... modal kene ada utk bayar semua dalam setahun...
1 - 2 bulan pertama selalu peniaga mengalami kerugian... masalahnya pada time2 ni mereka giveup .. padahal dinding untuk menembus kejayaan dah nipis... tinggal beberapa step je lagi ...
aku dah banyak dengar cerita dari org yg dah berjaya.. semua start dengan gagal dulu :)

johari
05-02-2008, 03:00 AM
sebenarnya banyak lagi ebook yang perlu dibuat, sekarang bersepah ebook cara nak kaya, cari duit internet

bila lagi ebook pasar malam, buat kraftangan, pendedahan pertanian, setup perniagaan, buat ubat tradisional dan banyak lagi. barulah aku rasa nak beli jugaklah kot2 boleh buat ubat sendiri, tak jualpun takpe asal boleh guna sendiri.... jimat sikit boleh remdam satu kawah heheh

Salam....

Setuju ngan pendapat Bro.... La ni saya sedang berhempas pulas memerah kepala otak dok ngarang The Silent Pasar Malam Billionaire Ebook dan sedang masukkan content yang betul-betul untuk newbie memulakan perniagaan ni agar mereka tak kecewa nanti ngan penghasilan ebook tu...:D

johari
05-02-2008, 03:17 AM
Saya setuju.. jgn mudah menyerah... org yg berjaya bukan start buka bizz terus berjaya... semua bermula dengan ke gagalan2.... sebab kita tak tahu rezeki kita di mana.... jangan stop setelah gagal... cuba lagi ...

cam kalo buka bizz... kita kene budget utk survive dalam 1 tahun.. semua tu dah kene kira... modal kene ada utk bayar semua dalam setahun...
1 - 2 bulan pertama selalu peniaga mengalami kerugian... masalahnya pada time2 ni mereka giveup .. padahal dinding untuk menembus kejayaan dah nipis... tinggal beberapa step je lagi ...
aku dah banyak dengar cerita dari org yg dah berjaya.. semua start dengan gagal dulu :)

Salam!!!

Betul... tidak ada orang yang mulakan perniagaan dengan mudah.....

Kecualilah mereka terus ambil alih perniagaan dari mak bapak atau mewarisi perniaagaan tu ... warisan keluarga... maka orang-orang cam ni memang tak tahu apa erti kepayahan membina empayar perniagaan kerana join jer terus hidup senang.......

Kat tempat saya ..... ada satu contoh perniagaan yang diwarisi keturunan demi keturunan.... Bihunsup Haji Bahari... bukan saya he he he... saya AREE Bihun Sup..

Hj Bahari telah memulakan Perniagaan Bihunsup ni dah hampir 35 tahun dan sekarang ni anak-anak dia ambil alih so tak payah ler anak-anak dia bersusah payah cause biz dia dah ada nama dan orang memang dah kenal?????:D

Tapi... saya hik hik hik ... sedih ... terpaksa merangkak dari bawah dengan bekerja sorang diri dulu sebelum pengalaman ni meledakkan bihunsup saya dan Insyaallah la ni setiap hari tiarap periuk ( Istilah Sup Habis Dijual )>>> Mungkin anda tak pernah tengok cam mana tiarap periuk>>> gi visit blog saya:D

hunter_ad79
05-03-2008, 06:50 AM
salam..bagus thread nie..byk ilmu leh dpt..aku pn ada niaga pasar malam..

TheReds
05-03-2008, 06:59 AM
bro hunter meniaga ice blended kat pasar malam ke?..

muhafiz
05-03-2008, 07:24 AM

x sabar nak tunggu ebook launch.. ade affiliate kan.. slain tue nak beli skali.. plan2 nak biz iceblen kat pasar malam afta grad.. :rolleyes:

johari
05-03-2008, 08:44 AM

Salam!!!

Aik... Bro hunter dah masuk kat sini... bagus ler... boleh kita kongsi-kongsi ilmu...

Saya dah pun masuk kat JomGempaq,, cuma tak berkesempatan nak buat post....:D

johari
05-05-2008, 06:54 AM
Salam....

Alhamdulillah.. segala-gala perancangan dan tindakkan telah pun dibuat !!!

Website untuk penjualan ebook The Silent Pasar Malam Billionaire dah siap dan dah upload tapi URL he he ..... kena tunggu dulu sebab hari pelancaran pada 30/5/08...

Jadilah orang pertama yang memilikinya dengan bonus-bonus misteri untuk 20 orang pertama memilikinya...:D

johari
05-06-2008, 05:02 PM
Salam...

Buat kawan-kawan yang berminat nak dapatkan ebook The Silent Pasar Malam Billionaire ... kini ebook telah siap sepenuhnya dan la ni dalam proses pengeditan ... dan tahap ujian website... sabar yer:cool:

johari
05-08-2008, 04:52 PM
Salam>>>>

Semalam dan hari ini adalah hari yang paling sedih bagi aku... apa tidaknya ..

Primary email ku tak dapat di log in... kenapa yer...
Aku pun tak tau nak buat macam mana?>???

samdaddycool
05-09-2008, 06:29 AM
x sabar nak tunggu ebook launch.. ade affiliate kan.. slain tue nak beli skali.. plan2 nak biz iceblen kat pasar malam afta grad.. :rolleyes:

....ice blended...?? saya pernah ada jenama Adam's Corner Ice Blended (tapi tak register) di Kuala Terengganu - cafe dan pasar malam, ... ada pro dan kontra...

mungkin ada yang saya bole kongsi? pm saya kalu berminat...

ajibtu
05-09-2008, 06:52 AM
pakai email apa en johari ... yahoo ka ... hati2 org curi password ...

dah ramai kene....

dalam ebook tu ada tak ajar cara nak sewa tapak pasar malam .. procedure dia camna...

batagolek
05-09-2008, 07:41 AM
bro johari leh tambah sket lah dalam sales letter antara kebaikan mempelajari teknik pasar malam ni bila dah pencen ke bila dah kena sacked ke...

diorang nak pi mana ??

at least kalau belajar pasal teknik pasar malam ni, diorang tahu at least mana nak tuju, step by step dari mula sampai habis prosedur..sekadar pendapat saya bro.... dan camana nak hilangkan ketakutan berniaga di pasar malam sebab mmg langit tak selalu cerah..kalau ujan nak buat camana ?

p/s teringat syed al - bukhary , alangkah indah kalau lebih banyak orang kita mengikuti jejak langkah beliau...kekayaan beliau adalah dari keberkatan sedekah dan bakti beliau kepada rakyat...

dia ni sesuai dijadikan Perdana Menteri.... pandai cari duit dan disenangi kawan dan lawan...

johari
05-09-2008, 01:10 PM
pakai email apa en johari ... yahoo ka ... hati2 org curi password ...

dah ramai kene....

dalam ebook tu ada tak ajar cara nak sewa tapak pasar malam .. procedure dia camna...

Salam....

Semua ada saya cerita macamana nak sewa tapak dan macamana nak dapat tapak serta ada sekali gambar resip sewa setiap malam dan banyak lagi ilmu yang berguna untuk bro praktikkan.

Saya guna email yahoo dan hari ni satu lagi email saya tak boleh log-in... Bro boleh bantu ker???? Tolong la...

johari
05-09-2008, 01:14 PM
bro johari leh tambah sket lah dalam sales letter antara kebaikan mempelajari teknik pasar malam ni bila dah pencen ke bila dah kena sacked ke...

diorang nak pi mana ??

at least kalau belajar pasal teknik pasar malam ni, diorang tahu at least mana nak tuju, step by step dari mula sampai habis prosedur..sekadar pendapat saya bro.... dan camana nak hilangkan ketakutan berniaga di pasar malam sebab mmg langit tak selalu cerah..kalau ujan nak buat camana ?

p/s teringat syed al - bukhary , alangkah indah kalau lebih banyak orang kita mengikuti jejak langkah beliau...kekayaan beliau adalah dari keberkatan sedekah dan bakti beliau kepada rakyat...

dia ni sesuai dijadikan Perdana Menteri.... pandai cari duit dan disenangi kawan dan lawan...

Salam...

Yer bro... saya ajar dari mula macam mana nak bertapak kat Pasar malam dari Zero sampai ada barang dan bagaimana nak minimumkan kerugian sekiranya hujan dan tak rugi banyak dan cam mana nak recyle barang tapi still fresh dan lazat rasanya.....

ajibtu
05-09-2008, 11:56 PM
macam kene hack je email en tu .... saya advice ganti semua password yg ada.

setiap forum or email pakai password yg berbeza.

try login via yahoomsgr ke boleh tak ...

banyak member yg dah kene hijack email...

johari
05-10-2008, 04:04 AM
macam kene hack je email en tu .... saya advice ganti semua password yg ada.

setiap forum or email pakai password yg berbeza.

try login via yahoomsgr ke boleh tak ...

banyak member yg dah kene hijack email...

Salam....

Confirm dah kena hack dan saya dah tukar semua p/word. T.kasih

johari
05-12-2008, 12:08 AM
Salam....

Punya ler banyaknya masalah timbul nak keluarkan ebook sulung ni... semalam masa nak convert ke PDF .... hilang ler pulak .... macam-macam. Tapi ni ler yang dikatakan pengalaman yang tidak boleh dijual beli:D

johari
05-13-2008, 10:17 AM
Salam.... Semakin dekat hari pelancaran semakin resah dan gelisah dibuatnya he he he:D

mazlie nadzri
05-13-2008, 10:28 AM
Salam...

Ceewaahhh..ayat....:-D....tp biasala kalau mula2 nak lancarkan produk sendiri....macam orang nak kawinla...malam pertama nk kena lalu oh(labanon)...:D

http://www.mazlienadzri.com/images/banner468x60.gif (http://www.mazlienadzri.com/sp/index.html)

johari
05-13-2008, 10:56 AM
Salam...

Ceewaahhh..ayat....:-D....tp biasala kalau mula2 nak lancarkan produk sendiri....macam orang nak kawinla...malam pertama nk kena lalu oh(labanon)...:D

http://www.mazlienadzri.com/images/banner468x60.gif (http://www.mazlienadzri.com/sp/index.html)

Salam...

Yer betul Bro.. macam-macam dok pikiaq ni... ada ka orang nak beli.... cam mana pandangan orang dan komen depa.. ok ke tak ok ker... rimas-rimas...tapi kena cool ler he he:D

johari
05-13-2008, 10:57 AM
Salam...

Salam...

Yer betul Bro.. macam-macam dok pikiaq ni... ada ka orang nak beli.... cam mana pandangan orang dan komen depa.. ok ke tak ok ker... rimas-rimas...tapi kena cool ler he he:D

ajibtu
05-14-2008, 02:35 AM
release je... laku tak laku blakang crita.....

saya pun on project nak release ebook... budget tgh low...:)

johari
05-14-2008, 08:05 AM
release je... laku tak laku blakang crita.....

saya pun on project nak release ebook... budget tgh low...:)

Salam..... akan release, la ni tengah tunggu confirmation 2Checkout pasal diaorang suruh explain dulu apa ke mende tu Night Market... pasal kat tempat dia orang tak dak... banyak songeh betui ler depa ni???:D

johari
05-14-2008, 05:27 PM
Salam...

3 minggu ni perniagaan ku makin meledak kerana banyak faktor:D

johari
05-15-2008, 10:03 AM
Salam....

Ada sesiapa kat sini yang ambil upah buat banner... dah tempah kat Shuth tapi dia sibuk sangat??:D

johari
05-16-2008, 05:16 PM
Salam....

Kekadang tu saya sedih jugak lihat kawan-kawan yang masih gagal dengan online..... masalahnya cuma satu jer...

Anda akan gagal kalau teknik promosi tidak anda kuasai...:D

7FiguresGuy
05-16-2008, 05:31 PM
bro,kalo pasar pagi masyuk tak kalo berniaga?kalo pasar pagi kena jual ape ek?kalo pasar malam kebanyakannya adalah makanan,kalo pasar pagi mcm mana plak ek....ikan,sayur,daging?susah gak nak cari benda2x tuh...hehe

thanks

johari
05-16-2008, 05:52 PM
bro,kalo pasar pagi masyuk tak kalo berniaga?kalo pasar pagi kena jual ape ek?kalo pasar malam kebanyakannya adalah makanan,kalo pasar pagi mcm mana plak ek....ikan,sayur,daging?susah gak nak cari benda2x tuh...hehe

thanks

Salam.... ha ha ha ... jangan salah faham yang pasar pagi hanya menjual Ikan,sayur atau keperluan dapur jer...

Cuba lihat ada jugak orang jual kueh mueh, nasicampur, nasi lemak, roti canai , mee/bihun goreng dan macam-macam makanan.... saya pagi tak berniaga pasal tak sempat kerana saya terpaksa uruskan stokist perniagaan AIR MUSOFA ZAFARAN , he he:D

samdaddycool
05-16-2008, 11:50 PM

thanks

...biasanya, pagi lagi bagus meniaga pasal org memang bawa duit nak belanja barang dapur / nak masak...
...so , jual je la apa2 pon, kalu kena tempat / barang laku aje

Labanon
05-17-2008, 12:56 AM
...biasanya, pagi lagi bagus meniaga pasal org memang bawa duit nak belanja barang dapur / nak masak...
...so , jual je la apa2 pon, kalu kena tempat / barang laku aje

Bila otai pasar malam berbicara :D

samdaddycool
05-17-2008, 03:11 AM

.....malu I you cakap macam tu....:lol::lol::lol:

...tak layak lagi jadik otai... petai bole :)

johari
05-17-2008, 07:57 AM

Salam.... bro semua dah ready... cuma 2Checkout tu jer lambat respon skit pasal dia nak explaination what is the meaning of " Night Market"... saya dah explain dan still waiting??:D

johari
05-17-2008, 08:01 AM
.....malu I you cakap macam tu....:lol::lol::lol:

...tak layak lagi jadik otai... petai bole :)

Salam... Dah layak tu!:D

johari
05-18-2008, 06:54 AM
Salam... malam tadi 17/5/08... student Uitm dan Politek cuti makan dengan itu bisnes aku pun ikut slow dan cuma untung RM200 jer...:D

ajibtu
05-18-2008, 07:43 AM
minimal rm200 .. wow :)

johari
05-18-2008, 06:28 PM
minimal rm200 .. wow :)

Salam... paling sedikit aku dapat kat situ Bro... biasanya kat situ aku boleh dapat untung bersih dalam RM500 ke RM600 sehari....:D

surfaddict
05-18-2008, 06:34 PM
kekekek..prospek penting ialah student..sbb mereka mmg suke mkn luar..teringat masa di uitm jengka dulu..pasar mlm situ hidup dgn kehadiran student uitm..

johari
05-19-2008, 02:35 PM
kekekek..prospek penting ialah student..sbb mereka mmg suke mkn luar..teringat masa di uitm jengka dulu..pasar mlm situ hidup dgn kehadiran student uitm..

Salam ... yer betul tu.. bro Itrader hang punya la belambak.. hang beli amende??:D

7FiguresGuy
05-19-2008, 03:28 PM
menanti buku bro johari nih.... :)

TheReds
05-19-2008, 06:25 PM
ni nak bertukar ke status spammer ke?..:D

surfaddict
05-19-2008, 07:32 PM
Mmg nak ke shuth slap ni, tukar jerk..sume post dia benda tu jerk

johari
05-20-2008, 05:04 PM
stronggold9@yahoo.com

Salam... hello mamat yang tak cukup umur ,, sila buka thread sendiri???? Ni dah dikira SPAM???:mad:

johari
05-20-2008, 05:05 PM
Mmg nak ke shuth slap ni, tukar jerk..sume post dia benda tu jerk

Salam....bro memang ni budak tak cukup umur ni... ??? ebook tu sabar nanti saya umumkan:D

johari
05-21-2008, 08:48 AM
Salam... dah selamat berkubur pun mamat yang SPAM tu he he:D

johari
05-23-2008, 04:57 AM
Salam....

Buat seluruh Warga WC yang saya sayangi... pengumuman untuk semua bahawa kini dengan berbesar hatinya saya umumkan yang ebook Pasar Malam Pertama di Malaysia dan Didunia kini sudah terbit ( The Silent Pasar Malam Billionaire)

Pelancaran dilakukan lebih awal sedikit memandangkan saya memerlukan feed back dari anda semua... almaklumlah ini adalah ebook sulung saya dan akan ada lagi ebook -ebook yang akan menyusul berkenaan pelbagai cara meledakkan perniagaan anda dan dalam proses adalah " ebook bagaimana menjana wang dengan Bazaar Ramadan".

Dapatkan sekarang ... cuma untuk preview dan bayaran melalui kad kredit ada sedikit masalah sebab 2CheckOut belum approve tapi bayaran boleh dibuat melalui Maybank2u, mesin ATM, Cek dan postal order... just send sms kat saya bila dah buat payment .... dan dapatkan penga:cool:jaran berterusan seumur hidup secara percuma sahaja... cepat jana wang anda sekarang ....:D

7FiguresGuy
05-23-2008, 05:00 PM
bro,ebook ni terhad ker?berminat nak beli,tapi tak de duit plak skrng nih,hujung bulan la katakan,hehehe

johari
05-24-2008, 04:38 AM
bro,ebook ni terhad ker?berminat nak beli,tapi tak de duit plak skrng nih,hujung bulan la katakan,hehehe

Salam... cukup bulan , tak der masalah ...saya prihatin membantu anda... sebarang masalah email saya di hzulkarnai@gmail.com:D

johari
05-24-2008, 04:11 PM
Salam.... saya telah membuat keputusan untuk memberi diskaun kepada Warga WC300 ... sila PM saya untuk dapatkan harga yang cukup menarik....

Nak view tenggok kat siggy :D

johari
05-25-2008, 05:41 AM
Salam... cepat diskaun dengan harga yang cukup kompetetif dan cukup berbaloi untuk anda memilikinya ... dapatkan segera dan maklumat sila ke bahagian pengiklanan.:D

johari
05-26-2008, 03:05 PM
Salam.... malam tadi hampir 5 jam saya berada di Equtorial Hotel, Bukit Jambul, Penang... bukannya makan angin tetapi bertemu seorang kawan lama yang dah hampir 7 tahun saya tak jumpa.. beliau datang dari Kuching, Sarawak.

Bukannya apa ... syok dengar cerita beliau ... beliau kini merupakan seorang Kotraktor Bumiputera yang dah berjaya dan mempunyai aset berjuta-juta ringgit dan umurnya muda dari saya setahun.

Beliau mula cerita bagaimana start buat bisnes ni dengan bermodalkan RM130,000.00 dan beliau kini mempunyai 7 cawangan seluruh Malaysia... Jobs terbesar beliau dapat adalah Kontrak menyelenggara Kenderaan perisai tentera, Menyelenggara pesawat TUDM, Mengangkut bagasi pesawat terminal KLIA dan Kuching Airport dan banyak rangkaian lagi... saya memang amat teruja dengan beliau.... Tempahan bilik hotel pun "Business Class" ... kalau musim cuti sekolah ni sure 1 malam jejak sampai RM500 ... 5 * star hotel plak tu... teringin nak jadi macam beliau .... nantilah...:D

johari
05-29-2008, 05:12 AM
Salam.... sesiapa yang tak nak beli online boleh dapatkan secara offline .... tunggu pada 7/6/08 di akhbar BACARIA ... saya iklankan di situ dengan harga yang pasti anda terkejut.. sebab kat suratkhabar ni yang baca orang tak der Internet so saya bagi ler murah skit ciannnn depa.... :D

johari
05-29-2008, 05:07 PM
Salam….. semoga anda semua sihat walafiat.

Saya terpanggil untuk mencoretkan sesuatu berkenaan online business ni yang berkaitan dengan harga sesuatu produk. Kerana saya terbaca banyak rungutan daripada sesetengah orang mengatakan sesuatu produk itu terlalu mahal.

Apa itu kemudahan dalam mempraktikkan online business.

1. Didalam online business ni sebenarnya ada banyak kelebihan yang mungkin anda tidak tahu atau pun tidak sedar kerana segala-segalanya sebenarnya adalah terlalu mudah untuk mendapatkan tawaran harga yang rendah.

2. Sebab itulah dinamakan online kerana ia memudahkan anda berkomunikasi dengan penerbit sesebuah ebook secara langsung samada melalui talipon, email atau YM dan anda boleh berinteraksi dengan penerbit bagi meluahkan pendapat anda atau pembelajaran yang berterusan.

3. . Jika anda tidak tidak berpuas hati dengan sesuatu produk samada kualiti atau pun harga maka anda boleh direct call atau sms .. kerana itulah no talipon diletakkan pada website menjual produk tersebut.

4. Harga yang ditawarkan pada website menjual mungkin agak tinggi tetapi anda boleh gunakan inisiatif anda dengan menalipon penerbit tersebut dan berbincang tawaran harga yang anda mampu dan saya yakin dengan ini penerbit tersebut akan mengganggap anda serius dan pastinya anda akan di beri tawaran harga yang cukup istemewa.

Begitu juga dengan produk saya di www.wangpasarmalam.com (http://www.wangpasarmalam.com) , anda boleh call saya dan cuba dapatkan harga yang istimewa kerana ramai yang sudah membuat panggilan talipon kepada saya telah pun menikmati harga yang mungkin anda akan terkejut dan pada mereka-mereka ini saya ucapkan tahniah dan syabas kerana mempunyai inisiatif yang cukup tinggi…… saya tidak berapa gemar orang bersikap suka menjerit sana-sini menjaja tentang produk saya yang mahal…

Anda boleh talipon saya di talian 012-4635092 bagi mendapatkan harga yang berbaloi untuk anda… !!!!!!!!!!!

johari
05-31-2008, 04:43 PM
Salam... seronok gak buat online business ni cause ramai kekawan yang dah berjaya sanggup membantu dalam meningkatkan jualan ebook The Silent Pasar Malam Billionaire... thank to all of you guy:D

johari
06-03-2008, 09:53 AM
Salam..... Kita sebenarnya mampu buat duit dengan offline tanpa pergi bekerja dan hanya memasang kuli jer untuk bekerja bagi kita...

Bulan puasa dah nak hampir ... tak mahukah anda cari duit raya untuk persiapan hari raya dan anda tidak akan pening poket menjelang raya nanti....

Dapatkan ebook saya untuk meledakkan Bazaar Ramadan anda:D

johari
06-04-2008, 04:49 PM
Salam... minyak naik...esok sure aku naikan buhunsup plak he he:D

johari
06-05-2008, 05:11 PM
Salam....tawaran hebat dan terkini hanya RM39.99 sahaja..mai-mai cepat:D

johari
06-06-2008, 10:40 AM
Salam...naper ler diaorang kecoh sangat dengan minyak ni:D

zinedine
06-07-2008, 02:19 AM
Salam...naper ler diaorang kecoh sangat dengan minyak ni:D

Cuma orang miskin, orang berpendapatan rendah dan berpendapatan sederhana macam kitorang je yg kecoh. Yg dah berpendapatan tinggi dan kaya raya jutawan macam tuan, memang la tak kecoh. Setakat minyak seliter RM2.70 tu macam beli air mineral je bagi tuan. Setakat duit nak bayar utk beli minyak, macam ambik daun kat pokok je bagi tuan. Sup gear box tuan lagi mahal harga RM4.50 semangkuk berbanding seliter minyak. Jadi, takde masalah bagi tuan kalau harga minyak naik berapa tinggi pun. Kalau harga minyak naik RM10.00 seliter pun, tuan masih mampu lagi.

zinedine
06-07-2008, 02:20 AM
Salam... minyak naik...esok sure aku naikan buhunsup plak he he:D

Bagus bagus. Naikkan lagi tinggi. Nanti bertambah kaya. Lagi kaya lagi bagus. Nanti takde masalah kalau kerajaan nak naikkan lagi harga minyak sebab kita dah kaya. Lantak la orang yg miskin, berpendapatan rendah & sederhana tu. Bukan masalah kita ye tak. Yg penting kita kaya, kaya, kayaaaaaaa...

johari
06-08-2008, 10:35 PM
Salam...hari ini gas mula dinaikkan dengan tambahan RM0.50 bagi satu tong...bermakna kos modal bertambahlah 50 sen...tapi setakat ni masih belum menjejaskan kos perniagaan...:D

KakiLoans
06-09-2008, 04:13 AM
Ya.. Selalu you tengok kopitiam kat tepi jalan tu..
Taukeh buat air untung paling banyak.

Best lagi kalao ordernya berlambak.
Cost reduce, untung lebih.

Ha.. Nak Adsense lagi lah.
Yang ni pasar malam-style kao kao.

johari
06-09-2008, 03:49 PM
Ya.. Selalu you tengok kopitiam kat tepi jalan tu..
Taukeh buat air untung paling banyak.

Best lagi kalao ordernya berlambak.
Cost reduce, untung lebih.

Ha.. Nak Adsense lagi lah.
Yang ni pasar malam-style kao kao.

Salam..yer betul bro...keuntungan air merupakan 40% perolehan saya...:D

johari
06-12-2008, 05:32 PM
Salam....maklumat aku terima minggu depan harga barang akan melonjak naik secara mendadak...sekarang ni rata-rata peniaga kat kedai makan Tom Yam dah naik kan harga...

Aku belum lagi dan masih buat kajian jumlah sepatutnya aku naikkan:D

johari
06-13-2008, 05:55 PM
Salam....seronok tengok otai-otai bagi nasihat tentang ebook saya tu:D

AmmarZahar
06-13-2008, 06:25 PM
bro Johari,saya penah gak jual kat pasar malam tp payahla..kalo ujan dah takde sale..pastu tempat plak bole diorang main suke2 ati ambil tempat kita..fuuh..menyirap bile teringat..hehe

johari
06-13-2008, 06:30 PM
bro Johari,saya penah gak jual kat pasar malam tp payahla..kalo ujan dah takde sale..pastu tempat plak bole diorang main suke2 ati ambil tempat kita..fuuh..menyirap bile teringat..hehe

Salam....he he he ujan biasa ler...tetapi dengan panduan dari ebook saya anda akan dapat atasi semua tu...:D

johari
06-15-2008, 03:46 AM
Salam....kini saya dalam proses menyiapkan ebook Rahsia Meledakkan Bazaar Ramadan Anda Dengan Bihun Sup Gear Box....

Ebook ini saya akan berikan dengan percuma kepada sesiapa yang telah memiliki Ebook The Silent Pasar Malam Billionaire....

johari
06-16-2008, 07:27 AM
Salam....Bulan ramadan dah hampir tiba dan hanya tinggal lebih kurang 2 bulan sahaja lagi maka seluruh umat Islam akan berpuasa...

Tak mahukah anda mencari pendapatan tambahan untuk persiapan hari raya nanti.....dapatkan cara berniaga dengan meledakkan Bazaar Ramadan anda sekarang juga

The Silent Pasar Malam Billionaire (http://www.wangpasarmalam.com)

samdaddycool
06-17-2008, 04:57 PM
Salam....Bulan ramadan dah hampir tiba dan hanya tinggal lebih kurang 2 bulan sahaja lagi maka seluruh umat Islam akan berpuasa...

Tak mahukah anda mencari pendapatan tambahan untuk persiapan hari raya nanti.....dapatkan cara berniaga dengan meledakkan Bazaar Ramadan anda sekarang juga

The Silent Pasar Malam Billionaire (http://www.wangpasarmalam.com)

.. bazar Ramadhan jual benda sama ke bro? cuma takde table makan je la kan??
pekerja sama byk?

usahawanebay
06-17-2008, 11:30 PM
wah 2 bulan lagi noh nak masuk bulan RAMADAN...ini macam projek raya aku kena start engine dah ni.:rolleyes:

johari
06-18-2008, 05:45 PM
.. bazar Ramadhan jual benda sama ke bro? cuma takde table makan je la kan??
pekerja sama byk?

Salam....Pasar Ramadan saya buka satu hari , 2 cawangan dengan menggunakan 2 buah Khemah 20 x 20 dan pekerja saya ditambah kepada 3 orang dengan satu cawangan seramai 5 orang kerana bazaar ramadan hanya berniaga selama 3 jam dan kena cepat servis..

Gunakan meja makan juga untuk orang berbuka puasa dan ledakkan pendapatan anda sehingga RM15,000.00 sebulan.

Di bazaar Ramadan tambahan menu saya adalah kueh Talam dan nasi putih yang di bungkus dan dijual satu pek RM1.00 disamping menu utama Bihunsup Gear Box...

Dengan Pembelian Ebook saya anda akan menerima sebuah ebook yang sedang dalam proses karangan LEDAKKAN RESIPI BIHUNSUP GEARBOX DAN PANDUAN PERNIAGAAN BAZAAR RAMADAN

johari
06-18-2008, 05:47 PM
wah 2 bulan lagi noh nak masuk bulan RAMADAN...ini macam projek raya aku kena start engine dah ni.:rolleyes:

Salam...he he he ..dah kena warming-up bro...preparation untuk ramadan..duit raya..shopping sakan nak raya nanti..

Menu paling meledak di Bazaar Ramadan adalah Bihunsup Gear BOX

johari
06-20-2008, 03:42 PM
Cepat dapat segera untuk buat duit raya:D

johari
06-23-2008, 09:52 AM
Salam....jom buat duit dengan Pasar Malam:D

johari
06-26-2008, 05:38 PM
Ramadan akan sampai tak lama lagi..aku sekarang ni sedang buat preparation untuk ledakkan bazar Ramadan tahun ini dengan target RM20K....cause aku buka 2 cawangan dan kena tambah pekerja lagi 4 orang:D

cromok
06-27-2008, 11:24 AM
salam semo.. sy baru join ini forum.. memang menarik info korang.. expecially berniaga pasar malam.. sy dh lama perhati peniaga mcm ni.. diorng ni selekeh je tp income jauh dari sy.. yelah start jam 4 - 10mlm..berbanding ngn sy skg kj ofce tp gaji bulan pening.. sy nk tye produk ape yg sesuai utk beginer mcm sy ye.. kalo jual air. air ape feberate cstmer ye..

mcm sy ni meniaga handbag di car booth shah alam tp ahad je.. alhamdulillah income berbaloi janji ade design baru dan menarik.. tp meniaga makanan dan minuman ni sy xpakar la lak..

produk pe yg sesuai.. mcm sy ni xde kerete ade motor je.. niaga shah alam pn gune kerete fmly.. tulah igt nak beli kancil bg fmly pki n kerete lg 1 tu wat niaga ok x.. adakah pelaburan sy ni berbaloi..

en johari xde big planing ke.. mcm nak wat kilang mee n mihun sndri ke.. coz produk islam ni dpt smbtn skg tp kaum cina la pgg pelik btl.. arap2 la perbykkn org melayu yg jd pengeluar produk mknn ni.. amin...

johari
06-28-2008, 05:30 PM
salam semo.. sy baru join ini forum.. memang menarik info korang.. expecially berniaga pasar malam.. sy dh lama perhati peniaga mcm ni.. diorng ni selekeh je tp income jauh dari sy.. yelah start jam 4 - 10mlm..berbanding ngn sy skg kj ofce tp gaji bulan pening.. sy nk tye produk ape yg sesuai utk beginer mcm sy ye.. kalo jual air. air ape feberate cstmer ye..

mcm sy ni meniaga handbag di car booth shah alam tp ahad je.. alhamdulillah income berbaloi janji ade design baru dan menarik.. tp meniaga makanan dan minuman ni sy xpakar la lak..

produk pe yg sesuai.. mcm sy ni xde kerete ade motor je.. niaga shah alam pn gune kerete fmly.. tulah igt nak beli kancil bg fmly pki n kerete lg 1 tu wat niaga ok x.. adakah pelaburan sy ni berbaloi..

en johari xde big planing ke.. mcm nak wat kilang mee n mihun sndri ke.. coz produk islam ni dpt smbtn skg tp kaum cina la pgg pelik btl.. arap2 la perbykkn org melayu yg jd pengeluar produk mknn ni.. amin...

Salam...saya menyokong penuh bro nak berniaga kat pasar malam ni....tentang kenderaan jangan susah hati..bro tak perlu beli kereta baru atau cantik atau mahal .. memadai yang boleh bergerak untuk bawa barangan dah cukup....ramai kawan-kawan saya dulu bermula dengan motosikal jer tapi sekarang masing-masing dah mampu beli van...

Produk terlaris di Pasar Malam sudah tentulah makanan tapi disamping tu banyak juga produk -produk lain...makanan merupakan international product cause kita kena makan walaupun sedang berjimat cermat dengan zaman inflasi sekarang ni...

Macam sekarang ni zaman gawat ler kan...berpusu-pusu orang datang ke Pasar malam nak beli makanan kerana mentaliti manusia ..makan kat Pasar Malam jauh lebih murah dari makanan di kedai-kedai, sebagai contoh nasi ayam kalau kat kedai makan RM4.00 tetapi di Pasar Malam hanyalah RM2.50 ke RM3.00 sahaja....jadi fikirlah sendiri..

Bro boleh dapatkan ebook saya The Silent Pasar Malam Billionaire dengan klik kat siggy bawah tu dan saya akan bagi ebook percuma bertajuk Ledakkan BihunSup GearBox untuk Bazaar Ramadan anda> nak puasa lagi 2 bulan jer :D

johari
06-30-2008, 03:27 PM
Salam...tawaran istimewa,dengan pembelian ebook ini anda akan diberi kupon bernilai RM10.00 untuk pembelian ebook bagaimana membuat Tau Fu Fah...

Tanpa Nama
06-30-2008, 04:04 PM
banyak juga jutawan senyap dilahirkan hanya berniaga di pasar malam...
itupun kerana mereka tahu menguruskan wang.

ada kawan saya berniaga pasar malam, expo, sure heboh sudah bertahun-tahun lamanya...tp tidak kaya-kaya. malah hutang bertambah.

market pasar malam juga boleh dikatakan binary market...
yang bersifat sementara di sesuatu tempat sahaja.

walaubagaimanapun, pasar malam masih lagi berkedudukan di bawah program jana wang dan perniagaan internet. ini kerana, peniaga pasar malam tidak memiliki ciri sistem perniagaan yang cekap dan berkesan serta harus bersaing pada wakta dan tempat yang sama.

apa-apa pun, saya juga suka berniaga pasar malam terutama sekali pada bulan ramadhan....masyuk!!!

johari
07-01-2008, 05:24 PM
banyak juga jutawan senyap dilahirkan hanya berniaga di pasar malam...
itupun kerana mereka tahu menguruskan wang.

ada kawan saya berniaga pasar malam, expo, sure heboh sudah bertahun-tahun lamanya...tp tidak kaya-kaya. malah hutang bertambah.

market pasar malam juga boleh dikatakan binary market...
yang bersifat sementara di sesuatu tempat sahaja.

walaubagaimanapun, pasar malam masih lagi berkedudukan di bawah program jana wang dan perniagaan internet. ini kerana, peniaga pasar malam tidak memiliki ciri sistem perniagaan yang cekap dan berkesan serta harus bersaing pada wakta dan tempat yang sama.

apa-apa pun, saya juga suka berniaga pasar malam terutama sekali pada bulan ramadhan....masyuk!!!

Salam...mungkin kawan anda hanya berniaga burger dan tak bersungguh-sungguh...pernah tak anda tengok peniaga bihunsup yang menjual menggunakan periuk besar dan mempunyai ramai pekerja..:D

Adnin
07-01-2008, 06:11 PM
Salam...mungkin kawan anda hanya berniaga burger dan tak bersungguh-sungguh...pernah tak anda tengok peniaga bihunsup yang menjual menggunakan periuk besar dan mempunyai ramai pekerja..:D

Cam kenal jer :D

samdaddycool
07-01-2008, 06:41 PM
So far, ramai otai yang saya cungkil dan korek rahisa mereka, rata2 dan berjaya beli / buat rumah, beli tanah, besarkan anak, hantar ke U, dengan hanya meniaga pasar malam...

...tak kira pasar malam ke, kedai ke, online biz... semuanya memerlukan disiplin pada pengurusan wang....

p/s - duit setinggi bukit pon tak pernah cukup!

johari
07-02-2008, 04:35 PM
So far, ramai otai yang saya cungkil dan korek rahisa mereka, rata2 dan berjaya beli / buat rumah, beli tanah, besarkan anak, hantar ke U, dengan hanya meniaga pasar malam...

...tak kira pasar malam ke, kedai ke, online biz... semuanya memerlukan disiplin pada pengurusan wang....

p/s - duit setinggi bukit pon tak pernah cukup!

Salam...yer saya 200% setuju dengan anda....kalau tidak ada perancangan dan disiplin melangit duit pun abis...

cromok
07-04-2008, 11:11 AM
Salam...yer saya 200% setuju dengan anda....kalau tidak ada perancangan dan disiplin melangit duit pun abis...

salam en johari.. ni duk mane ye.. nak tgkla biz mihun sup tu.. sy kat ampang, KL.. bole la sembang2 ckt ngn otai ni.. sy baru nk menjinak2 kan diri ni.. byk bende xtau tp hati teringin sgt berniaga.. senang2 bole jumpe..

johari
07-04-2008, 04:41 PM
salam en johari.. ni duk mane ye.. nak tgkla biz mihun sup tu.. sy kat ampang, KL.. bole la sembang2 ckt ngn otai ni.. sy baru nk menjinak2 kan diri ni.. byk bende xtau tp hati teringin sgt berniaga.. senang2 bole jumpe..

Salam..saya di Penang....sila klik kat siggy tu dan dapatkan ebook The Silent Pasar Malam Billionaire yang penuh dengan maklumat dan panduan untuk anda memulakan perniagaan pasar malam...:D

cromok
07-06-2008, 02:30 PM
Salam..saya di Penang....sila klik kat siggy tu dan dapatkan ebook The Silent Pasar Malam Billionaire yang penuh dengan maklumat dan panduan untuk anda memulakan perniagaan pasar malam...:D

wasalam. wah penang jauh benar tu.. tq. em en johari ade ym x.. sje nk sembang..

johari
07-07-2008, 12:53 PM
wasalam. wah penang jauh benar tu.. tq. em en johari ade ym x.. sje nk sembang..

Salam....oooo YM ada , ok Ad kan di zulkarnaih@yahoo.com:D

johari
07-09-2008, 06:38 PM
Salam .......

Pengumuman buat sahabat yang telah membeli ebook The Silent Pasar Malam Biliionaire.....

Anda akan menerima sebuah ebook percuma dari saya dengan tajuk LEDAKKAN BIHUNSUP GEAR BOX UNTUK BAZAAR RAMADAN ANDA
> pada bulan Ogos 2008...

Ebook ini akan dihantar ke email anda ...harap maklum:D

johari
07-12-2008, 04:44 PM
Salam...

Sudah terbukti keberkesanannya dengan ebook ini...kalau masih ragu-ragu tanya ler Lebanon..he he ehe:D

Untuk preview hantar email ke The Silent Pasar Malam Billionaire (http://www.support@wangpasarmalam.com)

johari
07-15-2008, 09:34 AM
Ebook percuma hampir siap...:D

kayrule-lan
07-18-2008, 01:49 PM
Aku mmg setuju la sangat2 perniagaan pasar malam nie.. Sebenarnya, 4 tahun yang lepas, aku adalah seorang peniaga pasar malam yang boleh dikatakan berjaya la jugak.. Bayangkan, 1 malam je, aku boleh collect untung bersih sampai RM700.. Hisap curut aku depan rumah masa tu. muahahaha!!

Waktu tu aku jual alat kempis perut.. Aku dapat produk kat Jalan Thambusami kat sebelah The Mall (Legend Hotel) tu.. Nama produk tu Ab Gymnic.. Mungkin korang ada perasan banyak dijual kat pasar malam waktu tu.. Masa tu, benda tu aku beli borong sebijik jatuh RM5 jer.. tapi jual sampai RM35 ke RM50 satu.. Berduyun2 orang berperut buncit beli produk nie ngan aku dulu.. muakaaakaka..

Tapi, waktu tu la laku.. lama kelamaan, barang tu dah kurang laris.. hehe.. panjang la jugak kisahnya dan sampai sekarang, aku sepenuh masa bisnes internet.. Alhamdulillah la dengan pengalaman meniaga pasar malam dulu, banyak dapat aku aplikasikan dengan bisnes internet yang aku run sekarng.. Memang masa aku meniaga pasar malam dulu, peniaga2 yang sama dengan aku semuanya berpendapatan lumayan dan berpelajaran tinggi semuanya... Tapi mungkin perniagaan di bawah payung dan bawah lampu generator membuatkan diaorang kelihatan low profile..

Sbb tu aku sampai sekarang, respect dengan semua peniaga pasar malam.. 2 perkara yg paling leceh dalam perniagaan pasar malam nie hanyalah untuk bukak kedai, dan tutup kedai. cukup memenatkan.. tapi berbaloi lah..

No pain.. No gain..

cromok
07-22-2008, 08:29 AM
salam..

aku sebenarnye pening ckt.. insyallah hjg bln 7 ni aku benti nak meniage.. n planning nk meniaga keropok lekor kat tepi jalan.. kire peniaga jalanan la.. coz budget aku pn ciput je nk msk pasar mlm.. lgpn psr mlm kene ade generator.. skt gak tu..wlupn aku tau psr mlm lg msyk.. so aku niaga tepi jln la.. crk duit ckt pstu ade rzki join psr mlm..

tp tu utk bln pertama pstu puasa.. ha ni pn cabaran gk ni.. kalo aku jual keropok lekor time puasa ade org nk beli ke.. em aku planning lak nk jual mee kari resepi mak aku.. mcmne ye ok ke plnng mcmni..

tlng ye..

johari
07-23-2008, 08:56 AM
salam..

aku sebenarnye pening ckt.. insyallah hjg bln 7 ni aku benti nak meniage.. n planning nk meniaga keropok lekor kat tepi jalan.. kire peniaga jalanan la.. coz budget aku pn ciput je nk msk pasar mlm.. lgpn psr mlm kene ade generator.. skt gak tu..wlupn aku tau psr mlm lg msyk.. so aku niaga tepi jln la.. crk duit ckt pstu ade rzki join psr mlm..

tp tu utk bln pertama pstu puasa.. ha ni pn cabaran gk ni.. kalo aku jual keropok lekor time puasa ade org nk beli ke.. em aku planning lak nk jual mee kari resepi mak aku.. mcmne ye ok ke plnng mcmni..

tlng ye..

Salam....Nak masuk Pasar Malam dengan Keropok Lekor..molek sangat tu..tak perlu generator..boleh gunakan bateri kereta jer...cari bateri 2nd dalam harga RM30 ker...lepas boleh cas setiap 2 hari sekali ...cost untuk cas cuma RM1.00 jer...

Keropok Lekor kat Bazaar Ramadan kurang laris...untuk dapatkan menu terbaik ..saya dah list kan kat dalam ebook terbaru Ledakkan Bazaar Ramadan anda yang akan saya launch pada bulan Ogos ni...tapi pada pembeli ebook The Silent Pasar Malam Billionaire saya akan beri percuma jer...:D

AzlanKasim
05-20-2009, 03:47 PM

InshAllah ..dgn Usaha ..anda akan berjaya.

olskool
05-20-2009, 03:51 PM
Aku mmg setuju la sangat2 perniagaan pasar malam nie.. Sebenarnya, 4 tahun yang lepas, aku adalah seorang peniaga pasar malam yang boleh dikatakan berjaya la jugak.. Bayangkan, 1 malam je, aku boleh collect untung bersih sampai RM700.. Hisap curut aku depan rumah masa tu. muahahaha!!

Waktu tu aku jual alat kempis perut.. Aku dapat produk kat Jalan Thambusami kat sebelah The Mall (Legend Hotel) tu.. Nama produk tu Ab Gymnic.. Mungkin korang ada perasan banyak dijual kat pasar malam waktu tu.. Masa tu, benda tu aku beli borong sebijik jatuh RM5 jer.. tapi jual sampai RM35 ke RM50 satu.. Berduyun2 orang berperut buncit beli produk nie ngan aku dulu.. muakaaakaka..

Tapi, waktu tu la laku.. lama kelamaan, barang tu dah kurang laris.. hehe.. panjang la jugak kisahnya dan sampai sekarang, aku sepenuh masa bisnes internet.. Alhamdulillah la dengan pengalaman meniaga pasar malam dulu, banyak dapat aku aplikasikan dengan bisnes internet yang aku run sekarng.. Memang masa aku meniaga pasar malam dulu, peniaga2 yang sama dengan aku semuanya berpendapatan lumayan dan berpelajaran tinggi semuanya... Tapi mungkin perniagaan di bawah payung dan bawah lampu generator membuatkan diaorang kelihatan low profile..

Sbb tu aku sampai sekarang, respect dengan semua peniaga pasar malam.. 2 perkara yg paling leceh dalam perniagaan pasar malam nie hanyalah untuk bukak kedai, dan tutup kedai. cukup memenatkan.. tapi berbaloi lah..

No pain.. No gain..
apasal gne pic sifulan???keliru ak td..ingtkn sifulan...or ko nie mmg sifulan..:rolleyes::confused::confused:

johari
05-27-2009, 10:41 AM
Salam...sengaja saya refreshkan semula ebook ni untuk memberi peluang kepada mereka mereka yang terlepas pandang dan ingin berniaga di Bazaar Ramadan yang bakal tiba tak lama lagi.....tq

highlander
05-27-2009, 12:46 PM
bgs2...untuk persediaan Ramadhan
walaupun lagi 3 bulan
perancangan mau teliti
baru bikin boom market pasar malam

johari
05-27-2009, 03:39 PM
bgs2...untuk persediaan Ramadhan
walaupun lagi 3 bulan
perancangan mau teliti
baru bikin boom market pasar malam

Ok bro...thank atas pembelian..saya dh sent ke email anda....sekiranya masih hadapi masalah..sila sms alamat anda ..saya akan hantar copy dalam bentuk CD ROM....kesulitan amat di kesali.....tq

abdfatah
05-27-2009, 03:56 PM
wah... larisnya jualan pasar malam...

samdaddycool
05-27-2009, 04:50 PM
Pasar malam sekarang tengah slow sikit.. terjejas gak la dengan kejatuhana ekonomi dunia + pasaran komoditi (tp baru je naik sikit komoditi, harap-harap tokey getah dan sawit masyuk)..

johari
05-31-2009, 08:42 AM
Pasar malam sekarang tengah slow sikit.. terjejas gak la dengan kejatuhana ekonomi dunia + pasaran komoditi (tp baru je naik sikit komoditi, harap-harap tokey getah dan sawit masyuk)..

Bro bulan 8 nanti meletup ler jualan pakaian brooooo...orang buat persiapan raya.....sure bonos tu...kat Penang ni ...ekonomi mungkin sedikit dh pulih coz saya perhatikan bebudak kerja Penang Port ramai dah tukar kereta bayar....huhu hu

samdaddycool
05-31-2009, 11:13 AM
Bro bulan 8 nanti meletup ler jualan pakaian brooooo...orang buat persiapan raya.....sure bonos tu...kat Penang ni ...ekonomi mungkin sedikit dh pulih coz saya perhatikan bebudak kerja Penang Port ramai dah tukar kereta bayar....huhu hu

.. INsyallah.. Mudah-mudahann..

johari
06-03-2009, 05:18 AM
.. INsyallah.. Mudah-mudahann..

Bagaimana anda disana mengumpul wang hasil jualan perniagaan????

Kami di Pulau Pinang ..kami main Kutu atau pun kata orang Penang KUT....seminggu kami main sebanyak sebanyak RM100 dan akan dibuka setiap minggu dengan erti kata sebulan akan ada 4 orang yang dapat duit tu....sekali buka ada setengah tempat RM1000 dan yang paling tinggi RM8000 ..perghhh lumayan sungguh...dan inilah kaedah terbaik cara simpan wang .....

johari
06-06-2009, 12:37 AM
Pengumuman oleh Radio Malaysia bahawa tarikh mula berpuasa adalah pada 22 Ogos 09 dan tarikh menyambut 1 Syawal jatuh pada 20 September 09...
Perghhh ada lagi 2 bulan jer..bulan Julai dah kena cari tapak Ramadan...

Amirul Hafiz
06-06-2009, 05:57 AM
bro..saya ingin memulakan perniagaan pasar malam gak dulu..
tp pelik gak bila ada msykt kita pandang serong lak..adeh

johari
06-06-2009, 11:49 AM
bro..saya ingin memulakan perniagaan pasar malam gak dulu..
tp pelik gak bila ada msykt kita pandang serong lak..adeh

ha ha ha....itu persepsi sempit....jangan pedulikan apa orang kata...saya dulu pun macam anda..ramai kawan kawan ketawakan saya...bila saya seorang yg mempunyai ijazah sanggup berhenti kerja semata-mata nak berniaga di pasar malam....

Dula saya bekerja keras siang dan malam dengan memulakan biz pasar malam ni sorang diri....tapi sekarang saya pulak yang ketawakan mereka apabila saya kini mampu tersenyum bila saya hanya mengira keuntungan setiap malam di mana semua kerja kerja dilakukan pekerja setia saya...alhamdulillah ..saya hidup senang lenang kini hanya dengan biz pasar malam jer........dan semasa saya buat posting ni saya sedang berada di Lumut bercuti bersama keluarga...selama seminggu....

Amirul Hafiz
06-06-2009, 04:08 PM
ha ha ha....itu persepsi sempit....jangan pedulikan apa orang kata...saya dulu pun macam anda..ramai kawan kawan ketawakan saya...bila saya seorang yg mempunyai ijazah sanggup berhenti kerja semata-mata nak berniaga di pasar malam....

Dula saya bekerja keras siang dan malam dengan memulakan biz pasar malam ni sorang diri....tapi sekarang saya pulak yang ketawakan mereka apabila saya kini mampu tersenyum bila saya hanya mengira keuntungan setiap malam di mana semua kerja kerja dilakukan pekerja setia saya...alhamdulillah ..saya hidup senang lenang kini hanya dengan biz pasar malam jer........dan semasa saya buat posting ni saya sedang berada di Lumut bercuti bersama keluarga...selama seminggu....

betul tu bro..
saya tidak nafikan itu..
saya ketika hendak mulakan perniagaan jual mee memang ramai ketawa...
adoi..
tp bila saya dapat keuntungan, ramai ikut jejak..
alhamdulillah..ramai mulai sedar bisnes ini menguntungkan

johari
06-08-2009, 03:36 AM
Dah makin dekat rasanya nak berpuasa......dan semakin kurang rasanya ilmu didada....

johari
06-09-2009, 04:10 PM
Cuaca kini semakin panas...almaklum la..tak lama lagi kita akan berpuasa .....dan dijangka jatuh pada 22 Ogos 09...

Ini semua mengajar kita untuk persiapan awal...

Yang paling syok malam ni...dapat duit kutu...he ehe he

dr_zool
06-10-2009, 12:22 PM
tahniah kt bro johari cz telah bejaye dlm bisnes pasa mlmnye.
act,ak pn mint nk bisnes kt pasa mlm nh cz aku yakin untung dy byk.

bercdng nk jual air.

pe pandngn bro?

johari
06-11-2009, 05:10 AM
tahniah kt bro johari cz telah bejaye dlm bisnes pasa mlmnye.
act,ak pn mint nk bisnes kt pasa mlm nh cz aku yakin untung dy byk.

bercdng nk jual air.

pe pandngn bro?

Perghhhh hebat cadangan bro....coz kalau nak berniaga air sangat sesuai dimulakan sekarang kerana waktu sekarang cuaca sangat panas........ramai dikalangan sahabat saya sekarang ni tak menang kaki tangan ...permintaan terhadap air tebu, soya dan lain lain lagi air balang cukup hebat...

Modal berniaga air ni cukup ciput tapi income yang masyuuukkk perghhh dahsat.....jangan berlengah lagi...mulakan dari sekarang....

Amirul Hafiz
06-11-2009, 07:24 AM
Perghhhh hebat cadangan bro....coz kalau nak berniaga air sangat sesuai dimulakan sekarang kerana waktu sekarang cuaca sangat panas........ramai dikalangan sahabat saya sekarang ni tak menang kaki tangan ...permintaan terhadap air tebu, soya dan lain lain lagi air balang cukup hebat...

Modal berniaga air ni cukup ciput tapi income yang masyuuukkk perghhh dahsat.....jangan berlengah lagi...mulakan dari sekarang....

saya pon bercadang nak niaga air kat pasar malam

apa cadangan bro?

air tin ke air balang lebih menguntungkan?

Adnin
06-11-2009, 07:27 AM

apa cadangan bro?

Parah kalau jual air tin, baik guna balang, depend on lah, kalau nak untung jual air low cost , cam pekatan dan sebagainya .

Kerana jual air nih terlalu senang jadi ramailah yang bersaing, nak power ? jual masa bulan ramadhan nanti . :) .

dr_zool
06-11-2009, 09:04 AM
Parah kalau jual air tin, baik guna balang, depend on lah, kalau nak untung jual air low cost , cam pekatan dan sebagainya .

Kerana jual air nih terlalu senang jadi ramailah yang bersaing, nak power ? jual masa bulan ramadhan nanti . :) .

bro,bape ek agak2 total kos untuk stat jual air?
ak cdng jual dlm 3-4 jenis air je.

ad sesape yg ad pnglmn jual air ni x?

ajibtu
06-11-2009, 12:24 PM
jangan pandang sebelah mata peniaga2 pasar malam..

Amirul Hafiz
06-11-2009, 02:17 PM

saya pernah jual air nie..

modal rm300 jer..

tapi saya pakai polisterin jer utk letak ais..

leh ah dapat rm600...

balik modal ah...sehari rm300 tu bro!

tp masa ramadhan la

johari
06-11-2009, 04:44 PM

apa cadangan bro?

Ok...bagus cadangan tu...air yang amat sesuai di jual di Pasar Malam...ada banyak jenis air...dan yang paling laris adalah..air soya, mata kuching, soya cincau, soya jagung dan air tebu...

Bro boleh jual air ni semua sekali gus.....modal tak tinggi....buat permulaan jika bro kekurangan modal jangan beli balang cam orang jual air biasa kita tengok..bro beli jer bekas plastik tinggi yang boleh dimuatkan air tu..insyallah bila dah ada modal baru beli balang plastik...

Kos balang plastik mengikut saiz dan bentuk yang dijual dari RM100 ke RM250 mengikut lokasi dan tempat ianya di jual...

Praktikan secara perlahan lahan ..jangan terus mengeluarkan modal yang banyak.....insyallah boleh berjaya...visit blog saya seperti disignature di bawah..

johari
06-11-2009, 04:50 PM

Kos berniaga air ni tidak tinggi macam saya cerita seperti diatas..tetapi pulangannya cukup hebat.......

Paling meletup sekarang ni lah...musim panas yang berterusan....bro percaya tak saya juga menjual air sejuk dan panas....sehari saya menggunakan hampir 10 bag ais..dari kul 6 petang ke 9.30 malam...

Kalau bro jual air balang...akan lebih lagi..coz bro hanya tumpukan pada jualan air jer....saya sarankan bro jual air soya.....kerana sekarang ni air soya telah banyak di adaptasikan pada beberapa jenis ..bak kata orang 3 in 1...

Ok contoh saya bagi...air soya....kita boleh guna gula putih dan gula merah...disamping itu juga terdapat campuran..balang yang lain..soya cincau dan soya jagung, dimana ianya cukup popular kini di Pulau Pinang.

Cuba praktikan sekarang ..insyallah..bro akan berjaya....kos modal boleh rujuk cam di atas.....limitkan modal pada permulaanya....jangan jual air tin...air tin orang tak beli kat Pasar Malam..kalau Panggung Wayang ok la..he hee h (gurau jer)....salam

johari
06-11-2009, 04:51 PM
jangan pandang sebelah mata peniaga2 pasar malam..

Sekarang ni ramai dh buka mata...

abdfatah
06-11-2009, 05:04 PM
nak jual air much more melon laaa... gula free berlebih2 dah nih...

dr_zool
06-11-2009, 08:19 PM
saya pernah jual air nie..

modal rm300 jer..

tapi saya pakai polisterin jer utk letak ais..

leh ah dapat rm600...

balik modal ah...sehari rm300 tu bro!

tp masa ramadhan la

air dibungkus dlm plastik or cawan?
bekas untuk isi air yg nk dijual tuh gne pe?
semangt pulak nk jual nh.hehe

johari
06-12-2009, 09:11 PM
air dibungkus dlm plastik or cawan?
bekas untuk isi air yg nk dijual tuh gne pe?
semangt pulak nk jual nh.hehe

Gunakan cawan untuk bungkus air tu....!!!!!!! plastik still boleh guna ..tapi permintaan plastik dah kurang sekarang ni...dan cawan juga ada 2 saiz...

Amirul Hafiz
06-12-2009, 09:18 PM
Gunakan cawan untuk bungkus air tu....!!!!!!! plastik still boleh guna ..tapi permintaan plastik dah kurang sekarang ni...dan cawan juga ada 2 saiz...

biasa cawan tu brapa ek modal dia bro?

sebab saya perhatikan ramai menggunakan plastik instead of kertas..

sebab plastik murah ke?

mamatpenang
06-13-2009, 02:32 PM
ya saya pun nak belajar buat meniaga kat pasar malam

johari
06-13-2009, 04:16 PM
ya saya pun nak belajar buat meniaga kat pasar malam

Bro dok kat Penang ..betui kan....satu nasihat saya..klau dok kat Penang atau Seberang...tak niaga kat Pasar Malam memang la satu kerugian terbesar untk anda...coz income peniaga Pasar Malam kat penang la paling hebat mengikut kajian statistik..dalam banyak banyak Pasar Malam di Malaysia.....mengikut sumber kajian tempatan student UKM, pada tahun 2008...

Jadi apa lagi...tinjau la....signature kat bawah tu....dan blog tu...sure boleh ledak punyaaaaa....mantopppppppppp:cool:

abdfatah
06-13-2009, 04:19 PM
tengah tunggu komisen masyuk lepas nih kalo ada lagi sangkut ngan ebook wang pasar malam nih...

johari
06-13-2009, 04:19 PM
biasa cawan tu brapa ek modal dia bro?

sebab saya perhatikan ramai menggunakan plastik instead of kertas..

sebab plastik murah ke?

Cawan tu biasanya dijual dalam kuantiti 50 cawan dalam bungkusan satu plastik..dan harga berbeza antara satu satu kedai.....kalau dekat Penang ni...50 cawan tu berharga antara....RM5 ke RM7 sahaja...murah kan.......

Bayangkan anda dapat jual 50 cup...dah RM50..itu anggaran kecil jer...yang pasti anda akan dapat jual lebih dari itu....

johari
06-13-2009, 04:22 PM
tengah tunggu komisen masyuk lepas nih kalo ada lagi sangkut ngan ebook wang pasar malam nih...

Sabar bro...pembayaran komisyen setiap 15hb...jangan takut , atau gundah gulana...bukan bro seorang jer akan dapat bayaran tu ..ada lagi 40 orang yang belum terima dan semua akan dapat bayaran tu pada hari Isnin ni 15/6/09...bagi jualan yang dibuat antara 15/5/09 hingga 15/6/09...so harap bertenang......tq

Awang Adam
06-13-2009, 05:11 PM
Aku bernIaga Pasar MAlam TAk perNAh, Tapi PAsar RaMadhAn Jual air pernAh, memang Laku Lah, Untung berSih daLam 9k. InsyaALLAH Habis study ni memanG plan Nak bernIaga Pasar MAlam terus.Tak NAk cari kerJa,hehe

Amirul Hafiz
06-13-2009, 05:42 PM
Aku bernIaga Pasar MAlam TAk perNAh, Tapi PAsar RaMadhAn Jual air pernAh, memang Laku Lah, Untung berSih daLam 9k. InsyaALLAH Habis study ni memanG plan Nak bernIaga Pasar MAlam terus.Tak NAk cari kerJa,hehe

biar betul bro?
9k...niaga kat ane 2 bro

Amirul Hafiz
06-13-2009, 05:43 PM
Cawan tu biasanya dijual dalam kuantiti 50 cawan dalam bungkusan satu plastik..dan harga berbeza antara satu satu kedai.....kalau dekat Penang ni...50 cawan tu berharga antara....RM5 ke RM7 sahaja...murah kan.......

Bayangkan anda dapat jual 50 cup...dah RM50..itu anggaran kecil jer...yang pasti anda akan dapat jual lebih dari itu....

terima kasih atas info yang diberikan...
ah bro...jika dikira agak murah

Awang Adam
06-13-2009, 05:57 PM
biar betul bro?
9k...niaga kat ane 2 bro

Masa buLan puasa Kat bintulu Ya, tolOng parent Jak masa Ya. air utama air tebU LAh

Amirul Hafiz
06-13-2009, 07:53 PM
Masa buLan puasa Kat bintulu Ya, tolOng parent Jak masa Ya. air utama air tebU LAh

yarabi..best eh..maok juak mek...
mok2..jual air tebu dapat 6k!
omg

abdfatah
06-13-2009, 10:58 PM
9k... berbaloi-baloi....

johari
06-14-2009, 09:40 AM

Ya saya percaya....jumlah tu senang dan mudah dapat jika jual air tebu di Bazaar Ramadan....coz permintaan air tebu di Bazaar Ramadan memang cukup tinggi....anda boleh tanya diri anda sendiri....apa air yang anda akan cari semasa ke Bazaar Ramadan atau Pasar Malam....

Kalau ikut peratus ..hampir 70% memilih membeli air tebu disamping air soya.....

Mungkin pada mereka mereka yang tidak pernah terlibat dalam perniagaan ini kurang yakin atau menganggap kami peniaga pasar malam atau bazaar ramadan sekadar temberang atau auta...tetapi itulah fakta sebenarnya...Jangan terkejut jualan bersih saya di Bazaar Ramadan pada tahun 2008 mencecah RM18K.....jom Bazaar Ramadan dan buka minda anda....

Amirul Hafiz
06-14-2009, 12:42 PM
Ya saya percaya....jumlah tu senang dan mudah dapat jika jual air tebu di Bazaar Ramadan....coz permintaan air tebu di Bazaar Ramadan memang cukup tinggi....anda boleh tanya diri anda sendiri....apa air yang anda akan cari semasa ke Bazaar Ramadan atau Pasar Malam....

Kalau ikut peratus ..hampir 70% memilih membeli air tebu disamping air soya.....

Mungkin pada mereka mereka yang tidak pernah terlibat dalam perniagaan ini kurang yakin atau menganggap kami peniaga pasar malam atau bazaar ramadan sekadar temberang atau auta...tetapi itulah fakta sebenarnya...Jangan terkejut jualan bersih saya di Bazaar Ramadan pada tahun 2008 mencecah RM18K.....jom Bazaar Ramadan dan buka minda anda....

saya percaya bro..

kalau tidak masakan kawan saya boleh bayar cash

crv dia dari hasil pasar malam...

bro, biasa macam mana nak apply tapak pasar malam ek

johari
06-14-2009, 03:41 PM
saya percaya bro..

kalau tidak masakan kawan saya boleh bayar cash

crv dia dari hasil pasar malam...

bro, biasa macam mana nak apply tapak pasar malam ek

Bro boleh klik pada signature ebook pasar malam tu...disitu cukup banyak maklumat yang telah saya karangkan termasuk juga bagaimana nak berniaga di bazaar ramadan....

abdfatah
06-14-2009, 03:44 PM
takder cabaran affiliate pasar malam ke...??? ngeh3...

abdfatah
06-14-2009, 03:44 PM
yahoooo esok komisen masyuk.... ahahahahaa

Awang Adam
06-14-2009, 04:21 PM
yarabi..best eh..maok juak mek...
mok2..jual air tebu dapat 6k!
omg

Maok daPat supplIer tebu Ya susaH bercarik, sampe ke Sri AMan order.hehe

Awang Adam
06-14-2009, 04:27 PM

saYA memang percAya n Yakin denGan Bisnes pasar malam /Bazaar ni, dah BanYak teNgok bukti cousin2 sendiri Yang berjUal di PAsar Malam daPAt incoMe lumAyan. insyaALLAH saYa Akan dapatKAn ebook bro Pada MAsa yang seSuai Nanti:)

nanas_tanjong
06-15-2009, 08:29 AM
salam,

skrg menjual kat pasar malam dah jd perkara biasa...saingan bukan lagi sengit tp senget...sbb anak2 muda dah masuk market...dulu geng pakcik2 dan abg2 saja. org kita dah paham dah...mana yg penting ...gaya atau duit masyuk?

johari
06-15-2009, 12:05 PM
salam,

skrg menjual kat pasar malam dah jd perkara biasa...saingan bukan lagi sengit tp senget...sbb anak2 muda dah masuk market...dulu geng pakcik2 dan abg2 saja. org kita dah paham dah...mana yg penting ...gaya atau duit masyuk?

Yup..sokong sangat.....buka minda, buka mata dan nikmati keindahan kehidupan penuh dengan Pasar Malam...

Amirul Hafiz
06-15-2009, 12:09 PM
siapa kata peniaga pasar malam tidak bergaya..

ada peniaga pasar malam kat selayang pakai bmw 5 series

johari
06-15-2009, 12:12 PM
siapa kata peniaga pasar malam tidak bergaya..

ada peniaga pasar malam kat selayang pakai bmw 5 series

Saya sokong bro.....bukan nak menunjuk atau bangga diri tapi kereta saya sendiri pun orang dah buka mata......maaf bukan niat saya nak bangga diri pada mereka yang mungkin terfikir cam tu......yang lagi hebat pun ada....

Amirul Hafiz
06-15-2009, 05:02 PM
Saya sokong bro.....bukan nak menunjuk atau bangga diri tapi kereta saya sendiri pun orang dah buka mata......maaf bukan niat saya nak bangga diri pada mereka yang mungkin terfikir cam tu......yang lagi hebat pun ada....

hakikat pasar malam sekarang..

kebanyakan usahawan muda 70%..

berbanding zaman dahulu...

dan kerana orang muda...jiwa pon muda..

saya pernah tengok peniaga pasar malam, park kete celica fully modified..pergh

johari
06-16-2009, 03:39 PM
hakikat pasar malam sekarang..

kebanyakan usahawan muda 70%..

berbanding zaman dahulu...

dan kerana orang muda...jiwa pon muda..

saya pernah tengok peniaga pasar malam, park kete celica fully modified..pergh

Kebanyakan peniaga pasar malam sekarang ni dari golongan muda yang berumur antara 20an hingga 40an..justeru itu mereka mereka ini telah membawa wajah baru dalam arena perniagaan ini yang mana setiap cara susun atur barang lebih tampak kemas dan menyelerakan...ianya cukup jauh berbeza dari golongan veteran...

Dari segi pakaian pulak..golongan muda nampak lebih kemas serta bersih..maka dengan ini akan membuat orang lebih berselera membeli barangan jualan mereka disamping ianya sedap.....

Amirul Hafiz
06-17-2009, 03:16 AM
Kebanyakan peniaga pasar malam sekarang ni dari golongan muda yang berumur antara 20an hingga 40an..justeru itu mereka mereka ini telah membawa wajah baru dalam arena perniagaan ini yang mana setiap cara susun atur barang lebih tampak kemas dan menyelerakan...ianya cukup jauh berbeza dari golongan veteran...

Dari segi pakaian pulak..golongan muda nampak lebih kemas serta bersih..maka dengan ini akan membuat orang lebih berselera membeli barangan jualan mereka disamping ianya sedap.....

itu tidak dinafikan..
tika saya berniaga juga saya menggunakan khidmat wanita yang cantik untuk menarik perhatian pembeli...
wanita cantik akan menarik 70% pembeli ke kedai..
lebih2 lagi jika barangan jualan memang sedap

lanina
06-17-2009, 07:13 AM
Salam,
kali pertama posting kat sini.
Baru 2 hari lepas ambik borang bazaar ramadhan. First time.
Cadang nak jual air. Kalau ikut pengalaman, lagi banyak jenis air jual, lagi bagus atau lagi pening?

pjutawan aka mhnizam
06-17-2009, 07:24 AM
bro aree lepak kat sini gak ke hehe....bro yang byk membuka ramai pemuda untuk menceburi bidang perniagaan pasar malam....

aswill
06-18-2009, 10:07 PM
bisnes pasar malam ni ramai org sangka low class bisnes.Tapi saya tak nafikan bisnes adalah yg tebaik antara yg terbaik dengan modal rendah.aku dah beli 4 buku motivasi Chef Li baca dan praktikkan,tapi time puasa je.tahun lepas kat pasar ramadan aku dpt lebih kurang RM7500,lepass semua belanja raya,dpt cover for next month lagi.jual mee goreng je dpt untung berlipat ganda.9/10 rezeki dr perniagaan.

johari
06-19-2009, 02:51 AM
Salam,
kali pertama posting kat sini.
Baru 2 hari lepas ambik borang bazaar ramadhan. First time.
Cadang nak jual air. Kalau ikut pengalaman, lagi banyak jenis air jual, lagi bagus atau lagi pening?

Salam....ok nak bisnes air kat Bazaar Ramadan yer...bagus ..saya sokong 100% tambahan plak....di predictkan ( he he h cam forex la plak ) cuaca panas el-nino ni akan berpanjangan sampai bulan Ramadan dan ini merupakan advantage untuk anda...

Air yang terbaik utk di niagakan pada Bazaar Ramadan ni banyak dan saya telah senaraikan dalam ebook Pasar Malam dan ebook Rahsia Resipi Sup Gear Box ( Dlm ni ada info tentang bazaar ramadan).

Namun demikian saya nyatakan disini....

1. Air Tebu
2. Air Soya, soya cincau dan soya jagung.
3. Air Tembikai
4. Air Bunga dan kembang semangkuk
5. Air Cincau..

Ini antara yang terlaris dan senang-senang buat duit kat Bazaar Ramadan...dan yg lain lain tu pun ok gak ...

johari
06-19-2009, 02:52 AM
bro aree lepak kat sini gak ke hehe....bro yang byk membuka ramai pemuda untuk menceburi bidang perniagaan pasar malam....

Yer..ada ...nak tarik muda mudi buat biz sendiri dengan pasar malam coz sekarang ni...60% adalah orang muda.....

johari
06-19-2009, 02:56 AM
bisnes pasar malam ni ramai org sangka low class bisnes.Tapi saya tak nafikan bisnes adalah yg tebaik antara yg terbaik dengan modal rendah.aku dah beli 4 buku motivasi Chef Li baca dan praktikkan,tapi time puasa je.tahun lepas kat pasar ramadan aku dpt lebih kurang RM7500,lepass semua belanja raya,dpt cover for next month lagi.jual mee goreng je dpt untung berlipat ganda.9/10 rezeki dr perniagaan.

Yup betul...berniaga pasar malam dan bazaar ramadan memang hebat.....buku Chef Li memang menarik saya tak nafikan....

Ebook saya mungkin banyak berbeza dengan Chef Li..coz ebook saya more kepada cara dan teknik berniaga di Pasar Malam bagi newbie yang O% pasal pasar malam dengan pendedahan dari basic ..cam mana nk dapat tapak pasar malam/bazaar ramadan sehinga bermula berniaga..dan menjadi tauke....dengan menggaji pekerja serta ke level management

abdfatah
06-19-2009, 03:04 AM
yuhuuu... dapat komisen pasar malam... nak lagi komisen pasar malam...

aswill
06-19-2009, 07:01 AM
Yup betul...berniaga pasar malam dan bazaar ramadan memang hebat.....buku Chef Li memang menarik saya tak nafikan....

Ebook saya mungkin banyak berbeza dengan Chef Li..coz ebook saya more kepada cara dan teknik berniaga di Pasar Malam bagi newbie yang O% pasal pasar malam dengan pendedahan dari basic ..cam mana nk dapat tapak pasar malam/bazaar ramadan sehinga bermula berniaga..dan menjadi tauke....dengan menggaji pekerja serta ke level management

Sokong 100%.Insya Allah saya kan beli buku ni,tambah koleksi dan jadi tauke besar.hehe.tak sabar tunggu Ramadan nih,beribadat sambil cari rezeki halal.Berkat.

johari
06-21-2009, 04:15 PM
yuhuuu... dapat komisen pasar malam... nak lagi komisen pasar malam...

Yahhhhhhhh teruskan usaha anda..moga moga bertambah rezeki anda...tq

johari
06-21-2009, 04:16 PM
Sokong 100%.Insya Allah saya kan beli buku ni,tambah koleksi dan jadi tauke besar.hehe.tak sabar tunggu Ramadan nih,beribadat sambil cari rezeki halal.Berkat.

Insyallah semoga anda akan terus berjaya dan di murahkan rezeki...

Amirul Hafiz
06-22-2009, 02:31 AM
Salam....ok nak bisnes air kat Bazaar Ramadan yer...bagus ..saya sokong 100% tambahan plak....di predictkan ( he he h cam forex la plak ) cuaca panas el-nino ni akan berpanjangan sampai bulan Ramadan dan ini merupakan advantage untuk anda...

Air yang terbaik utk di niagakan pada Bazaar Ramadan ni banyak dan saya telah senaraikan dalam ebook Pasar Malam dan ebook Rahsia Resipi Sup Gear Box ( Dlm ni ada info tentang bazaar ramadan).

Namun demikian saya nyatakan disini....

1. Air Tebu
2. Air Soya, soya cincau dan soya jagung.
3. Air Tembikai
4. Air Bunga dan kembang semangkuk
5. Air Cincau..

Ini antara yang terlaris dan senang-senang buat duit kat Bazaar Ramadan...dan yg lain lain tu pun ok gak ...

salam bro,

air yang dijual nie buat sendiri atau beli kat kedai lebih menguntungkan?

johari
06-22-2009, 03:13 AM
salam bro,

air yang dijual nie buat sendiri atau beli kat kedai lebih menguntungkan?

Kalau buat sendiri lebih menguntungkan..tapi jarang sangat la toke soya buat soya dan pergi jual air soya...biasanya kita ambil ngan orang then kita pergi...

Keuntungan juga masih tinggi!!!

langmas
06-22-2009, 03:37 AM
tahniah pada tt.bagi prndapat gua kalu niaga kena jujur dan ramah.jgn senyp mcm btg kayu.yg pentng service222222 jgn marah,jgn segan.kalu x laku bagi free buat promosi itu le yg plig berkesan.kalu depa balik makan ghasa sedap depa akan lagi mai beli.aku adalah seorang saudagar baju di langkawi.sapa nak beli baju ka kain batik ka hampa mai le langkawi nie.cita2 aku ingin membuka pula kedai makan yg menjual makanan western gan tempatan.member gua kat lagkawi dia buka e burger fuh punya la banyak org mkan kat situ.la nie dua cawangan.dula seorang perkerja bank maybank kat langkawi di berhenti sukarela.first dia buka kios je jual burger dgn adik dia lepas tu dia buka satu kedai la nie ada dua kedai makan berasaskan makanan western gan tempatan.kalau hampa nak buka kedai cari le tempat yg menjadi tumpuan org.dalam hadis rezeki 99 % dtg dari perniagaan.kalau mcm tu apa tuggu lagi bergerak le

nanas_tanjong
06-22-2009, 03:53 AM
Kalau buat sendiri lebih menguntungkan..tapi jarang sangat la toke soya buat soya dan pergi jual air soya...biasanya kita ambil ngan orang then kita pergi...

Keuntungan juga masih tinggi!!!

bro, duit masyuk banyak tu tambah le lagi koleksi real props..esp hartanah lelong. satu lagi..melabur dlm gold coin pon cantik. anyway,selamat maju jaya bro...

lanina
06-22-2009, 08:57 AM
Terimakasih Johari.. cadang nak tambah lagi 5 jenis air, biar banyak kaler sikit... soya tuh kena cari tokeh yang buat sendiri ke kat kedai? tolong rekomen sorang dua..
aku di hulu selangor... 45 minit ke KL

dr_zool
06-22-2009, 09:56 AM
lame xtgk thread nh

maken membare lak aku nk jual air

hehe:D:D

johari
06-24-2009, 07:18 AM
bro, duit masyuk banyak tu tambah le lagi koleksi real props..esp hartanah lelong. satu lagi..melabur dlm gold coin pon cantik. anyway,selamat maju jaya bro...

Saya suka melabur dgn trade forex sendiri..hehehe makin bertambah rezeki..

johari
06-24-2009, 07:20 AM
Terimakasih Johari.. cadang nak tambah lagi 5 jenis air, biar banyak kaler sikit... soya tuh kena cari tokeh yang buat sendiri ke kat kedai? tolong rekomen sorang dua..
aku di hulu selangor... 45 minit ke KL

Alamak..kalau kat KL saya tak pasti plak kat mana boleh dapat stok tu...tapi kalau kat Penang no prob..saya boleh rekomenkan 3 tauke soya yang terhandal dan tersedap...nyamannn nyerrr

johari
06-24-2009, 07:20 AM
lame xtgk thread nh

maken membare lak aku nk jual air

hehe:D:D

Jangan tunggu lama lama bro....langkah pertama tu adalah duit...mulakan sekarang..

johari
06-25-2009, 04:58 PM
Hampir 2 bulan hujan tak menjengah kat sekitar Bukit Mertajam ni..namun semalam dengan tidak disangka sangka angin mula bergerak kencang berserta hujan yang cukup lebat dalam jam 7.30 malam..

Apa lagi kelam kabut suasana di buatnya.....itulah salah satu cabaran bagi peniaga pasar malam...

lanina
06-26-2009, 03:16 AM
Johari..
Bila tanda macam nak hujan... teruskan dengan kuantiti yang biasa atau kurangkan?
Buang semua walaupun hanya laku 1/2 cawan?