PDA

View Full Version : Main Saham di Pasaran BSKL

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

wahid2biz
03-06-2010, 03:24 PM
sebelum kita beli saham tu, kita kena tau nilai kekuatan saham itu...

RadiAlias
03-07-2010, 06:23 AM
sebelum kita beli saham tu, kita kena tau nilai kekuatan saham itu...

Memang btol tue bro,tp bro kena ingt walau kita ada cara untuk membuat ramalan,kita kena ada back up plan,iaitu jgn tamak dan berani cutloss...hehe
:cool:

M-123
03-07-2010, 09:59 AM
untuk pemain saham... klu guna T.A tgk daily chart guna EMA 50,20 dulu. kemudian untuk BUY and SELL gunakan EMA 5. yang lain memang sy x gunakan pn. ikut selera masing-masing. moge market minggu depan naik mencanak.he he

wahid2biz
03-07-2010, 11:06 AM
Memang btol tue bro,tp bro kena ingt walau kita ada cara untuk membuat ramalan,kita kena ada back up plan,iaitu jgn tamak dan berani cutloss...hehe
:cool:

Betul tu bro, ni cara warren buffett guna, ada 8 tips yg dia guna, salah satunya yg saya tulis tu la...

banapore
03-07-2010, 12:36 PM
untuk pemain saham... klu guna T.A tgk daily chart guna EMA 50,20 dulu. kemudian untuk BUY and SELL gunakan EMA 5. yang lain memang sy x gunakan pn. ikut selera masing-masing. moge market minggu depan naik mencanak.he he

SALAM
saya budak baru belajar,macam mana nak guna TA?..apa dia EMA 50,20,5 dimana boleh dapatkannya..free ke kena bayar.

asmara
03-07-2010, 01:35 PM
Ada berita baik ke bro dgn saham ni?? tapi aku tenguk sejak mei2009 tahun lepas ASB ni stabil je main 14,15,16 tapi byk masa 15sen hampir 10bln dah ni...
ada sejarah panik aku dgn saham ni masa beli pada march2009, terbeli 8.5sen dgn modal 8.5k,esuknya turun 8.0sen,seminggu gak camtu,takut turun lagi jual..rugi rm500 tapi lepas2 tu hanya dlm 2bln jadi double,menyosalpun ada,10thn dulu pernah sampai 66sen kemudian 5thn seterusnya jadi separuh harga hinggalah kini dah jadi 16sen...

kemungkinan ya...profit tegh banyak,research counter2 ni...

saifuls
03-07-2010, 02:48 PM
ASB... P/E ratio 2.45 je. biar betul.

saifuls
03-07-2010, 02:50 PM
HAIO... nak split. tu tanda2 jerung2 dah nak menjual la tu.. tapi takde bilis yg nak membeli sebab harga dah mahal. jadi kena la split bagi murah sikit harga.. baru la bilis boleh kena jerat.

mytrade
03-07-2010, 03:37 PM
huh...abgzan ada sini rupanyer....

OnlineDuit
03-08-2010, 01:35 AM
CI indeks naik start naik hujung minggu lepas. Atas faktor tertentu lah kot. Harap semua maklum. Tapi, adakah CI naik sekrg ni genuine. Perhatikan volume dalam pasaran. Kalau dari hari ke hari bertambah, ya index naik adalah genuine tambah pula ada pelabur asing masuk.

Tapi kalau volume dalam pasaran dok mcm tu jer, jgn terlampau excited.

Happy trading.

Abgzan
03-08-2010, 02:03 AM
hello mytrade...lama tak nampak...gua baru masuk sini, about 1 month camtu....tapi sini tak seaktif forum CARI masa thn 2007 aritu, hehe...

watsap mytrade?

---------------
http://kakilabur.blogspot.com/

ariza79
03-08-2010, 02:20 AM
apa tema kaunter dlm minggu ni?boleh kawan2 bg pendapat?:D

OnlineDuit
03-08-2010, 03:11 AM
Put your radar on ETITECH and E&O.

Abgzan
03-08-2010, 04:04 AM
Another counter to watch, M3Tech...my short term target 0.25-0.26...

---

saifuls
03-08-2010, 04:49 AM
ramai yg tersenyum hari ni. separuh hari trading value trading dah RM1.14bil. tu tanda2 volume dah mari. berapa lama nak naik.. bergantung pada pasaran serantau & dunia. Mungkin akan terus naik tapi sure akan ada pembetulan la dalam perjalanan nak naik tu.

Abgzan
03-08-2010, 06:37 AM
ASNB umum tambahan 300 juta unit baru ASD....good news...tak lama lagi market sambung fly lagi la gamaknya...

RadiAlias
03-08-2010, 08:47 AM
ASNB umum tambahan 300 juta unit baru ASD....good news...tak lama lagi market sambung fly lagi la gamaknya...

Kemungkinannya memang begitu la...sy sokong statement nie..

P/S:cmner nk sama cam dalam cari,skrg kan market slow...thun 2007 kn mrket tgh boom bsaran2..huhu

shukor76
03-08-2010, 08:54 AM
baru nak naik balik...mana sama cam 2007...la nak push lagi senang pasai 30 company jer...dlm 2-3 tahun lagi mesti lps 2000 pts punya...ari ni skali henjut je dah naik brapa mata...tu blum foreign fund masuk...hehehe

p/s: fuhh sentimen bullish nih! hehhe

saifuls
03-08-2010, 10:47 AM
bullish... volume hari ni tinggi betul. rm2.2bil. Hari ni bursa senang2 je break previous high. tunggu market US malam ni cam mana. Kalau US naik... esok bursa pun ikut naik la. confident pelabur dah mai balik dah.

M-123
03-08-2010, 11:19 AM
apa tema kaunter dlm minggu ni?boleh kawan2 bg pendapat?:D

Temanya...banking kot, sbb tu FBM naik giler...he he

ajak68
03-08-2010, 11:33 AM
kawan lihat market memang mengujakan hari ni, kawan masih pegang D&O tengok Unisem naik, harap2 D&O akan teruskan aliran menaik. satu lagi kaunter yg kawan pegang dan beri perhatian Salcon ,nampaknya hari ni melepasi 0.70 . Ada tiga kaunter yg kawan berikan tumpuan 1. Salcon 2. Jaks 3. D&O. Ada news supaya berikan perhatian kepada Keck Seng tapi kawan tak pernah main kaunter ni....

leospirit
03-08-2010, 03:39 PM
Ada org kata kononnya dj akan merundum tinggal 4000mata bulan depan..cek balik sejarah lepas ,tu rekod 1995-1996,potensi tu ada bila tenguk sejarah dia pada 2007-2008...bila kemuncak sejarah tertinggi dj pada 2007 pernah naik sampai 13,930 mata tapi hanya dlm setahun jatuh merundum tinggal separuh kepada 7062 lepas tu naik balik dgn lajunya tapi masih jauh dari rekod thn 2007,masih perlu 3000 mata untuk kejar rekod tertinggi tu..atau turun bukit balik ke 4000?siap sedia semua termasuk aku:cool:
http://img694.imageshack.us/img694/835/djia1900s.png (http://img694.imageshack.us/i/djia1900s.png/)

Abgzan
03-09-2010, 12:30 AM
walaupon semalmm us jatuh...tapi gua rasa harini BSKL akan sambung bullish, dan break 1330, dan menuju ke 1340...walllahu'alam....

----

Abgzan
03-09-2010, 12:31 AM
Ada org kata kononnya dj akan merundum tinggal 4000mata bulan depan..cek balik sejarah lepas ,tu rekod 1995-1996,potensi tu ada bila tenguk sejarah dia pada 2007-2008...bila kemuncak sejarah tertinggi dj pada 2007 pernah naik sampai 13,930 mata tapi hanya dlm setahun jatuh merundum tinggal separuh kepada 7062 lepas tu naik balik dgn lajunya tapi masih jauh dari rekod thn 2007,masih perlu 3000 mata untuk kejar rekod tertinggi tu..atau turun bukit balik ke 4000?siap sedia semua termasuk aku:cool:
http://img694.imageshack.us/img694/835/djia1900s.png (http://img694.imageshack.us/i/djia1900s.png/)

menarik graph ni...tapi graph ni nampak macam kejatuhan thn 2008 hanya sikit aja...cuba teka kenapa? sbb, graph ni adalah graph log10....cuba plot graph biasa....baru nampak ok ;)''

----

RadiAlias
03-09-2010, 04:11 AM
Alhamdulillah...arinie sy bleh tersenyum...tertembak UEMland sblm nie dgn hrga 1.40..arinie da naik da...dpt jual 1.51 tdi...masyuk2..nk try knter lain plak nie...ada apa2 tips x?

Abgzan
03-09-2010, 06:20 AM
walaupon semalmm us jatuh...tapi gua rasa harini BSKL akan sambung bullish, dan break 1330, dan menuju ke 1340...walllahu'alam....

----

ternyata meleset, hehe....nampak nyer walaupon BSKL dah sentimen positive, tapi investor masih berhati2 dlm melabur...dpt untung terus lari....

----

Abgzan
03-09-2010, 06:27 AM
Just wonder, sini ada sesiapa tak yang beli stock based on insider info kena goreng oleh sndiket? gua pernah dulu, beli KPS time harga 1.80, rumor kata pergi 3.00....memang pergi, malah 4.00....(tapi gua beli 1.88, jual 3.00)

Baru-baru ni bulan Dec camtu, ada insider ttg HOHUP kena goreng, gua tak caya dan tak berani, sbb PN17 ini counter....time tu harga about 0.39...last2 pergi 2.10...

Pastu, ada insider info gua dpt juga, ttg AWC akan pergi 0.70 sblm Chinese New Year, gua beli, tapi hanya pergi 0.36 aja, dia tak pi 0.70 pon...

Ni harini pulak, gua dpt insider info...ada 2 counter:

1) _ _ _ _ _ _-_ _ nak kena goreng ke 1.00 (tapi gua takmo dedahkan, sbb bukan syariah...
2) P_ _, skrg harga 0.085, insider kata kena goreng sampai 0.20....

sapa percaya boleh beli, tapi at your own risk...

---------

ibnahmad
03-09-2010, 07:19 AM
Assalamu'alaikum dan salam sejahtera traders yg direspeki sekalian.. :D

Suka untuk saya membawa satu isu yg harapnya dapat diclearkan oleh kita terutama bagi trader muslim..
Sesungguhnya setakat yg saya tahu wpun berurusan di Bursa adalah harus hukumnya namun terdapat ulama dr negara timur tengah yg mengharamkannya..mmg kelihatan agak radikal namun sy beranggap dan berpendapat sudah tentu ada sesuatu yg menyebabkan ulama sebegini menghukum demikian..
Sebagai muslim, dan yg berada diforum ni sy amat pasti bahawa sebagai muslim kita memegang hukum harus ini berdasarkan konsep musyarakah yg mana kita join labur pd sesuatu kaunter/company bdasarkan keyakinan kita trhadap potensi/bisnes trsebut..juga atas dasar urusniaga kaunter yg sah dan halal dan semestinya hanya memilih kaunter syariah compliance sahaja..(harapnya begitulah wpun kaunter bkn syariah trutama banking agk merangsangkan skng)
Namun terfikirkah kita ttg CARA TRADING yg kita lakukan mungkin boleh menukar hukum yg harus itu menjadi syubhah ataupun Haram terus! (Na'uzubillah)..
Apa yg sy nk maksudkan disini ialah trading dgn berdasarkan sentimen2 trtentu spt tekaan,sindeket, dan sebagainya..ianya seolah2 lebih dan mirip kepada konsep perjudian..
Saya mohon maaf kalau isu ini mungkin mengusik emosi kita namun anggaplah ia hanya persoalan peribadi dari hamba yang jahil dan memerlukan perkongsian ilmu dari kalangan tuan2 yg arif sekalian..
Oleh itu, saya harap sesiapa yg arif dan ada membuat research mengenai hal ini dan mempunyai jwpn yg benar2 sahih,berfakta dan independant supaya hal ini dapat difahami dan disedari oleh trader muslim..
Bkn apa mencari yg Halal itu kan wajib bagi kita,tambah2 pulak dlm hidup yg semakin maju dan moden skng ni bnyk sgt hal yg kita trlepas pandang dek kepelbagaian yg wujud..

terima kasih

leospirit
03-09-2010, 07:41 AM
Quote:
Originally Posted by M-123 View Post
SALAM
saya budak baru belajar,macam mana nak guna TA?..apa dia EMA 50,20,5 dimana boleh dapatkannya..free ke kena bayar.

sayapun nak tahu gak..

leospirit
03-09-2010, 07:46 AM

Suka untuk saya membawa satu isu yg harapnya dapat diclearkan oleh kita terutama bagi trader muslim..
Sesungguhnya setakat yg saya tahu wpun berurusan di Bursa adalah harus hukumnya namun terdapat ulama dr negara timur tengah yg mengharamkannya..mmg kelihatan agak radikal namun sy beranggap dan berpendapat sudah tentu ada sesuatu yg menyebabkan ulama sebegini menghukum demikian..
Sebagai muslim, dan yg berada diforum ni sy amat pasti bahawa sebagai muslim kita memegang hukum harus ini berdasarkan konsep musyarakah yg mana kita join labur pd sesuatu kaunter/company bdasarkan keyakinan kita trhadap potensi/bisnes trsebut..juga atas dasar urusniaga kaunter yg sah dan halal dan semestinya hanya memilih kaunter syariah compliance sahaja..(harapnya begitulah wpun kaunter bkn syariah trutama banking agk merangsangkan skng)
Namun terfikirkah kita ttg CARA TRADING yg kita lakukan mungkin boleh menukar hukum yg harus itu menjadi syubhah ataupun Haram terus! (Na'uzubillah)..
Apa yg sy nk maksudkan disini ialah trading dgn berdasarkan sentimen2 trtentu spt tekaan,sindeket, dan sebagainya..ianya seolah2 lebih dan mirip kepada konsep perjudian..
Saya mohon maaf kalau isu ini mungkin mengusik emosi kita namun anggaplah ia hanya persoalan peribadi dari hamba yang jahil dan memerlukan perkongsian ilmu dari kalangan tuan2 yg arif sekalian..
Oleh itu, saya harap sesiapa yg arif dan ada membuat research mengenai hal ini dan mempunyai jwpn yg benar2 sahih,berfakta dan independant supaya hal ini dapat difahami dan disedari oleh trader muslim..
Bkn apa mencari yg Halal itu kan wajib bagi kita,tambah2 pulak dlm hidup yg semakin maju dan moden skng ni bnyk sgt hal yg kita trlepas pandang dek kepelbagaian yg wujud..

terima kasih

Kita masih boleh melabur selagi belum majoriti ulama mengharamkannya......
sebagai org awam yg bijak pilih ulama yg menghalalkan,dan laburlah dgn yakin,was2 adalah bisikan syaitan.
Tak perlu membandingkan ulama A dgn B,kerana tak sependapat...sekadar pandangan saya yg sempat berguru ttg fikih.

Abgzan
03-09-2010, 09:48 AM
IbnAhmad....saya pun dulu pernah keliru dgn saham...saya juga pernah berpendapat kadang kala ia ada kaitan dgn saham, di mana, kadang kala kita pakai tembak aja, pastu harapkan dia naik...pastu kaalu tak naik, kita rugi....ada unsur2 judi, saya fikir....

tapi bila kita pikir2 balik....dulu kala, ada ura2 Dengkil utk dijadikan GOMEN punya tempat.....so ramai org beli DENGKIL....tgk2 PUtrajaya yg terpilih....begitu juga kisah KLIA, mungkin ada ramai org yg dgr desas desus sesuatu tempat terpilih secara rumor, lalu membelinya...adakah pembelian tersebut dikira sbg judi? sbb dgr rumor, dan beli..?

bgaimana pula, kalau ada rumor, kerajaan akan naikkan harga minyak?? then, kita beli 10 tong besar, dan beli skrg banyak2, dan simpan di rumah, dgn harapan utk menjualnya jika betul harga minyak dikatakan naik kepada RM4 seliter? tgk2, last week, kerajaan SCRAP all the intentions....itu adakah judi? :D

Judi, adalah, apabila kita beli no ekor misalnya, dan mengharapkan "cabutan" mengena....serupa tak agaknya dgn kisah saham dan kisah beli tanah dan kisah beli minyak di atas?

Wallahu'alam...

ariza79
03-09-2010, 10:03 AM
abg zan, apa kaunter p_ _ tu?bagitau la...kita kongsi sama2...:d

RadiAlias
03-09-2010, 10:13 AM
abg zan, apa kaunter p_ _ tu?bagitau la...kita kongsi sama2...:d

PBA punyer kaunter...tp bila tgk TA dia Downtrend..sy pakai EMA 2&3 xmenunjukkan cross buy lg..william pon dah tinggi...mgkin esok akan naik lg untuk kemuncak..tapi itu andaian jer..

[discalimer here]trade at your own risk.

RadiAlias
03-09-2010, 10:21 AM
sayapun nak tahu gak..

Yang EMA stand for exposure moving average...20 atau 50 tue parameter dia...nk dapatkan T.A..kenalah daftar CDS akaun dengan mana2 securities atau investment bank..ada yang bayar dan ada yg free...yg free Jupiter securities dan commision diA murah(sy pon pakai yg nie)kalu dok KL bleh la pakai company punyer,sbb dia ada satu office jer setakat nie...pakai cimb,mybnk2u pon bleh,OSK investment..daftar rasa2nya dalam RM10 jer minimum...Enjoys..

P/S: Nk tahu lebih lanjut pg bank dan company sy ckapkan tue...

saifuls
03-09-2010, 10:50 AM
Market berehat sebentar. Europe down... US pun rasanya macam nak down je malam ni. kita tunggu. Aku pun dah jual semua.. pengambilan untung. tunggu next round la pulak.

Sekarang ni aku pakai strategi lain pulak. Fear & Greed. Bulan 12 hari tu.. tak beli apa2 pun. Bulan Jan.. baru beli. Bulan 2.. tak beli apa. Bulan 3, beli.. dah jual pun. Setakat ni.. Alhamdullilah.. ada la untung sikit.

Fear & greed... tapi tak betul2 apply lagi sebab bila fear.. tak beli jugak.. dah naik sikit baru beli... sama la macam jual... bila naik... tak jual jugak.. dah jatuh sikit baru nak jual. nak kena asah lagi skill emosi ni.

leospirit
03-09-2010, 11:15 AM
Yang EMA stand for exposure moving average...20 atau 50 tue parameter dia...nk dapatkan T.A..kenalah daftar CDS akaun dengan mana2 securities atau investment bank..ada yang bayar dan ada yg free...yg free Jupiter securities dan commision diA murah(sy pon pakai yg nie)kalu dok KL bleh la pakai company punyer,sbb dia ada satu office jer setakat nie...pakai cimb,mybnk2u pon bleh,OSK investment..daftar rasa2nya dalam RM10 jer minimum...Enjoys..

P/S: Nk tahu lebih lanjut pg bank dan company sy cakapkan tue...

Aku pakai cimb tapi tak tahu ada ke tak atau kena bayar baru ada,ni bro 'onlineduit' ejen cimb:) mungkin leh jawab...maybank,jupiter ada a/c tapi tak pernah godek dlm2 sebab main pakai a/c cimb.

tapi kalau bro jadi cikgu ajar yg asas siap ada graf bagus gak tu,itupun kalau tak keberatanlah...

asmara
03-09-2010, 11:23 AM
PBA punyer kaunter...tp bila tgk TA dia Downtrend..sy pakai EMA 2&3 xmenunjukkan cross buy lg..william pon dah tinggi...mgkin esok akan naik lg untuk kemuncak..tapi itu andaian jer..

sapa tau pasal kaunter ASB,dengar nak goreng sampai rm1.00,xtau btol ke x...:confused:

shukor76
03-09-2010, 01:34 PM

terima kasih

pendpt aku..sbg muslim pilihlah yg halal..so

1. jualbeli kaunter syariah
2. jgn main margin (sbb ada unsur riba)
3. bayar zakat lps tolak untungrugi (sbb ni mcm bisnes kita gak)

shukor76
03-09-2010, 01:41 PM
Market berehat sebentar. Europe down... US pun rasanya macam nak down je malam ni. kita tunggu. Aku pun dah jual semua.. pengambilan untung. tunggu next round la pulak.

Sekarang ni aku pakai strategi lain pulak. Fear & Greed. Bulan 12 hari tu.. tak beli apa2 pun. Bulan Jan.. baru beli. Bulan 2.. tak beli apa. Bulan 3, beli.. dah jual pun. Setakat ni.. Alhamdullilah.. ada la untung sikit.

Fear & greed... tapi tak betul2 apply lagi sebab bila fear.. tak beli jugak.. dah naik sikit baru beli... sama la macam jual... bila naik... tak jual jugak.. dah jatuh sikit baru nak jual. nak kena asah lagi skill emosi ni.

fear and greed...nmpk bro dah guna stail contrarian investor...aku pun blum tambah apa2 sejak ari tu...portfolio penuh 5 jari...Fajar, HSL, Axiata, Supermax, Leader...tu pun lps cutloss kinsteel masuk cscsteel dan jual...tinggal lah 5

RadiAlias
03-09-2010, 02:05 PM
fear and greed...nmpk bro dah guna stail contrarian investor...aku pun blum tambah apa2 sejak ari tu...portfolio penuh 5 jari...Fajar, HSL, Axiata, Supermax, Leader...tu pun lps cutloss kinsteel masuk cscsteel dan jual...tinggal lah 5

Bnyknya ko pegang...ko nk hold ke aper?
sy da goreng 3 knter thun nie...first Kbes,etitech & uemland terbaru..huhu..lpas nie..tgh rancang strategi..

RadiAlias
03-09-2010, 02:14 PM
Aku pakai cimb tapi tak tahu ada ke tak atau kena bayar baru ada,ni bro 'onlineduit' ejen cimb:) mungkin leh jawab...maybank,jupiter ada a/c tapi tak pernah godek dlm2 sebab main pakai a/c cimb.

tapi kalau bro jadi cikgu ajar yg asas siap ada graf bagus gak tu,itupun kalau tak keberatanlah...

Nak belajar chart...trylah godek2 sndiri dulu..sy pon bukan teror sgt..nk ajar org pon bukan pandai...ilmu chart nie kalo nak ada yg bleh tlong ajar..tp bayaran bnyk gak ar...kalu anda nak atau sesiapa nk blaja..nti sy akan tlong tnyakan tentang bayran dia kenakan...dia seorg remisier yg lbh 20 thun da...sy blaja dari dia la...

saifuls
03-09-2010, 02:26 PM

baru baca buku fear & greed. tu yg nak cuba tu. Aku rasa aku kena improve kat area ni la sebabnya selalu terkena.. disebabkan 'fear' aku jual.. tak kira la untung ke rugi... dan disebabkan 'greed' aku beli.. walaupun dah tahu chart dah kata overbought. Fundmental & chart dah tahu.. tapi masih ada rugi.. emosi la yg nak kena perkukuhkan pulak.

Hari ni aku jual proton-cb. rasa macam nak hold lagi sebab rasa macam boleh naik lagi.. tapi tengok market macam nak buat corection je.. so jual dulu.. profit taking. tunggu 3-4 hari.. kalau dia stabil je... mungkin aku masuk balik sebab patern proton ni memang macam ni... naik 2-3 hari.. stabil.. lepas tu pecut naik macam tak ingat dunia. aku target proton boleh pergi rm5.50 senang2 je kalau market bullish minggu ni & minggu depan la. volume tengah baik sebab macam ada orang mengumpul dan support. Fundamental dia pun bagus.. rasanya profit tahun ni agak baik jugak... dapatla aku bonus lebih skit tahun ni..

shukor76
03-09-2010, 03:04 PM
sy da goreng 3 knter thun nie...first Kbes,etitech & uemland terbaru..huhu..lpas nie..tgh rancang strategi..

stail biasa...biasanya pegang mid to long term...day trading atau contra x biasa...lg plak xda masa nak mgadap platform waktu pejabat...hehehe tp skali skala curik2 bukak gak...:D tp xleh lelama...kena jaga periuk nasik gak weiii hihihi

RadiAlias
03-09-2010, 03:10 PM
baru baca buku fear & greed. tu yg nak cuba tu. Aku rasa aku kena improve kat area ni la sebabnya selalu terkena.. disebabkan 'fear' aku jual.. tak kira la untung ke rugi... dan disebabkan 'greed' aku beli.. walaupun dah tahu chart dah kata overbought. Fundmental & chart dah tahu.. tapi masih ada rugi.. emosi la yg nak kena perkukuhkan pulak.

Hari ni aku jual proton-cb. rasa macam nak hold lagi sebab rasa macam boleh naik lagi.. tapi tengok market macam nak buat corection je.. so jual dulu.. profit taking. tunggu 3-4 hari.. kalau dia stabil je... mungkin aku masuk balik sebab patern proton ni memang macam ni... naik 2-3 hari.. stabil.. lepas tu pecut naik macam tak ingat dunia. aku target proton boleh pergi rm5.50 senang2 je kalau market bullish minggu ni & minggu depan la. volume tengah baik sebab macam ada orang mengumpul dan support. Fundamental dia pun bagus.. rasanya profit tahun ni agak baik jugak... dapatla aku bonus lebih skit tahun ni..

bro,kesilapan yg pertama yg selalu investor lakukan ialah xdapt kawal emosi..kena ada planning nk main nie...yg pling pnting jgn tamak..

RadiAlias
03-09-2010, 03:12 PM
stail biasa...biasanya pegang mid to long term...day trading atau contra x biasa...lg plak xda masa nak mgadap platform waktu pejabat...hehehe tp skali skala curik2 bukak gak...:D tp xleh lelama...kena jaga periuk nasik gak weiii hihihi

Btol tue...kena jaga juga tue..gua pon curi2 gak tgk time keje...huhu..

M-123
03-09-2010, 03:36 PM

P/S: Nk tahu lebih lanjut pg bank dan company sy ckapkan tue...

Klu guna Jupiter memang dia sediakan chartla 5 minit,30 minit,1 jam dan daily. tapi sy guna daily je.malas nak ngadap lame2 kang tukar jadi remiser plk.
Ema 20 dan Ema 50 tu basic je. klu nak free guna chart daily je. kat situ banyak indi. ikut selera masing2.
http://www.chartnexus.com/

Abgzan
03-09-2010, 08:45 PM
sapa tau pasal kaunter ASB,dengar nak goreng sampai rm1.00,xtau btol ke x...:confused:

gua pon ada dgr jugak...tapi macam jauh sgt aja, skrg about 0.155....takkan 6x ganda....gua rasa itu rumor yg sengaja diada2kan oleh pembeli pada harga rendah kot...

Tapi kalau ia benar, better beli ASB-WA....di mana, ASB-WA skrg berada pada paras 0.01, ia akan naik sampai 0.25, sbb exercise 0.75...tapi expire thun ni, TOO RISKY...

-------------

Abgzan
03-09-2010, 08:48 PM

Bro hang salah baca my post...cuba hang baca betul2...
P _ _ harga skrg 0.08, insider info kata akan digoreng sampai 0.20....PBA skrg sudah 0.88 :P

Counter tersebut adalah PDZ....tapi as what i said...ni insider info...tapi tak semestinya berlaku...

Yes, trade at your own risk :) kalau untung, belanja teh tarik pon takpe :) hehe

------

Abgzan
03-09-2010, 08:57 PM
Banyak jugak lu pegang syukor....

Gua pon banyak jugak...setakat ni 9 counter dah, target medium to long term, hehe :D

Antaranya, UNISEM, zhulian, KPJ-wa, m3tech, mkland, hubline-wa, awc...

At least ada 5 lagi counter dlm watch list utk masuk, tunggu correction dulu ... :)

-------------------

asmara
03-09-2010, 10:58 PM

Uemland-CA:)

Abgzan
03-10-2010, 02:19 AM
Just wonder, sini ada sesiapa tak yang beli stock based on insider info kena goreng oleh sndiket? gua pernah dulu, beli KPS time harga 1.80, rumor kata pergi 3.00....memang pergi, malah 4.00....(tapi gua beli 1.88, jual 3.00)

Baru-baru ni bulan Dec camtu, ada insider ttg HOHUP kena goreng, gua tak caya dan tak berani, sbb PN17 ini counter....time tu harga about 0.39...last2 pergi 2.10...

Pastu, ada insider info gua dpt juga, ttg AWC akan pergi 0.70 sblm Chinese New Year, gua beli, tapi hanya pergi 0.36 aja, dia tak pi 0.70 pon...

1) _ _ _ _ _ _-_ _ nak kena goreng ke 1.00 (tapi gua takmo dedahkan, sbb bukan syariah...2) P_ _, skrg harga 0.085, insider kata kena goreng sampai 0.20....

---------

Nampaknya, counter 1 di atas, memang telah pecut...dari 0.84 kepada 0.915 harini...target 1.00 kata insider...tapi ini counter bukan syariah....

adakah PDZ pon betul2 akan pi ke 0.20? smlm 0.08...skrg sudah 0.085...

reezl
03-10-2010, 03:11 AM
hahi saya rizal..saya baru kat sini

leospirit
03-10-2010, 03:31 AM
Nampaknya, counter 1 di atas, memang telah pecut...dari 0.84 kepada 0.915 harini...target 1.00 kata insider...tapi ini counter bukan syariah....

adakah PDZ pon betul2 akan pi ke 0.20? smlm 0.08...skrg sudah 0.085...

byk yg betul dari tak betul insider news ni yer..macam ni leh stanby kaunter2 yg begini...teruskan usaha memberi info bang zan.:)

RadiAlias
03-10-2010, 03:50 AM
Bro hang salah baca my post...cuba hang baca betul2...
P _ _ harga skrg 0.08, insider info kata akan digoreng sampai 0.20....PBA skrg sudah 0.88 :P

Counter tersebut adalah PDZ....tapi as what i said...ni insider info...tapi tak semestinya berlaku...

Yes, trade at your own risk :) kalau untung, belanja teh tarik pon takpe :) hehe

------

oppss...tersilap pandang...sori2...
PDZ ea...I will be moniter...:roll:

OnlineDuit
03-10-2010, 05:53 AM

Welcome...welcome

RadiAlias
03-10-2010, 06:27 AM

Welcome & selamat mengepost..

ariza79
03-10-2010, 11:53 AM
huh...arini redtone-wa goreng abis...sape ada beli masa 0.01 mmg untung giler beb...

saifuls
03-10-2010, 12:33 PM
huh...arini redtone-wa goreng abis...sape ada beli masa 0.01 mmg untung giler beb...

redtone-wa baru listed hari ni. sapa2 yg ada mother share je yg untung.. jual warrant hari ni.

Wijaya-wa betul2 kena goreng. sapa2 beli masa 4sen 4 hari lepas... boleh gelak besar hari ni.

Abgzan
03-10-2010, 10:59 PM

Bro, 0.01 redtone-wa tu harga listed utk pemegang2 mother share la bro....so diorg le yg untung...tapi, kenaikan tu kejap aja tu....nanti slowly dia akan turun....so sapa yg ada tu, jual la cepat2....

Abgzan
03-10-2010, 11:02 PM
Guys perhatikan IJMPLANT...yg ni bukan insider info, tapi info dari remiser....sapa berani?

Abgzan
03-10-2010, 11:07 PM
redtone-wa baru listed hari ni. sapa2 yg ada mother share je yg untung.. jual warrant hari ni.

Wijaya-wa betul2 kena goreng. sapa2 beli masa 4sen 4 hari lepas... boleh gelak besar hari ni.

sekali lu sudah reply pulok...wijaya itu la pasal..gua pon perasan....tgk aja la....taklehnak kejar...

saifuls
03-11-2010, 12:40 PM
aku tengah tunggu proton.. plan nak masuk balik proton-cb. sekarang tengah stabil. tunggu 1-2hari lagi. kalau market baik.. rasa2nya boleh memecut naik. sekarang mother & cb tu ada orang tengah support/kumpul. amacam... ada berani. risk sendiri tanggung.

Abgzan
03-11-2010, 07:17 PM
proton-cb gua rasa risiko la....atau apa2 counter yg "call" warrant amat risiko....sbb, expirynyer cepat sgtt...lepas tu pulak, ada dgr ura-ura tak, gomen mungkin akan kurangkan tax cukai kereta import....?

Kalau menjadi gua rasa mungkin masa Pelan Ekonomi Baru nanti....time tu, takut proton menurun....

pandangan gua aja la, hehe...

wllahu'alam

----------

saifuls
03-11-2010, 11:12 PM
proton-cb gua rasa risiko la....atau apa2 counter yg "call" warrant amat risiko....sbb, expirynyer cepat sgtt...lepas tu pulak, ada dgr ura-ura tak, gomen mungkin akan kurangkan tax cukai kereta import....?

Kalau menjadi gua rasa mungkin masa Pelan Ekonomi Baru nanti....time tu, takut proton menurun....

pandangan gua aja la, hehe...

wllahu'alam

----------

proton-cb.. atau lain2 call warrant adalah bukan utk investment.. ni utk trading.. very short term. aku biasa main warant2 jenis ni utk 3-4 hari atau 1-2 minggu je. tu yang aku jual dulu proton-cb aku. 2 hari lepas.. protect profit dulu. tunggu bila mother rasa nak naik balik... baru aku masuk balik cb tu. harga mahal sikit takpe.. yg pastinya.. profit. kalau tak naik warrant2 ni dlam masa 1-2minggu. atau jatuh.. aku akan terus cut loss. tak tunggu lama.. no regret.

risk tanggung sendiri.

norukto
03-12-2010, 02:06 AM
proton-cb.. atau lain2 call warrant adalah bukan utk investment.. ni utk trading.. very short term. aku biasa main warant2 jenis ni utk 3-4 hari atau 1-2 minggu je. tu yang aku jual dulu proton-cb aku. 2 hari lepas.. protect profit dulu. tunggu bila mother rasa nak naik balik... baru aku masuk balik cb tu. harga mahal sikit takpe.. yg pastinya.. profit. kalau tak naik warrant2 ni dlam masa 1-2minggu. atau jatuh.. aku akan terus cut loss. tak tunggu lama.. no regret.

risk tanggung sendiri.

Lama tak menyampuk, pasal warrant ni aku ada satu TM-CI, expiry august 2010. Aku tak faham sebab TM tendnya naik tapi warrantnya turun, aku kantoi kat sini, ada kemungkinan ke nak naik walaupun dah makin dekat dgn expiry datenya, aku dlm kerisauan dan kebingungan sikit pasal warrant ni, ingat maknya naik diapun naik, tengok tak pun, sebenarnya aku tak ada minat nak beli warrant ni tapi kalau tak mencuba tak tahu, jadi belilah TM-CI utk test dan inilah hasilnya. Harap bagilah nasihat sikit siapa yg mahir kat warrant punya selok-belok ni, ke warrant ni memang perangkap bilis(maklumlah harganya murah senang bilis terpedaya?).

leospirit
03-12-2010, 02:40 AM
By FINTAN NG

fintan@thestar.com.my

PETALING JAYA: The local bourse’s benchmark FTSE Bursa Malaysia KL Composite Index, which has risen 2.9% from March 4 when Bank Negara announced a 25-basis point hike in the overnight policy rate to close yesterday at 1,321.43 points, will start to retrace from April as the region’s central banks begin to normalise their respective monetary policies.

Analysts believe that with the lack of fundamentals to fuel the rally further, the market would start to see outflow of funds as soon as central banks in the region start to raise their benchmark policy rates, which could commence next month.

“The risk of retracement is there, we see it starting from April. This month is still okay but much also depends on when China starts to raise interest rates,” OSK Research Sdn Bhd research head Chris Eng told StarBiz.

Last week, China’s premier Wen Jiabao warned of a latent risk in the country’s banks in a speech to the National People’s Congress and has targeted a reduction of new loans by 22% this year to 7.5 trillion yuan to stop speculation in the property market.

Although there was no talk of monetary policy tightening in Wen’s speech, analysts believe the People’s Bank of China would start raising interest rates soon as the country’s inflation rate rose 2.7% in February from a year ago, according to data released by the National Bureau of Statistics yesterday.

“We think the market will be quite volatile over the next four months and will move between the 1,250 and 1,400-point level before stabilising around 1,300 points towards year-end and start another rally next year,” Eng said.

He said the current market rally was largely due to foreign interest in select plantation and banking stocks only, with the larger capitalised stocks in both industries seeing the most play.

“There is a risk of money flowing out in an environment where sentiments are still cautious,” Eng said.

UOB Kay Hian (M) Holdings Sdn Bhd research head Vincent Khoo said although Malaysia had a leg-up due to the rate hike, which put the spotlight on the ringgit, the rest of the region would eventually catch up.

He expects the market to retrace to the 1,230-point level eventually, beginning in the second quarter.

“The two factors that will impact the markets will be the continued rise in global inflation and growth momentum slowing down; we see this happening over the second and third quarters,” Khoo said.

India is also facing expectations of a rate hike as a recent decision to raise fuel prices has stoked inflation while Thailand could start normalising interest rates as inflation starts to rise and economic recovery gains momentum.

The Bank of Thailand’s monetary policy committee issued a statement yesterday saying that the central bank would continue to closely monitor inflation and economic developments, a statement viewed by analysts as preparing the market for an eventual rate hike.

Morgan Stanley Research’s Shweta Singh, Tan Deyi and Chetan Ahya said in a report dated March 10 that the Bank of Thailand’s monetary policy committee statement, which placed more emphasis on inflation and economic developments, put the country one step closer to a normalisation of interest rates.

They expect policy normalisation by central banks in the region to begin in the second quarter as the growth cycle slowly firmed up and the rate hikes would depend on how pre-emptive the central banks want to be.

Abgzan
03-12-2010, 03:13 AM
Naruto,
Call warrant ni, anda nak main anda kena perhatikan 4 benda:

1) Berapakah exercise pricenye
2) Mother share price?
3) Ratio
4) Expiry date

Call warrant adalah terlalu risiko. Kerana expirynyer terlalu cepat, biasanya 6 bulan atau setahun....Baik warrant, mahupun call warrant, harganya akan bergerak sejajar dgn "fair value". Fair value dikira, dengn:

MOTHER SHARE - EXE PRICE

Contohnya, katakanlah harga TM skrg 3.33, tapi exercei price adalah 3.30, ratio adalah 5....maka:

value = (3.33 - 3.30)/5 = 0.006 atau dibundarkan about 0.005....so harga valuenya adalah minimum....kalau TM jatuh kepada 3.20....valunyer adalah (3.20 - 3.30) / 5 = -0.02...NEGATIVE???? maksudnya TAKDAK VALUE...:)

Dan kalau anda duk tunggu aja, tapi MOTHER SHARE tak naik2, maka, tunggulah anda sampai expired....maka selepas expire, bergantung kepada call warrant tu...ada yg settle dgn CASH SETTLEMENT, di mana, bank akan bayar anda based on value tadi tu....maka rugilah anda....sbb anda beli dgn harga amat tinggi....

Ada jugak yg boleh diconvert kepada mother share....

Tapi yg bestnyer...kalau mak dia naik gila2 kepada 4.00...mencanak2 la TM-CI anda naik....tapi tu kalau "MENGHARAP" laa...

Saya amat2 tak advice u main CALL WARRANT...WARRANT ok lagi, sbb expirenyer lama, ada yg 5 thn, ada yg 10 thn, di mana harga MOTHER mampu naik dlm masa 5-10 thn...dan harga warrant biasanya LEBIH TINGGI dari FAIR VALUE....

paham tak agaknya?

------------

Abgzan
03-12-2010, 04:16 AM
Naruto,
Contoh di atas, hanya contoh, the actual MOTHER share, exerceise price, ratio, anda kena cek sendiri...:)

leospirit
03-12-2010, 04:28 AM
Naruto,

2) Mother share price?
3) Ratio
4) Expiry date

Call warrant adalah terlalu risiko. Kerana expirynyer terlalu cepat, biasanya 6 bulan atau setahun....Baik warrant, mahupun call warrant, harganya akan bergerak sejajar dgn "fair value". Fair value dikira, dengn:

MOTHER SHARE - EXE PRICE

Contohnya, katakanlah harga TM skrg 3.33, tapi exercei price adalah 3.30, ratio adalah 5....maka:

value = (3.33 - 3.30)/5 = 0.006 atau dibundarkan about 0.005....so harga valuenya adalah minimum....kalau TM jatuh kepada 3.20....valunyer adalah (3.20 - 3.30) / 5 = -0.02...NEGATIVE???? maksudnya TAKDAK VALUE...:)

Dan kalau anda duk tunggu aja, tapi MOTHER SHARE tak naik2, maka, tunggulah anda sampai expired....maka selepas expire, bergantung kepada call warrant tu...ada yg settle dgn CASH SETTLEMENT, di mana, bank akan bayar anda based on value tadi tu....maka rugilah anda....sbb anda beli dgn harga amat tinggi....

Tapi yg bestnyer...kalau mak dia naik gila2 kepada 4.00...mencanak2 la TM-CI anda naik....tapi tu kalau "MENGHARAP" laa...

Saya amat2 tak advice u main CALL WARRANT...WARRANT ok lagi, sbb expirenyer lama, ada yg 5 thn, ada yg 10 thn, di mana harga MOTHER mampu naik dlm masa 5-10 thn...dan harga warrant biasanya LEBIH TINGGI dari FAIR VALUE....

paham tak agaknya?

------------

faham sikit sikit..masih pening ..tapi perlu belajar lagi hehehe...
bagaimana dgn 'lc' 'la' dan macam2 lagi tu

norukto
03-12-2010, 08:02 AM
Naruto,
Contoh di atas, hanya contoh, the actual MOTHER share, exerceise price, ratio, anda kena cek sendiri...:)

Faham ckit, nanti saya ck maklumat2 tu , TQ

norukto
03-12-2010, 08:17 AM
Naruto,

Dah ck(TM)
Harga maknya sekarang RM3.32
Harga exercise RM2.69
Ratio 6:1
Expiry 17/Sep/2010
Maknanya (3.32-2.69)/6=0.105, TM-CI latest value 0.085?
apa maknanya, katakan saya jual sekarang(ada 20000 beli 0.095) saya rugi RM200. Tapi kalau tunggu katakan sampai expiry tak berubah adakah saya akan dapat 20000x0.105=RM2100(untung RM200)? Betul tak kiraannya. Tu kalau tak berubah kalau turun sebaliknya dan kalau naik lagi, lagi banyak la untung, tak ke gitu?

saifuls
03-12-2010, 09:53 AM
Dah ck(TM)
Harga maknya sekarang RM3.32
Harga exercise RM2.69
Ratio 6:1
Expiry 17/Sep/2010
Maknanya (3.32-2.69)/6=0.105, TM-CI latest value 0.085?
apa maknanya, katakan saya jual sekarang(ada 20000 beli 0.095) saya rugi RM200. Tapi kalau tunggu katakan sampai expiry tak berubah adakah saya akan dapat 20000x0.105=RM2100(untung RM200)? Betul tak kiraannya. Tu kalau tak berubah kalau turun sebaliknya dan kalau naik lagi, lagi banyak la untung, tak ke gitu?

Maknanya TM-CI sekarng memang ada value. sepatutnya value dia 10.5sen Kalau expire hari ni. harga jual dia 10.5sen la.. lepas tu kena tolak sikit kos2 lain, macam jual share jugak la. Boleh cari dlam bursa punya web site cara2 nak kira. Cari call warrant yg baru expire & ada value.. biasanya diorang ada buat calculation. Aku tak pernah simpan call warrant smapai expire.. seperti yg aku cakap.. warrant2 jenis ni aku guna utk tradng je. paling lama simpan 2 minngu.

Jadi harga TM mother RM3.32 sen ni adalah harga yg selamat utk sapa2 yg beli pada TM-CI pada 9.5sen. Kalau mother naik lagi.. dah boleh kira ungtung la. harap2 masa nak expire nanti harga TM adalah lebih tinggi.

RadiAlias
03-12-2010, 11:53 AM
Naruto,

2) Mother share price?
3) Ratio
4) Expiry date

MOTHER SHARE - EXE PRICE

paham tak agaknya?

------------

Tambahan...Untuk main call warrant perlu

-org itu mestilah trader spenuh masa
-memerlukan pemantuan selalu

kerana bila mther share trun..
call warrant biasanya akn trun 2x ganda dari itu..

>>>pandangan sy je k...
depend kpd you la...kalau nasib you baik..
bnyklah untung...hehe..

mytrade
03-12-2010, 12:49 PM
Naruto,

aku biasa jer bro...baru awal Feb ni terjun, modal baru...modal lama dh hangus jadi fee utk belajar main saham...lastyear semai UT jer...
skang main cara berhemah..tkder rempit cam dulu dah..
nak angkat kaunter pun angkat yg FA kuat disamping ada rekemen dari TA...
call warrant dah tk main...tp warrant company yg conver ordinary share masih consider la...
ko amacam???

saifuls
03-12-2010, 02:04 PM
Tambahan...Untuk main call warrant perlu

-org itu mestilah trader spenuh masa
-memerlukan pemantuan selalu

kerana bila mther share trun..
call warrant biasanya akn trun 2x ganda dari itu..

>>>pandangan sy je k...
depend kpd you la...kalau nasib you baik..
bnyklah untung...hehe..

aku setuju.. tapi tak semestinya full time.. tapi mesti ada banyak masa depan screen la.

kalau untung.. memang boleh dapat lebih dari beli mother share.. tapi kalau rugi pun lebih la dari mother share.

high risk.. high return

M-123
03-12-2010, 03:20 PM
salam semua, mcmane minggu depan klci ni, aku rase mcm nak downtrend je so kepada yang hold berhati2. klu nak main tu hit and run je. just pandangan peribadi je.

M-123
03-13-2010, 12:11 AM
salam semua, mcmane minggu depan klci ni, aku rase mcm nak downtrend je so kepada yang hold berhati2. klu nak main tu hit and run je. just pandangan peribadi je.

Close Dow jones 12 Marc - 10624
Mungkin klu dia capai next week - 10729, so rally bulllish bermula.
Klu tidak... sendiri mau ingat. he he he

saifuls
03-13-2010, 03:20 AM
bila bank negara naikkan interest rate.. nilai RM juga meningkat. sekarang 1USD = RM3.308 (dulu = RM3.8), 1GBP = RM5.028 (dulu = RM6.5), 1EURO = RM4.555 (dulu = RM5.2). apa maknanya ni. adakah duit luar akan masuk malaysia atau tidak... sebab duit kita dah mahal? sapa2 boleh bagi komen. Aku tak de idea langsung la.

saifuls
03-13-2010, 03:31 AM
http://img707.imageshack.us/img707/9448/feng.jpg (http://img707.imageshack.us/i/feng.jpg/)

16th CLSA Feng Shui Index

http://tradingbursamalaysia.blogspot.com/

feng shui ni kata.. start 15/3 market jatuh sampai 11/6. tunggu dan lihat.

leospirit
03-13-2010, 04:29 AM
Maknanya TM-CI sekarng memang ada value. sepatutnya value dia 10.5sen Kalau expire hari ni. harga jual dia 10.5sen la.. lepas tu kena tolak sikit kos2 lain, macam jual share jugak la. Boleh cari dlam bursa punya web site cara2 nak kira. Cari call warrant yg baru expire & ada value.. biasanya diorang ada buat calculation. Aku tak pernah simpan call warrant smapai expire.. seperti yg aku cakap.. warrant2 jenis ni aku guna utk tradng je. paling lama simpan 2 minngu.

Jadi harga TM mother RM3.32 sen ni adalah harga yg selamat utk sapa2 yg beli pada TM-CI pada 9.5sen. Kalau mother naik lagi.. dah boleh kira ungtung la. harap2 masa nak expire nanti harga TM adalah lebih tinggi.

Jika tak silap kiraan aku 'kalau' expire semalam,keuntungan lebih 100%..beli 0.085 tapi nilai semasa 10.5,tapi kalau dekat2 nak expire jadi lain nasib badanla...inilah antara sebab mother naik,anak susah nak ikut,kalau convert masih 100% hehehe...

Abgzan
03-14-2010, 04:04 PM
bila bank negara naikkan interest rate.. nilai RM juga meningkat. sekarang 1USD = RM3.308 (dulu = RM3.8), 1GBP = RM5.028 (dulu = RM6.5), 1EURO = RM4.555 (dulu = RM5.2). apa maknanya ni. adakah duit luar akan masuk malaysia atau tidak... sebab duit kita dah mahal? sapa2 boleh bagi komen. Aku tak de idea langsung la.

Duit kita dah mahal..?? nope, what will they see? They will see that our currency is getting stronger...and bullish...dan mereka akan lebih excited nak labur kat Msia...dah la saham BSKL kira masih murah...pastu value RM pulak meningkat...double investment tu....

---------

Abgzan
03-14-2010, 04:38 PM

1) _ _ _ _ _ _-_ _ nak kena goreng ke 1.00 (tapi gua takmo dedahkan, sbb bukan syariah...2) P_ _, skrg harga 0.085, insider kata kena goreng sampai 0.20....

---------

Nampaknya counter (1) di atas yang BUKAN SYARIAH telah pun pergi 1.01....sperti insider info yg gua dpt....

Tapi counter (2)masih tak gerak2....masih di takuk 0.08...ada sesiapa dah angkat? :)

----------

saifuls
03-15-2010, 01:19 AM
Market slow hari ni. Dan esok pun aku rasa slow jugak. Kita tunggu US market punya reaction pada hari selasa malam sebab hari tu ada FED meeting. Tengok FED naikan interest rate US atau tidak. Kalau rate naik.. hari rabu market akan bull... kalau rate maintain... market 50-50.

ibnahmad
03-15-2010, 02:19 AM
Perlu juga hati2 dgn pkembangan china.. trend KLCI nmpknya mudah react dgn china decision n situation..

M-123
03-15-2010, 02:23 AM
Perlu juga hati2 dgn pkembangan china.. trend KLCI nmpknya mudah react dgn china decision n situation..

minggu ini minggu downtrend...tgk lagi jauh je, he he

ibnahmad
03-15-2010, 02:24 AM
Premier Wen Jiabao warns of dangers still lurking from global financial crisis

Beijing: Premier Wen Jiabao warned on Sunday that the Chinese economy could suffer from a "double dip" this year despite its apparent smooth recovery.

"The economy faces a complicated situation because of multiple uncertainties," he told reporters after the closing of the annual session of the National People's Congress, China's top legislature.

Despite the beginnings of a world economic recovery, he said the main problems have yet to be solved. Unemployment remains high, while some countries are facing debt crises. Meanwhile, commodity prices and the value of major currencies are unstable. Some countries are hesitating to continue their stimulus policies out of fears of inflation.

Domestically, Wen said, although the recovery has been impressive, it has been driven mainly by policy support and many enterprises have yet to rely on themselves for sustainable growth.

"The situation is potentially more dangerous than it looks," said Ma Ming, dean of the department of applied economics at the Beijing Institute of Technology.

The Chinese economy expanded by 8.7 percent last year, compared with 6.2 percent for the first quarter of 2009, when it hit a trough. The overall growth rate is fairly impressive compared with other crisis-hit countries, but it has been achieved mainly on the back of government stimulus measures, including the $586-billion stimulus plan and the 9.6 trillion yuan ($1.4 trillion) in new loans last year.

"A double dip is possible if the government exits from the stimulus package while enterprises have failed to adapt to the new situation," said Zhao Xijun, finance professor of the Renmin University of China. "The government must continue its proactive fiscal policy and moderately relaxed monetary policy," he said.

Wen reiterated the continuity of those two policy lines and promised to strike a balance between maintaining economic growth, adjusting its economic development model and managing inflation.

"Only in this way can we avoid the 'double dip'," the premier said

saifuls
03-15-2010, 02:24 AM
nampaknya tak jadi nak masuk la kat proton-cb. sebab proton macam nak buat u turn... turun.

ibnahmad
03-15-2010, 02:44 AM
Kadar inflasi china februari incrse to 2.7%.. mybe one of the reason why people very cautious..

leospirit
03-15-2010, 06:56 AM
feng shui ni kata.. start 15/3 market jatuh sampai 11/6. tunggu dan lihat.

hai ramalan feng sui macam menjadilah pulak...tunggu bln 6 je lah cik kiah..silap2 thn depan.:confused:

amriros
03-16-2010, 09:43 AM
salam semua

korang igt bro Acir kan.. ni aku nk sampai kan pesanan dia.. dia tak dapat masuk wc pasal pc dia problem.. and then dia tak sempat nk repair pc dia pasal sibuk tgk anak dia yg tak sihat.. dh sebulan dok kat wad kena jangkitan kuman..

so kat bawah ni apa yg dia email kan kat aku.. sorry lambat sikit.. aku pun baru buka email ari ni..

Slm Bro,

Maaf sy masih x lawat wangcyber; sy xde kesempatan utk settle mslah internet sy memandangkan anak sy udah sebulan duduk wad... baru umer 1bulan ++ dh kena jangkitan kuman....

Sy nak highlight isu ekonomi & kewangan US pd bro supaya bro boleh beri amaran pd forumers lain...

Dlm report Kenanga Investment yg sy fwd ia ada sentuh sedikit pasal bank2 di US yg telah ditutup pulak, spt yg telah sy highlight sblm ni, economic recovery US terlalu drastik & artificial sbb bagi institusi2 kewangan & sykt insurans, yg hilang cuma 'electronic figure' - tiada duit fizikal yg rugi cuma nilai harta, projection keuntungan & golongan yg berhutang dgn mereka mengalami mslah utk membayar hutang. Jadi mereka boleh isu lebih hutang & debt instrument yg lain supaya ia dpt bantu memulihkan sentimen & projection... walau ia tidak menjanjikan result yg positif kpd 'end user'.Golongan petani (yg mana disana mereka ini besar utk tanaman gandum oren dll) masih mengalami mslah, begitu juga golongan pekerja & sesetengah segmen perniagaan...

Kalau kita tgk sejarah kejatuhan ekonomi, benda ni akan terpalit kat kita once kita mula ada mslah trade export dgn us.... berapa bulan lgi sy x pasti... Skrg mkt kita meriah semcm; mgu yg sudah2 pon regional mkt merah2 tp Bursa masih naik... tapi agak artificial. Jadi berhati2 lah.... Kena jaga economic indicator betul2... mkt kita boleh reverse sekelip mata secara tetiba je... Kita ni lombong terakhir dana2 asing.... Pinjam duit dgn Jepun (zero interest) & tabur kat negara2 Asia utk dpt margin kecil (berbaloi sbb saiz mereka besar)... Usaha terakhir utk minimakan kerugian ditempat lain...

Rgds.

Abgzan
03-17-2010, 12:38 AM
Harini perhatikan :
KPS
KHSB
Jaks
Salcon

---------

amriros
03-17-2010, 12:54 AM
kami dipanggil 'execution dealer'; kerja kami jual / beli saham yg didagangkan dibursa menggunakan komputer - sbb pasaran kita sebenarnya didagangkan didlm server, semuanya elektronik.

apabila klien kasi 'order' utk beli/jual shm tertentu, kami akan masukkan jumlah & harga yg dikehendaki kedlm komputr & hantar keserver bursa. yg ini pjg lagi, ntilah pelan2 kita cite. klien institusi adalah spt sykt2 PNB, LTH, sykt2 insurans, unit trust dll.

jumlah/nilai yg mereka2 ni jual astaga... maleh nak cite. klu tersalah tekan boleh terkencing kat situ juga, maka wujud lah stress ditempat keje hehehe

just nk bagitau kepada sape2 yg tak tau sapa bro Acir.. quote kat atas tu kerja dia.. ni aku nk sampaikan lagi apa yg dia email kat aku ptg smlm..

slm...

xde hal bro.... anak aku dh keluar & tgh recover alhamdulillah... ada tgk TM ari ni? selamba je mereka jual... mcm x syg je.... sy jual juga xlah ganas sgt buang kebwh... dtg broker mana tah terus main hentam je.... tanda2 tu semua tu

tadi sy ada beli KINSTEL utk insurans co.... ganas semcm je suruh sy mkn sampai atas.... kerja sylah yg naik smpe 1.01 tu menjelang pukul 5... nak jugak complete, start beli dah kui 4ptg.... nak beli bnyk lak tu.... ni kilang parts kereta kot? mcm boleh simpan, klu berminat silalah kaji....

IJMLAND pun depa dok beli lagi..... tp yg blue chip ni dh nampak agak mixed

amriros
03-17-2010, 01:01 AM
Nine Shocking New Predictions for 2010-2012 Money and Markets‏

http://www.moneyandmarkets.com/transcript-nine-shocking-new-predictions-for-2010-2012-7-38096

ajak68
03-17-2010, 08:05 AM
Kawan lihat Measat naik kuat ada apa cerita kat kaunte ni , kawan dah lama simpan kaunter ni masa hg 2.00 dan tadi masuk lagi 2.40..

saifuls
03-17-2010, 10:02 AM
Nine Shocking New Predictions for 2010-2012 Money and Markets‏

http://www.moneyandmarkets.com/transcript-nine-shocking-new-predictions-for-2010-2012-7-38096

thanks for the links

M-123
03-17-2010, 01:06 PM
Dow jones menghampiri 10700...signal bullish mungkin bermula.ape pn risk masing2.

M-123
03-17-2010, 03:15 PM
dah cecah pn 10730... he he

OnlineDuit
03-18-2010, 01:51 AM
Setakat hari ni, pasaran saham masih lagi tak berubah. Ramai yang masih meninggu dan ada juga yang bersedih kerana tidak dapat clearkan portfolio. Harap bersabar, kerana ini adalah cabaran dalam pasaran saham.

Pulangan pasti ada, syaratnya kena tabah.

doitmore
03-18-2010, 02:50 AM
Salam smua..
Sy baru disini.. wpun nmpk mcm keadaan agk sugul skng, harap tunjuk ajar..

Sy konpius btul la...
Knapa ASTRO naik mencanak sdngkan dia nk di private kan..hmm ptut bkn lg org xnk share ke?
Xphm la sy.. ada sesape yg buleh explen x?
TQ

shukor76
03-18-2010, 03:19 AM
KUALA LUMPUR: Shares of Astro All Asia Networks surged in early trade on Thursday, March 18 after its major shareholder offered to take it private at RM4.30 while the broader market was mixed.

At 10.20am, the FBM KLCI rose 2.05 points to 1,304. Turnover was 189 million shares valued at RM270 million. There were 195 gainers, 174 losers while 220 stocks were unchanged.

CIMB Equities Research said that though the FBMKLCI snapped a four-day decline to close three points higher on Wednesday, "yet, we believe the underlying tone of the market is still fragile, given that the benchmark closed near its intraday lows".

Looking at the chart, CIMB Research said it seems that the 1,300 psychological level is still a key level to watch out for. A renewed base-pattern above this level would likely lend some support to this upleg. If prices can stay above the support line, then there is a possibility of an extended recovery phase in the near term, it said.

Astro rallied 65 sen to RM4.21 with 20.6 million shares done while Astro-CC added 9.5 sen to 20 sen but Measat fell 17 sen to RM2.48.

sumber: The EdgeDaily

hmmm...dah lewat nak masuk astro kot nih...dah 4 lebih dah..

hehehe sori guys...lama x masuk sini....dok tunggu orang baru ke tiga...bini aku dah dekat due bersalin ...baru nak gi shopping barang baby last minit...

ehh..amriros...smpaikan salam kat acir ok...btw, anak dia dah ok yer?

doitmore
03-18-2010, 03:37 AM
ada apa dgn hohup ni sbenarnya? mcm antara pilihan pelabur.. sdngkan rsnya xdela bgus mana pun performance dia.. cuma yg mnghangtkn berita cuma psl director2 n top mngmnent dia je.. hmmm :confused:

Abgzan
03-18-2010, 04:43 AM
DJiA dah mula form double top....expect for a correction to happen tonite....dan makin merudum la KLCI turun....

yg peliknya, DJIA duk naik tak henti2 (kalau gua kira congak, mungkin about 10 hari berturut2 HIJAU)....tapi Msia dok merah sejak beberapa hari lepas (cepat sgt klimax)....

Yg bahayanya, DJIA yg dah 10 hari berturut2 HIJAU ni, memang akan overheat, dan akan corection yg quite big jugak (tapi not very big macam bulan Jan-Feb aritu la kot)....

Kalau DJIA MERAH begitu, time tu KLCI sure akan follow....makabertambah teruk KLCI jatuh....

:)

------------------

Abgzan
03-18-2010, 05:58 AM
ATIC 2010, Biggest Asia Trader and Investment COnference ....ada siapa nak pergi tak? Jom kita pi ramai2...gua sudah daftar LIMITED FREE SEAT....

Sms je utk reg....

Utk lebih lanjut visit my blog:

-----------

leospirit
03-18-2010, 07:09 AM
Hai-o(7668) lepas split hari2 pulak naik..goram aku tenguk

Abgzan
03-18-2010, 09:37 AM
memang geram pon....aku dari dlu dok tgk....perasan sejak harganya RM6....hampir setiap ari jadi TOP GAINERS...takmo turun2...sampai 10.80...selalu saham yg split, akan menurun....tapi ni still menaik gak, dari RM4.33 kepada RM4.93....erghhh..

cash flow pon bagus...analysis pakai formula Warren Buffett, valuenyer RM170....tak tau ler betul ke dak....

----

amriros
03-18-2010, 12:28 PM
hmmm...dah lewat nak masuk astro kot nih...dah 4 lebih dah..

hehehe sori guys...lama x masuk sini....dok tunggu orang baru ke tiga...bini aku dah dekat due bersalin ...baru nak gi shopping barang baby last minit...

ehh..amriros...smpaikan salam kat acir ok...btw, anak dia dah ok yer?

salam dah disampai kan.. anak dia dh kuar wad.. tgh recover..
bro shukor.. semoga murah rezeki..

ni aku tepek lagi apa yg bro acir email kat aku..

tadi seblom tghari dlm cnbc segmen 'money & mkts' ada sedikit aktiviti berbalah antara panel jemputan; depa bertengkar pasai sentimen mkt global la apalagi... diskusi depa bwh tajuk 'economic meltdown'..... hiiish ngeriiiii lak....

yg sy perasan, sejak dlm 2-3 bulan ni, fund manager kita tak berapa firm mengatur langkah; depa lebih kpd terikut arah/ aktiviti dana asing.... ada hari2 yg mkt kita agak sejuk dan kemerahan, depa senyap x buat apa... tp bila esok lusanya dana asing masuk beli mereka pun ikut sama... walau stok tsb boleh dpt senang2 30-40 sen lgi murah hari sebelumnya (cth: AXIATA). kalu bab jual lak besanya fm kita mmg kompom la last sekali....

hari ini ada membeli dayang (agak berhati2), dialog (yg ni cukup2 gila, dr mgu lepas rasanya dh lebih 30mil kami beli - mmg aggresif semacam tp ini bukan rekomen ye hehehe), ijmland (susah nk dpt - xde likuiditi)....

leospirit
03-18-2010, 02:32 PM
memang geram pon....aku dari dlu dok tgk....perasan sejak harganya RM6....hampir setiap ari jadi TOP GAINERS...takmo turun2...sampai 10.80...selalu saham yg split, akan menurun....tapi ni still menaik gak, dari RM4.33 kepada RM4.93....erghhh..

cash flow pon bagus...analysis pakai formula Warren Buffett, valuenyer RM170....tak tau ler betul ke dak....

----

patutnya saham2 camnilah aku sepatutnya pegang lama2 selamat dan untung...contoh lain nestle,f&n..selain tu kfc stabil,kalau dividen bagus ok gak...ambil nestle setahun 2kali dividen kalau kalikan ada gak 10% prorata..sahampun up sikit....
perancangan akan dtg ni..itupun kalau tuhan izin...jgn aku termonong dah.

sham6286
03-18-2010, 04:39 PM
ada sesape bole bagi guidance tak pasal stock exchange for total newbie like me? minat nak join tapi tak reti :D

moneymagnet9669
03-18-2010, 06:36 PM
risiko mcm maner pulak????

Abgzan
03-19-2010, 06:35 AM
ada sesape bole bagi guidance tak pasal stock exchange for total newbie like me? minat nak join tapi tak reti :D

read my blog:

:)

---

Abgzan
03-20-2010, 07:11 PM
Alahai, baru ingat nak beli HAIO....tetiba baru perasan ia tak syariah, malah terlibat dgn WINE...waduh2....sayang betul...tak jadi angkat...

---------------
Hai-O Enterprise Berhad, together with its subsidiaries, engages in the wholesale and retail of herbal medicines and healthcare products primarily in Malaysia. It offers Chinese herbs, medicines, teas, and wines; healthcare products; and health supplements. The company operates as a general importer, exporter, and commission agent; leases machinery and equipment; provides heat transmission and energy saving technology; offers multi level direct marketing of health food, healthcare, and wellness and beauty products; and rents properties. It also engages in the trade of time pieces; provision of advertising services; manufacture of pharmaceutical products; import and trade of wines; trade of tea ....

----------

Abgzan
03-20-2010, 07:17 PM
Jessie,
U msg me, but i couldnt reply, your box is full...

by the way, did u go to the ATIC 2010 today? and tommorow?

M-123
03-21-2010, 12:44 PM
Alahai, baru ingat nak beli HAIO....tetiba baru perasan ia tak syariah, malah terlibat dgn WINE...waduh2....sayang betul...tak jadi angkat...

---------------
Hai-O Enterprise Berhad, together with its subsidiaries, engages in the wholesale and retail of herbal medicines and healthcare products primarily in Malaysia. It offers Chinese herbs, medicines, teas, and wines; healthcare products; and health supplements. The company operates as a general importer, exporter, and commission agent; leases machinery and equipment; provides heat transmission and energy saving technology; offers multi level direct marketing of health food, healthcare, and wellness and beauty products; and rents properties. It also engages in the trade of time pieces; provision of advertising services; manufacture of pharmaceutical products; import and trade of wines; trade of tea ....

----------

thank a lot... mcmane jangkaan klse untuk minggu ni, tema ape pulak minggu ni.tgk counter properties mcm nak bull je, kat berita sibuk ceter jalur lebar je..

saifuls
03-22-2010, 03:43 AM
minggu ni market aku rasa akan melakukan pembetulan setelah US naik straight utk beberapa hari. Isu2 mula ditimbulkan utk mengalakan penjualan saham seperti isu Greece & Isu China Yuan. Jadi minggu ni trade dgn berhati2.

ajak68
03-22-2010, 04:47 AM
apa cerita dgn kaunter jerneh ni......naik kuat pagi, kalau ade news boleh . kawan masih pegang lagi measat tengok hari naik lagilah, kalau jadi macam astro okay juga.....

ajak68
03-22-2010, 04:55 AM
jumaat lepas kawan ade le masuk kaunter jaks, kaunter ni kawan dah kumpul dekat 13lot ,hari nampak ade sedikit kenaikan, ada news kata kaunter ni boleh naik sampai melebihi 1.00 tapi kalau ian dapat melepasi tahap rintangan 0.80. kalau ade sesiapa ade news detail kaunter ni bolehlah kongsi.......

OnlineDuit
03-22-2010, 06:09 AM
thank a lot... mcmane jangkaan klse untuk minggu ni, tema ape pulak minggu ni.tgk counter properties mcm nak bull je, kat berita sibuk ceter jalur lebar je..

Jalur Lebar. Apa tu? Boleh huraikan dengan lebih lanjut?

myvi79
03-22-2010, 01:30 PM
Salam bro.Kwn bru je berjinak2 ngan saham. Asyik rugi je ni..Ada tak info2 yang dapat dikongsi ?

saifuls
03-22-2010, 03:16 PM
stock dalam perhatian aku berdasarkan chart..
1. ijmland wa
2. hevea wa
3. supermax ca

apasal sunyi je thread ni sekarang??? untuk menghilangkan kesunyian ni... aku nak buat ramalan...
kalau US naik malam ni... aku rasa stock yg ada potensi naik mencanak esok...
1. supermax
2. measat
3. gopeng
4. mitra

kalau US jatuh.. boleh lupakan je la ramalan aku ni.

ramalan di atas hanyalah untuk menghilangkan boring aku. Esok ada la benda nak dimonitorkan. Nak beli.. risiko tanggung sendiri. Aku tak beli.. bulan ni untung dah cukup. tunggu bulan depan pulak. Sekarang ni tengah train emosi... kena banyak bersabar. tak mau main kejar2.

M-123
03-22-2010, 04:18 PM
tgk market Dow Jones hijau lagi x tahu la pagi ni...klu merah pn mgkin corection sikit je kot, sumber lain kata boleh cecah 11200-11300 lps tu corection besar2an. so hati2. ape pn risk masing2.

M-123
03-22-2010, 04:34 PM
KNM Group Bhd had its stock rating lowered to “hold” from “buy” at Maybank Investment Bank Bhd, which cut the share price forecast to 75 sen from RM1.04.

Maybank reduced its forecast for KNM’s earnings for 2010 by 15 per cent and lowered it by 27 per cent for 2011. -- Bloomberg

OnlineDuit
03-23-2010, 01:37 AM
Saham yang best sebelum ni ialah Faber, Measat dan yg nak dok mai ni rasanya IRCB dan RUberex.

RadiAlias
03-23-2010, 02:19 AM
Measat memang mencanak-canak...dari last week...semalam dan hari ini..mampu tersenyum jer..nk masuk takut...:confused:

saifuls
03-23-2010, 04:46 AM
Measat memang mencanak-canak...dari last week...semalam dan hari ini..mampu tersenyum jer..nk masuk takut...:confused:

tak payah kejar... banyak lagi kaunter yg belum naik. control emosi.. hehehe

seperti yg dijangka, measat, supermax & gopeng naik mencanak. Mitra tak berapa nak naik.

Hari ni Faber, IRCB, rubberex, kfima.. jadi perhatian. sapa berani masuk la. pendapat aku.. naik hari ni sebab US naik semalam... walaupun US dijangka jatuh malam tadi. Tu yg market kita jadi konfiden je nak masuk hari ni. Market rasa macam kenaikan ni akan berterusan. Aku pun rasa macam tu jugak... tapi nak tunggu US buat correction dulu baru masuk sebabnya US dah naik terlalu tinggi... pembetulan pada US market akan menyebabkan market lain pun ikut jatuh... masa tu la nak masuk. 'buy when market is fear... sell when market is greed'.

myvi79
03-23-2010, 05:09 AM
oooo mcm gitu..

Kwn kena blaja bnyk lg ar tntng saham ni..Nk masuk kaunter yang mahal2 x berduit sngt. Masuk yang murah plak asyik sangkut je....

myvi79
03-23-2010, 05:16 AM
oooo mcm gitu..
..
Kwn kena blaja bnyk lg ar tntng saham ni..Nk masuk kaunter yang mahal2 x berduit sngt. Masuk yang murah plak asyik sangkut je....

Betul nasihat bro tu x yah kejar2 sngat.Kena bnyk2 brsbr....Rileks.

Kwn terkena ngan lcl baru2 ni jadi fobia sket skang ni...Masa tu pegang memang bnyk lot..

ajak68
03-23-2010, 08:45 AM
Nampaknya supermx dah mencanak hari ni, kawan nasib baik masuk semalam 6.13, dan kawan harap boleh cecah 7.00 baru split 1: 4 ....

M-123
03-23-2010, 10:06 AM
Saham yang best sebelum ni ialah Faber, Measat dan yg nak dok mai ni rasanya IRCB dan RUberex.

tepat tekaan. x sempat nak monitor keje byk sgt.

saifuls
03-24-2010, 01:09 AM
aaahhhhh... maybank ni buat pasal pulak pagi2 ni. aku nak beli.. tengok dia kata duit tak cukup. aku check akaun.. duit tinggal rm18 je. bila masa pulak aku beli & keluar duit. panic jugak la aku sekejap. ingat duit dah kena kebas dgn orang. maybank kata ada system error. dah aku miss pagi ni punya trade. mungkin ada hikmahnya. tapi kalau macam ni la maybank.. duit aku boleh hilang macam tu je... rasa macam tak selamat je.

Abgzan
03-24-2010, 01:51 AM
tepat tekaan. x sempat nak monitor keje byk sgt.

tu bukan tekaan, tapi based on apa yg dilihat di monitor pada pagi tu...awal2 pagi dah pecut dah counter2 tu :)

Abgzan
03-24-2010, 01:53 AM
Unisem masih naik lagi, nak cuba pecahkan resistance 2.58....caya lah...

syukor lu sudah masuk ke? itu hari lu ada mention mau masuk masa harga dia RM2.10....ehehe :D

gua masih pegang pada harga 2.00...rasanyer leh pergi 3.00 ni....

------------

RadiAlias
03-24-2010, 02:02 AM
tak payah kejar... banyak lagi kaunter yg belum naik. control emosi.. hehehe

seperti yg dijangka, measat, supermax & gopeng naik mencanak. Mitra tak berapa nak naik.

Hari ni Faber, IRCB, rubberex, kfima.. jadi perhatian. sapa berani masuk la. pendapat aku.. naik hari ni sebab US naik semalam... walaupun US dijangka jatuh malam tadi. Tu yg market kita jadi konfiden je nak masuk hari ni. Market rasa macam kenaikan ni akan berterusan. Aku pun rasa macam tu jugak... tapi nak tunggu US buat correction dulu baru masuk sebabnya US dah naik terlalu tinggi... pembetulan pada US market akan menyebabkan market lain pun ikut jatuh... masa tu la nak masuk. 'buy when market is fear... sell when market is greed'.

Betol tue bro..Sy masih lg dapat kawal emosi..itu perkara penting tue dalam bidang nie..Dah cuba faber semalam..sempatlah ambik untung cket..:cool:

Abgzan
03-24-2010, 02:04 AM
Kaunter yg masih menunggu masa aja ni, adalah Zhulian....dah berapa kali buat all time high, tapi belom accelerate lagi...gua rasa leh jadi macam haio jugak ni, slow2 aja dia naik nanti....

-------

saifuls
03-24-2010, 02:07 AM
baru nak masuk duit aku. itu pun ada short dlm rm40. nak kena maybank ni.

Abgzan
03-24-2010, 02:07 AM
PELIKAN ada sapa folllow tak? aritu gua ada angkat...tapi dia gerak sikit aja....hehe...lowest 1.20, skrg 1.32 .... Target 1.70 by broker....

Bulan lepas Tabung Haji beli RM50juta offline....dan ada 4-5 org persendirian pon beli sorang RM10juta....tapi pelik, counter ni tak gerak2....

-------

RadiAlias
03-24-2010, 02:39 AM
PELIKAN ada sapa folllow tak? aritu gua ada angkat...tapi dia gerak sikit aja....hehe...lowest 1.20, skrg 1.32 .... Target 1.70 by broker....

Bulan lepas Tabung Haji beli RM50juta offline....dan ada 4-5 org persendirian pon beli sorang RM10juta....tapi pelik, counter ni tak gerak2....

-------

Bro,sy ada follow gak...aritue amek hrga 1.20 gak..gua pon pelik gak..slow cket moving dia..

OnlineDuit
03-24-2010, 07:59 AM
Rancak sungguh TIME dan TIMECOM hari ni.....

Adakah atas sebab JALUR Lebar?

Abgzan
03-24-2010, 08:26 AM
TOday I am enjoying riding UNISEM and ENG...hehe

shukor76
03-24-2010, 09:55 AM
Unisem masih naik lagi, nak cuba pecahkan resistance 2.58....caya lah...

syukor lu sudah masuk ke? itu hari lu ada mention mau masuk masa harga dia RM2.10....ehehe :D

gua masih pegang pada harga 2.00...rasanyer leh pergi 3.00 ni....

------------

yup...unisem under radar tp x angkut...aku angkut yg lain, dah cukup korum so xleh masuk unisem...maybe next time...

so far supermax, HSL, leader, axiata doing very well...cuma fajar jer blum jalan...bila nak jalan lah??? aku pun letih nak tunggu...

heharap bull kali ni biar lah panjang skit...hmmm boleh untung besar2an..:)

kali ni aku hold lama skit sbb bull baru nak masuk...aku rasa portfolio aku ada room byk lagi utk berkembang...musim bear jer main hit and run...goodluck to everyone...

shukor76
03-24-2010, 10:04 AM
Rancak sungguh TIME dan TIMECOM hari ni.....

Adakah atas sebab JALUR Lebar?

timecom super duper pahweeer...goreng sentimen broadband ler...pe lagi...but mustahil pi spai rm1 kot???

mytrade
03-24-2010, 01:46 PM
yup...unisem under radar tp x angkut...aku angkut yg lain, dah cukup korum so xleh masuk unisem...maybe next time...

so far supermax, HSL, leader, axiata doing very well...cuma fajar jer blum jalan...bila nak jalan lah??? aku pun letih nak tunggu...

heharap bull kali ni biar lah panjang skit...hmmm boleh untung besar2an..:)

kali ni aku hold lama skit sbb bull baru nak masuk...aku rasa portfolio aku ada room byk lagi utk berkembang...musim bear jer main hit and run...goodluck to everyone...

fajar ni bulan lepas naik melompat2...tp lps tender LCCt baru kuar dia tk masuk toplist 5 trus tergolek jatuh..volume hampir tkder kecuali buyback jer...aku pn tgh saborrr ni...tp kendong anak dia jer...
mak tgh btahan kt area 1.04...

saifuls
03-24-2010, 01:55 PM
fajar kena tunggu bila construction start main baru bole naik. sekarang ni tengah main technology & sarung getah.

gohan
03-24-2010, 02:22 PM
ada,tp kat 29cents,target lan 4 ni...:rolleyes:

Boleh bagitau "tp" info ni dapat dr mana? internal source ke? rasa2nya nak collect lagi ni tgh murah-murah 16 sen...

mytrade
03-24-2010, 02:23 PM
fajar kena tunggu bila construction start main baru bole naik. sekarang ni tengah main technology & sarung getah.

mmg cadang nk cantas dulu fajar ni...
construction ni susah skett nk cari makan...kena ada news baikk punyer baru jalan..

mytrade
03-24-2010, 02:25 PM
KPJ dh sedia utk flyyy...broker taruk TP antara RM2.90-RM3.10...

gohan
03-24-2010, 02:26 PM
Boleh bagitau "tp" info ni dapat dr mana? internal source ke? rasa2nya nak collect lagi ni tgh murah-murah 16 sen...

Ada sape2 ada info ttg Carotech? Asmara ada beri tau ia akan melonjak ke 29 sen lan 4 nih....

mytrade
03-24-2010, 02:36 PM
Dow Jones bukak market dgn merah malam ni....
adakah KLCI akn trus naik esok....???

mytrade
03-24-2010, 02:40 PM
http://i92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/2010Mar-LATEXX-1000x800.png (http://s92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/?action=view&current=2010Mar-LATEXX-1000x800.png)

http://i92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/2010Mar-ADVENTA-1000x800.png (http://s92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/?action=view&current=2010Mar-ADVENTA-1000x800.png)

mytrade
03-24-2010, 02:44 PM
http://i92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/Dow24032010.png (http://s92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/?action=view&current=Dow24032010.png)

Pergerakan Dow sekarang...

saifuls
03-24-2010, 03:10 PM

Dow jones tengah buat pembetulan. kalau setakat jatuh bawah 50mata.. aku tak risau. Share2 kat sini mana2 yg bull tadi.. mungkin boleh naik lagi.. mungkin pagi2 naik.. lepas tu jatuh buat pembetulan.

Aku memang tunggu corection ni. nak intai2 mana2 share yg boleh masuk. apahal pun.. aku tengok market punya condition.. baru decide nak masuk ke tidak

RadiAlias
03-24-2010, 04:09 PM
Dow jones tengah buat pembetulan. kalau setakat jatuh bawah 50mata.. aku tak risau. Share2 kat sini mana2 yg bull tadi.. mungkin boleh naik lagi.. mungkin pagi2 naik.. lepas tu jatuh buat pembetulan.

Aku memang tunggu corection ni. nak intai2 mana2 share yg boleh masuk. apahal pun.. aku tengok market punya condition.. baru decide nak masuk ke tidak

Sama ar dgn aku bro...mencari peluang yg mana blh masuk..

Kalo KUB & PENTA cmner?Rasa2 korang blh masuk x?
Cam nk masuk jer nie..Tapi still was-was...Ada sesiapa tahu tentang knter nie..:p

mytrade
03-24-2010, 04:24 PM
klu kaunter2 yg sdg siap sedia nk flyyy tu...aku tggu mulut Bollinger nganga jer...buat masa ni dok monitor Mamee,Daibochi,3A...glovemaker...
mana2 yg kembali ke utara...

saifuls
03-25-2010, 12:58 AM
puncak... puncak.. fedderal gov nak beli kat rm7.00. rumor ni aku dengar semalam tapi tak percaya. hari ni naik mencanak. april ni puncak kena bagi keputusan nak terima atau tidak

Abgzan
03-25-2010, 01:09 AM
Harini perhatikan :
KPS
KHSB
Jaks
Salcon

---------

Harini gua riding KPS....ada sesiapa riding with me? :D hehe...

Also gua riding AWC...anybody need a ride? :)

Sorry, ENG and UNISEM, gua masih bela u all, tapi simpan dm kandang jap, nak test drive kuda baru...

-------

Abgzan
03-25-2010, 01:14 AM
klu kaunter2 yg sdg siap sedia nk flyyy tu...aku tggu mulut Bollinger nganga jer...buat masa ni dok monitor Mamee,Daibochi,3A...glovemaker...
mana2 yg kembali ke utara...

Bro, gua juga sedang monitor 3A an Daiboci, dan jugak TOMYPAK....tapi bro, 3A, gua rasa belom abis correction tu lagi...sabar dulu....Daiboci, anytime fly....just wait for the rite moment :)

---------

RadiAlias
03-25-2010, 01:16 AM
wah!!!this knter...

PUNCAK
KPS
KHSB
GAMUDA
GLOMAC

ADVENTA
TOPGLOVE
RUBEREX...

Tgk org bt duit jer...huhu:(

Abgzan
03-25-2010, 01:18 AM
KPJ dh sedia utk flyyy...broker taruk TP antara RM2.90-RM3.10...

Bro, KPJ kalau takat TP 2.90 org tak pandang bro....sbb apa tau, 2.80 adalah resistance dia....kalau setakat 0.10 aja exceed resistance....org rasa tak berbaloi nak masuk.....

Tapi gua ada my own TP for KPJ....my prediction it can go 4.00 by end of 2010....atas sbb tu, gua sudah masuk KPJ-wa for medium term :)

----

Abgzan
03-25-2010, 01:20 AM
wah!!!this knter...

PUNCAK
KPS
KHSB
GAMUDA
GLOMAC

ADVENTA
TOPGLOVE
RUBEREX...

Tgk org bt duit jer...huhu:(

Bro, last week gua ada suh perhatikan KPS,KHSB, Jaks, Salcon, remember? :) Apakah persamaan keempat4 counter tersebut? anybody ?

----

Abgzan
03-25-2010, 01:26 AM

Sorry, ENG and UNISEM, gua masih bela u all, tapi simpan dm kandang jap, nak test drive kuda baru...

-------

KPS hati2 kawan2....jgn kejar sgt ....kalau nak kejar2, kena penuh hati2... resistance at 1.60, 1.70 and 1.76....kalau not broken, gua rasa BERUANG akan take over...

-------

Abgzan
03-25-2010, 01:28 AM
Kaunter yg masih menunggu masa aja ni, adalah Zhulian....dah berapa kali buat all time high, tapi belom accelerate lagi...gua rasa leh jadi macam haio jugak ni, slow2 aja dia naik nanti....

-------

Gua nampak ada ramai org dok usha dari jauh utk tst drive Zhulian juga....gua foresee kalau tak harini, esok, Zhulian fly....wallahu'alam..

------------

Abgzan
03-25-2010, 01:32 AM
Gua ada satu lagi counter yg menarik...tapi gua tak berani nak recommend lagi...sbb volume masih lemah....takut ada yg membuta tuli terus beli kang, kalau main kontra, kena force sell, bahaya lak nanti....apa yg gua bole bg hint, company tu buat air minuman....

-------------

RadiAlias
03-25-2010, 01:33 AM
Bro, last week gua ada suh perhatikan KPS,KHSB, Jaks, Salcon, remember? :) Apakah persamaan keempat4 counter tersebut? anybody ?

----

Kaunter2 tue ader kaitan dgn GAMUDA nk takeover penyelenggaraan air selangor...semua kaunter2 yg berkaitan dgn kerajaan selangor...

Abgzan
03-25-2010, 01:35 AM
Perhatikan jugak MKLAND....:)

---------

Abgzan
03-25-2010, 01:37 AM
Kaunter2 tue ader kaitan dgn GAMUDA nk takeover penyelenggaraan air selangor...semua kaunter2 yg berkaitan dgn kerajaan selangor...

Ada la kena jugak...

sebenarnya2, semua kaunter2 di atas ada kaitan dgn counter AIR SElangor-Pahang....KPS n KHSB counter GLC....jaks tak pasti....salcon bukan GLC....

Gamuda mungkin ke take over GLC?

------

Abgzan
03-25-2010, 01:39 AM
GUa nak pi meeting jap....tak dpt tgk market sekejap...

-----

RadiAlias
03-25-2010, 01:42 AM
Ada la kena jugak...

sebenarnya2, semua kaunter2 di atas ada kaitan dgn counter AIR SElangor-Pahang....KPS n KHSB counter GLC....jaks tak pasti....salcon bukan GLC....

Gamuda mungkin ke take over GLC?

------

Betol la tue...Sama dgn sy dapat info...

Abgzan
03-25-2010, 01:52 AM
Ok dah nak blah....gua foresee MKLAND kena exceed 0.365, followed by .38 and 0.40...

------

Abgzan
03-25-2010, 03:18 AM
Ok dah nak blah....gua foresee MKLAND kena exceed 0.365, followed by .38 and 0.40...

------

Baru abis meeting....
sorri ayat di atas mungkin confusing sikit..maksud gua, MKLAND kena exceed / break 0.365, followed by 0.38 and 0.40 baru dia leh pi jauh....

-----------

OnlineDuit
03-25-2010, 03:21 AM
timecom super duper pahweeer...goreng sentimen broadband ler...pe lagi...but mustahil pi spai rm1 kot???

Betul tu bro. Tak mungkin boleh sampai RM1.00

By the way, Bro dari utara ka?

Abgzan
03-25-2010, 03:23 AM

Bro, sblm ni masa bulan Jan - Feb 2010, DJIA jatuh kaw2, ramai duk takut, dan kata possible DOUBLE DIP....skrg pon org masih ramai yg sceptical....

TETAPI DJIA asek dok naik ajaaaa....i am sure , sure ramai org yg dok SHORT DJIA...sbb DJIA is overbought now....

tapi my prediction, DJIA akan terus menerus bullish sampai at least 11,400-11,800....

begitu jugak msia.....gua rasa, 1350 will be broken by 8 April 2010...

-----------------

Abgzan
03-25-2010, 03:30 AM

-------

Tgh dok perhatikan counter2 dlm list gua, tgk2, PELIKAN pon sudah naik, hehe....tadi 1.38, now 1.35....ada sesiapa yg ada gut beli smlm tak?

---------

Abgzan
03-25-2010, 03:34 AM
Mytrade, apa citer bro...hang ni dah jadi CHIPSMORE....hang masih pakai no lama ka?

yg lain2 pon, gua tgk senyap jer, sejak akhir2 ni....

--------

Abgzan
03-25-2010, 03:37 AM
GUa ada satu lagi conter lain, ini counter teknologi, yg chart memang cantik...skrg tgh sideway....volume belom ada....tapi baru2 ni, dia declare 5% dividen, utk half year ended Jun 2010, provided kita ada share tu pada 9 April....

Ada sapa berani tak beli ini counter? skrg 0.21-0.22 aja....gua rasa short term leh pi 0.24-0.26 by 15 April 2010....wallahu'alam..

------

Abgzan
03-25-2010, 03:42 AM

-------

Minyak KPS dan AWC sudah abis....

GUa pindah balik naik kuda UNISEM (now 2.79) dan ENG (2.97)....hehe, alhamdulillah...

saifuls
03-25-2010, 03:48 AM
gtronic ikut unisem sekarng ni

Abgzan
03-25-2010, 03:57 AM
GUys perhatikan ENG...dia mau pecahkan 3.00...kalau pecah 3.12-3.16 is on the way.... :)

------------

Abgzan
03-25-2010, 04:00 AM
Bro, gua juga sedang monitor 3A an Daiboci, dan jugak TOMYPAK....tapi bro, 3A, gua rasa belom abis correction tu lagi...sabar dulu....Daiboci, anytime fly....just wait for the rite moment :)

---------

Daiboci cuba buat false failure...atau dgn kata lain fake failure....i foresee it is going to fly this afternoon or tomorrow...wallahu'alam...

-------

Abgzan
03-25-2010, 06:17 AM
Puncak Niaga target raised to RM4.50!!! Skrg baru RM2.72....biar benar....hampir 80% tu ....

----------

Abgzan
03-25-2010, 06:27 AM

---------

Sori Bro mytrade,
Nampak gayanya jangkaan gua meleset le bro..3A sudah melangkah ptg ni...

Abgzan
03-25-2010, 07:06 AM
sudah angkat 3A pada harga 2.01...3A ingin melangkah melepasi 2.10, 2.14, 2.20....then....2.36.....harap2 3A tiru gaya unisem , melangkah jauh tak pandang belakang.....

------

Abgzan
03-25-2010, 07:09 AM
gua pelik dgn LCL....walaupon PN17, dan financial yg diannounce barbu2 ni teruk, tapi selalu betul kena goreng.....setiap kali naik sure dekat 20%.....hebat2...

--------

myvi79
03-25-2010, 07:55 AM
leh komen sket tak ngan kaunter kub ...

mytrade
03-25-2010, 12:06 PM
Mytrade, apa citer bro...hang ni dah jadi CHIPSMORE....hang masih pakai no lama ka?

yg lain2 pon, gua tgk senyap jer, sejak akhir2 ni....

--------

aku dh pindah nilai...ofis sbelah nilai 3...
skang tmpat baru bz amat..tkleh monitor mrket lagi...cuma malam2 jer study chart,baca news,masuk forum/blog...pepagi baru park price utk buy then lunch time baru tgk lagi....tkleh la nk mrempit kontra cam dulu2...ha..ha..dah ada famili kena la pandu berhemah...klu trbabas susah la...
skang masa limited,modal limited...
hang pun skang dh ligat balik...kencangggg..!! then skill masih tajam mcm dulu...forum lama dah senyap..aku pun dah merayau forum lain...ni jer baru join sini...mana2 yg riuh baru syok lepak...

mytrade
03-25-2010, 12:13 PM
Bro, KPJ kalau takat TP 2.90 org tak pandang bro....sbb apa tau, 2.80 adalah resistance dia....kalau setakat 0.10 aja exceed resistance....org rasa tak berbaloi nak masuk.....

Tapi gua ada my own TP for KPJ....my prediction it can go 4.00 by end of 2010....atas sbb tu, gua sudah masuk KPJ-wa for medium term :)

----

TP tu aku baca dlm paper oleh 2 broker...
tp KPJ personally pun aku yakin akan pergi jauh...Mr Ang tulis KPJ antar 9 prosperity stock selain Guiness,HSL,..dll
Sblm share bonus dan price dia hampir RM7 pun dividen dia kasi tinggi...
Aku ada baca dioarang tarfet revenue 2012 utk Rm2 billion...

*aku pn tgh riding anak dara dia...

saifuls
03-25-2010, 02:27 PM
Puncak Niaga target raised to RM4.50!!! Skrg baru RM2.72....biar benar....hampir 80% tu ....

----------

kalau jadi gamuda nak beli.. harga dia boleh la naik. tapi hari ni ada orang dok menjual.. nak push balik harga bagi jatuh. tapi ada yg support kat 2.70. rasa2 besok si penjual ni dah tak larat nak jual. jadi si pembeli la yg bermaharaja lela. kita boleh tengok puncak ni terbang ke puncak.

saifuls
03-25-2010, 02:29 PM
proton dah ada volume hari ni. ada orang dok membeli nak push harga naik. aku dak masuk balik proton-cb. harap2 boleh buat untung macam hari tu kat proton-cb ni.

saifuls
03-25-2010, 02:32 PM
market buat correction sikit je. aku tengok market memang kuat sekarang ni. mana2 share yg naik tu.. ada potensi naik lagi sebab market sekarang memang kuat. orang takut nak jual.

US market naik hari ni. Seperti yg aku kata semalam.. kalau US jatuh setakat 50 mata tu.. takde apa2. market kita sure naik punya. share2 yg bull.. akan tetap bull.. tapi share2 yg termenung tu.. tak pasti lagi nak naik ke tak. pandai2 la nak adjust portfolio masing2 utk ride bull kali ni.

leospirit
03-25-2010, 03:19 PM
aku lak gatai pegang timecom 5kupang..peram lagi

shukor76
03-25-2010, 03:27 PM
Betul tu bro. Tak mungkin boleh sampai RM1.00

By the way, Bro dari utara ka?

ya..asal kulim..la ni kerja area pendang..nape?

shukor76
03-25-2010, 03:37 PM
TP tu aku baca dlm paper oleh 2 broker...
tp KPJ personally pun aku yakin akan pergi jauh...Mr Ang tulis KPJ antar 9 prosperity stock selain Guiness,HSL,..dll
Sblm share bonus dan price dia hampir RM7 pun dividen dia kasi tinggi...
Aku ada baca dioarang tarfet revenue 2012 utk Rm2 billion...

*aku pn tgh riding anak dara dia...

bro...mr ang ni sapa?...atau bagi link dia pun bleh.:) KPJ mmg strong FA...sbb

1. expansion business dia = sibuk bina/beli hospital
2. stable revenue = orang sakit sentiasa ada & semakin bertambah...middle income pun makin ramai ke swasta...
3. business resilient = ekonomi down tp bisnes bleh bertahan...tiada price control drpd govmen...

aku rasa better drpd faber...aku pun silap sbb x amik masa dia jatuh area 2.20-2.30 dulu...anyway, tunggu peluang lain jer...letak dlm radar...

shukor76
03-25-2010, 03:43 PM
aku lak gatai pegang timecom 5kupang..peram lagi

beli masa high???

saifuls
03-25-2010, 04:04 PM
radar aku kata yg nak naik berdasarkan chart...
engtex
dufu
kfima
gopeng
cocolnd

tapi apa diorang buat aku tak tahu. yg aku tahu dufu buat hard disk. technology kaunter ni...

mytrade
03-25-2010, 05:32 PM
Semalam Dow jatuh 50...arini dah cover balik ..siap tambah sepinggan lagi..stakat skang naik 110 mata kpd 10950....hampiri 11000....nampak jelas buyer rakus kat Dow slps si Bernanke kasi testimoni...bla..bla...

Klu kekal hingga penutup atau cecah 11000..esok pepagi tgk Nikkei open brapa....dan sah2 CI flyyy...volume pun dah cantik memmanjat...harap2 2nd and 3rd liner pun skali jalan la....buat apa dok tersadai kat depot lama2....

mytrade
03-25-2010, 06:03 PM
bro...mr ang ni sapa?...atau bagi link dia pun bleh.:) KPJ mmg strong FA...sbb

1. expansion business dia = sibuk bina/beli hospital
2. stable revenue = orang sakit sentiasa ada & semakin bertambah...middle income pun makin ramai ke swasta...
3. business resilient = ekonomi down tp bisnes bleh bertahan...tiada price control drpd govmen...

aku rasa better drpd faber...aku pun silap sbb x amik masa dia jatuh area 2.20-2.30 dulu...anyway, tunggu peluang lain jer...letak dlm radar...

Mr Ang Dari Philip Capital Management...

leospirit
03-25-2010, 10:39 PM
beli masa high???

beli pagi semalam..ptg turun:confused:

bro tinggal pendang ye,dekat dgn sg petani ke?
jadi kita dan bro onlineduit tinggal berdekatanlah..saya kat k.batas.:cool:

OnlineDuit
03-26-2010, 01:07 AM
ya..asal kulim..la ni kerja area pendang..nape?

Tak dak apa. Saja tanya, may be at one time boleh la jumpa face to face. Saya dok kat BM. Kerja di CIMB Investment Bank Penang.

Saya bagi no phone kat sini : 019 592 6319

RadiAlias
03-26-2010, 01:15 AM
Tak dak apa. Saja tanya, may be at one time boleh la jumpa face to face. Saya dok kat BM. Kerja di CIMB Investment Bank Penang.

Wah!!Ramai orang utara kat sinie yer...
Hehe...Saya pernah blaja kt kedah 3tahun...

Market positif...Dapat rembat Adventa pada 3.42 sblm nie...
Hari nie dah mula tekan minyak lg tue...Bestnya...:D

Abgzan
03-26-2010, 02:02 AM
Bro Online, BM tu di mana?

ANyway, smlm sudah lepaskan beberapa counter:

UNISEM 2.77
KPS 1.56
Pelikan 1.37
KPJ-wa 1.58
3A 2.14

Skrg ni nak revise balik portfolio....looking for stronger fundamental company and good looking technical wise...

Sampai pening kepala jadinya....byk sgt, sampaikan takleh nak pikir....gua kena limitkan ni....

In the mean time, gua masih pegang:

Zhulian
ENG
AWC
Hubline-wa
Mkland
M3tech (5% dividen will be given if u hold on 9 April)
Saag (Price / book value = 0.3 ) --> One of the 5 criteria Warren tgk

Now looking for PUNCAK dan beberapa counter lain....

---------------------

Abgzan
03-26-2010, 02:08 AM
Hari2 DJIA dok naik, tapi BSKL duk terkial2....

Mlm ni kalau DJIA naik lagi, KLCI masih terkial2 isnin nanti....

Mlm ni kalau DJIA merudum, KLCI ikut merudum...

Atas dasar tu lah, gua membuat keputusan jual separuh dari my portfolio...
dan looking for revise my portfolio....jugak nak lompat broker kepada JUPITER....anybody using that broker???? trading 0.05% aja, minimum RM8...woww...

------------

norukto
03-26-2010, 02:10 AM
Lama tak nyampuk, boleh sesiapa bagi idea macam mana nak berurusan online guna h/p selain call remiser suruh jual beli. Bagi yang kerja kilang cam aku aga susah nak buat urusan jual beli online guna PC, cara lain ialah dgn h/p, tapi maybank2u online stock ni macam tak boleh guna h/p je, tak boleh masuk kat servernya aje. Jadi aku harap ada sesiapa yg berurusan online pakai hp harap bagitau dia pakai HP/Pocket PC apa jenis dan di guna online broker mana(CIMB, etc). Harap bagi sikit idea sebab aku nak cari cara boleh berurusan online ditempat kerja secara berhemah.
Bro2 kat sini mesti ramai yg masak bab-bab ni, harap membantu.

Abgzan
03-26-2010, 02:15 AM
Ada siapa beli KNM tak?? GUa beli dulu masa dia fly at 0.82 gua beli....time tu ura2 nak take over....tapi nasib gua cut loss at 0.795 2 minggu lepas...hehe....skrg sudah 0.705....gua rasa leh pi 0.64 tu....kalau dpt beli harga tu sedap jugak tu....

------------

Abgzan
03-26-2010, 02:20 AM
Mytrade, gua masih ingat lagi, 3A tu satu counter yg sejak dari 2007 ko dok ushar...time tu harga dia 0.40 aja....ko ada simpan 10lot ke sejak dari 2007? Tak sangka dia leh pi harga camni kan....

-----

saifuls
03-26-2010, 03:13 AM
Hari2 DJIA dok naik, tapi BSKL duk terkial2....

Mlm ni kalau DJIA naik lagi, KLCI masih terkial2 isnin nanti....

Mlm ni kalau DJIA merudum, KLCI ikut merudum...

Atas dasar tu lah, gua membuat keputusan jual separuh dari my portfolio...
dan looking for revise my portfolio....jugak nak lompat broker kepada JUPITER....anybody using that broker???? trading 0.05% aja, minimum RM8...woww...

------------

malam tadi DOW memuncak.. tapi tutup up 5mata je. Sebab tu la aku pun rasa mungkin akan ada pembetulan dalam jangkamasa terdekat ni.

Anyway.. dah letgo proton-cb. nampak macam greed dah mari. jadi aku jual je la. ok la. trade 1 hari je sudah untung.

ariza79
03-26-2010, 03:49 AM
abgzan, saag agak2 boleh pagi berapa?

OnlineDuit
03-26-2010, 06:14 AM
Lama tak nyampuk, boleh sesiapa bagi idea macam mana nak berurusan online guna h/p selain call remiser suruh jual beli. Bagi yang kerja kilang cam aku aga susah nak buat urusan jual beli online guna PC, cara lain ialah dgn h/p, tapi maybank2u online stock ni macam tak boleh guna h/p je, tak boleh masuk kat servernya aje. Jadi aku harap ada sesiapa yg berurusan online pakai hp harap bagitau dia pakai HP/Pocket PC apa jenis dan di guna online broker mana(CIMB, etc). Harap bagi sikit idea sebab aku nak cari cara boleh berurusan online ditempat kerja secara berhemah.
Bro2 kat sini mesti ramai yg masak bab-bab ni, harap membantu.

Bro, kalau berminat saya boleh bantu. CIMB Investment ada guna kemudahan ni......

By the way, bro guna line dan hp jenis apa?

abgajoy
03-26-2010, 06:21 AM
mcm mahl je nk labur 10k uhuk..nway bgs jgk info ni huhu

Abgzan
03-26-2010, 06:59 AM
abgzan, saag agak2 boleh pagi berapa?

SAAG aritu angkat 0.11, target medium to long term....medium term 0.13-0.15....kalau long term 0.19-0.21...that is my analysis la....

-----------

ariza79
03-26-2010, 07:03 AM
skali naik plak si saag ni...wa dah letgo 0.120...simpan lame sgt haritu..hapagas tul la...

ariza79
03-26-2010, 07:06 AM
ramalan abgzan ni boleh pakai tul la...hebat la lu bro...so, apa next kaunter yang abgzan target lagi, selain yg tgh hold tu?kalu boleh tu yg murah2 skit la...biasa la wa takde sen sgt...nak carik yg murah2 jer...hehe...jgn marah ha...

Abgzan
03-26-2010, 07:24 AM

UNISEM 2.77
KPS 1.56
Pelikan 1.37
KPJ-wa 1.58
3A 2.14

Skrg ni nak revise balik portfolio....looking for stronger fundamental company and good looking technical wise...

Sampai pening kepala jadinya....byk sgt, sampaikan takleh nak pikir....gua kena limitkan ni....

Zhulian
ENG
AWC
Hubline-wa
Mkland

---------------------

Sorry tak abis ayat di atas tu....maksud gua PRICE/BOOK < 1 is the main criterial Warren Buffett tgk....tapi SAAG = 0.3...perghhhhhh....

--------

Abgzan
03-26-2010, 07:29 AM
ramalan abgzan ni boleh pakai tul la...hebat la lu bro...so, apa next kaunter yang abgzan target lagi, selain yg tgh hold tu?kalu boleh tu yg murah2 skit la...biasa la wa takde sen sgt...nak carik yg murah2 jer...hehe...jgn marah ha...

eh, sekali naik lak....gua tak lepas lagi....tgh tgk dulu camana....samda nak lepaskan kat 0.13 atau tunggu dulu....

perhatikan MKLAND...percubaan kali kedua break 0.365....kalau break dia pi 0.38...then kalau break 0.40, seterusnyer 0.44 and 0.46.....

gua ada 1 counter harga dlm RM2++ tapi belom ready nak bg tau kat sini lagi...sbb gua pon belom angkat lagi....tgh tunggu dia turun sikit, baru gua angkat, baru gua bg tau u alll....kalau bg tau skrg, karang buatnya JERUNG baca sini, abis JERUNG tu goreng, gua ternganga aja..hehe...

----------

Abgzan
03-26-2010, 07:31 AM
Anyway, ariza,
Kalau berani leh try HUBLINE-wa....sindiket duk kumpul tu....tapi satu benda nak bg tau u lar, counter2 penny stock ni, dia slow movement dia, kadang2 kena tunggu 1 mingu-2mingu...atau 1 bulan-2bulan baru gerak...tu risk dia la....

Perhatikan Zhulian juga...anytime aja tu....

---------

Abgzan
03-26-2010, 07:37 AM
Ariza,
Juga satu counter yg gua pernah sebut sblm ni M3tech....dia nak bg dividen 5% tu.....ptg ni dah gerak dah.....tapi counter ni memang "AMAT" slow...kena byk bersabar....

CAREFUL: no kontra for this counter!!

----------

myvi79
03-26-2010, 07:56 AM
sowi abg zan mencelah..counter dufu..apa komen abg zan ?

norukto
03-26-2010, 08:30 AM
Bro, kalau berminat saya boleh bantu. CIMB Investment ada guna kemudahan ni......

By the way, bro guna line dan hp jenis apa?

Nokia N82 dan maxis hotlink je, tapi boleh melayari internet cam PC gak cuma maybank2u stock online tak boleh masuk?
Maybank ni tak sensitif keperluan customer la, kalau CIMB boleh gua ingat nak tukar.

Abgzan
03-26-2010, 08:31 AM
dufu technical wise awesom... 0.64 dah break skrg ni....0.66, followed by 0.70 need to be broken....then 0.74.....kalau semua settle, leh pi 0.80-0.85 tu....

fundamental wise, not bad...price/book = 0.8....superb....cash flow pon hebat....gua rasa DUFU ni pon leh pi soon ni....

PERHATIKAN CONTER nI JUGAK!! THanks myvi....

p/s: this counter used to be one of my favorite in 2007...

--------

shukor76
03-26-2010, 08:43 AM
beli pagi semalam..ptg turun:confused:

bro tinggal pendang ye,dekat dgn sg petani ke?
jadi kita dan bro onlineduit tinggal berdekatanlah..saya kat k.batas.:cool:

ha'ah, antara gurun dan a.setar...k.batas penang ka k.batas kedah?

tgk sari dua lagi...klu volume masih ada mgkin ada harapan naik lagi tu...klu average volume xda tp harga dok naik2 tu tanda dah dekat nak junam...

shukor76
03-26-2010, 08:48 AM

insyaallah..xde hal punyer...:) bro asal utara ke?

shukor76
03-26-2010, 08:53 AM
eh, sekali naik lak....gua tak lepas lagi....tgh tgk dulu camana....samda nak lepaskan kat 0.13 atau tunggu dulu....

perhatikan MKLAND...percubaan kali kedua break 0.365....kalau break dia pi 0.38...then kalau break 0.40, seterusnyer 0.44 and 0.46.....

gua ada 1 counter harga dlm RM2++ tapi belom ready nak bg tau kat sini lagi...sbb gua pon belom angkat lagi....tgh tunggu dia turun sikit, baru gua angkat, baru gua bg tau u alll....kalau bg tau skrg, karang buatnya JERUNG baca sini, abis JERUNG tu goreng, gua ternganga aja..hehe...

----------

nak elak jerung baca senang jer...cuba2 ler pm...kan org lain xleh baca...pastu kita pas2 pm...kan selesai masalah...hehehe :D

shukor76
03-26-2010, 08:55 AM
yeppiii...fajar pun dah start enjin...baru smlm aku dok mengeluh...

ariza79
03-26-2010, 10:28 AM
tq2 otai abgzan...tadi pon duk perati gak hubline-wa n m3tech tu...tgh duk kira2 gak tu...nampak mmg menyelerakan...hehehe....tgk hari isnin camne, kalu ok boleh la tembak...:D...anyway tqvm otai abgzan....

mytrade
03-26-2010, 02:54 PM

UNISEM 2.77
KPS 1.56
Pelikan 1.37
KPJ-wa 1.58
3A 2.14

Zhulian
ENG
AWC
Hubline-wa
Mkland

---------------------

komen sikit....
M3tech tu bg 5% dividen bukan nyer mcm 5% ASB tp 5% dari par value dia..klu tk silap par value dia ialah RM0.10 jadi 5% bermakna dividen dia ialah setengah sen atau RM0.005......
so berbanding price harini RM0.215 maka dividen setengah sen bermakna dividennya ialah 2.33%...

mytrade
03-26-2010, 03:02 PM
yeppiii...fajar pun dah start enjin...baru smlm aku dok mengeluh...

he..he sama la kita...fajar gua pun dah menyingsing lengan..tapi gua bela anak fajar jer....ratio 1:1..
langkah sama tp anak lbh murah ..
ada dlm The Edge Financial Daily kasi FV dia RM1.35..(outperform)...
Construction akan ada benefit dari MP10...
nanti aku kasi chart fajar...supported elok kat RM1.04..

sama la jugak..gua pun asal utara tp oghang selama tp la ni keja kt N9....boleh la gebang utara noooo...

mytrade
03-26-2010, 03:14 PM
Dipetik dari Bussiness Time..
In the short term, the volatile market could provide ample opportunity to benefit from trading small cap stocks, says OSK Investment Research

OSK Investment Research says investors should tweak their strategy slightly to trade small capitalisation stocks and switch partially to more defensive big caps for the next four to five months.

It expects volatility in the Malaysian market to continue, with a wide trading range of between 1,250 points (15 times price earnings ratio) and 1,400 points (16.5 times price earnings ratio) as the bulls and the bears are finely balanced.

In the short term, the volatile market could provide ample opportunity to benefit from trading small cap stocks, the broker said.

"We continue to like small caps in the construction (especially with Sarawak exposure), steel, healthcare, technology and rubber glove sectors," according to a March 23 report from OSK.

"Caution may be exercised on cyclical big caps, with dividend yielding stories in the utilities and gaming sectors probably safer bets," the report said.

However, starting from the third quarter, it believes optimism on a better outlook for 2011 will start to dominate the market and it advises investors to go back into the banking sector, together with other laggard players such as oil and gas.

"With our 2011 KLCI fair value at 1,580 points based on 16.5 times forward earnings multiples for next year, we also introduce KLCI target for this year-end at 1,465 points, which is the average of 2010 and 2011 KLCI fair values."

Overall, OSK's top ten stock picks for this year have done well with only two stocks underperforming the KLCI, namely Tenaga Nasional Bhd (TNB) and Alam Maritim.

The other eight companies have outperformed with some, particularly the small caps, doing particularly well such as Hai-O, which rose by more than 60 per cent; Supermax more than 50 per cent; and Lion Industries more than 30 per cent.

mytrade
03-26-2010, 03:51 PM
http://i92.photobucket.com/albums/l28/yus_012/2010Mar-FAJAR-800x517.png

Fajar...parabolic dh timbul 1 hijau...
dah cium Bolinger atas..(tk ditunjukkan)
MACD bersilang...
EMA 14,21,31 day dah membengkok...tggu jer bertukar posisi...
Volume high....
RSI melintasi 50%...(tk ditunjuukkan)

mytrade
03-26-2010, 04:11 PM
komen sikit....
M3tech tu bg 5% dividen bukan nyer mcm 5% ASB tp 5% dari par value dia..klu tk silap par value dia ialah RM0.10 jadi 5% bermakna dividen dia ialah setengah sen atau RM0.005......
so berbanding price harini RM0.215 maka dividen setengah sen bermakna dividennya ialah 2.33%...

Keladi propose dividen...sebanyak 1sen...
Bbading price penutup RM0.16, mka return dividen ialah 6.25%....

Al Din
03-27-2010, 02:53 AM

MACD bersilang...
Volume high....

good info... byk sector dah start enjin.. peluang wat duit..
perhatikan juga KUB,KHSB,POHUAT.. dll sig dah byk bg hint2..

OnlineDuit
03-27-2010, 03:24 AM
insyaallah..xde hal punyer...:) bro asal utara ke?

Utara juga la bro. Bukit Mertajam....

OnlineDuit
03-27-2010, 03:26 AM
Nokia N82 dan maxis hotlink je, tapi boleh melayari internet cam PC gak cuma maybank2u stock online tak boleh masuk?
Maybank ni tak sensitif keperluan customer la, kalau CIMB boleh gua ingat nak tukar.

Nanti saya cari solution utk bro. Minggu depan leh....

OnlineDuit
03-27-2010, 03:34 AM
Sekarang tengah teruja nak tengok SAAG nak lari next week. Dah lama dah stock ni consolidated, dan 2 hari sudah baru nak menonjol. TA ada tunjuk signal nak rebound.

saifuls
03-27-2010, 05:18 AM
Nanti saya cari solution utk bro. Minggu depan leh....

Aku pun tahu solution mengenai trade melalui h/p ni. kalau ada info.. pass2 la kat aku sekali.

sekarang ni aku kalau monitor price melalui h/p guna business times stock quote je. save bookmark stock yg aku nak monitor je. tapi jual beli masih lagi guna PC.

shukor76
03-27-2010, 02:29 PM
kengkawan semua...pkl 6.23 pagi tadi, wife aku dah selamat give birth to a healthy baby girl...dgn anak ke 3 ni, moga2 bertambah rezeki dan berjaya didunia dan akhirat...amiiiin..

myvi79
03-27-2010, 02:51 PM
tahniah syukur....

mytrade
03-27-2010, 07:26 PM
kengkawan semua...pkl 6.23 pagi tadi, wife aku dah selamat give birth to a healthy baby girl...dgn anak ke 3 ni, moga2 bertambah rezeki dan berjaya didunia dan akhirat...amiiiin..

tahniah bro...satu lagi pintu rezeki dah terbuka utk ko....
moga menjadi anak yg solehah...

saifuls
03-28-2010, 01:06 AM

tahniah shukor.. moga diberikan kebahagian yg berpanjangan dan dimurahkan rezeki.

ariza79
03-28-2010, 03:00 AM
tahniah bro shukor...semoga dipanjangkan umur dan dilimpahkan rezeki...aminnn...

Al Din
03-28-2010, 05:29 AM
Tahniah.. Syukor.. Moga dimurahkan rezki..

leospirit
03-28-2010, 08:46 AM

tahniah semoga rezeki berterusan,dapat seperti yg dihajati,amin.

Abgzan
03-29-2010, 01:15 AM
SAAG aritu angkat 0.11, target medium to long term....medium term 0.13-0.15....kalau long term 0.19-0.21...that is my analysis la....

-----------

Let go at 0.14....masih monitor ini counter...:)

---------

Abgzan
03-29-2010, 01:16 AM
Harini, PERHATIKAN:

MKLAND
M3TECH

Minggu lepas biasa aja, harini buyer baru berpusu-pusu duk Q....

---------

Abgzan
03-29-2010, 01:19 AM

MACD bersilang...
Volume high....

Detail betul anaylysis hang ni , congrates bro ! :)

------

Abgzan
03-29-2010, 01:24 AM
Harini, PERHATIKAN:

MKLAND
M3TECH

Minggu lepas biasa aja, harini buyer baru berpusu-pusu duk Q....

---------

Mkland--> percubaan pecahkan 0.365....kalau dia berjaya pecahkan 0.365,menuju ke 0.375...kalau pecah 0.38,menuju 0.39-0.40....

------

Abgzan
03-29-2010, 01:25 AM
Baru perasan, SYUKUR, bersyukurlah atas kurniaan rezeki baru,anak yang soleh moganya...dilahirkan ketika hang duk main saham, maka pakar saham la gamaknya, hehe...

----

peyi
03-29-2010, 01:26 AM
aku tengah hold kencana dan E&O, kalau ikut last week dia dah pecah trendline dan trendline tu jadi support, tapi harga turun skit cecah support.
Harap2 this week naikla kot :D nak paste chart tapi tak cukup postingla plak.
:D

ps: tahniah pada Syukur, dari orang baru :D

Abgzan
03-29-2010, 01:28 AM
Minggu ni dijangka KLCI naik hebat....atas 2 faktor:

*PELAN EKONOMI BARU
*INVEST MALAYSIA 2010 (CONFERENCE)

Tapi gua belom habis shopping lagi ni....tgh duk q lagi 5 counters ni....:)

In the mean time masih pegang:

*MKLAND
*M3TECH
*ZHULIAN
*AWC
*HUBLINE-WA
*ENG

Walaupon KLCI dijangka naik, gua menjangkakan KLCI akan turun beberapa points dulu , sehari dua ni :)

------

Abgzan
03-29-2010, 01:29 AM
Mkland--> percubaan pecahkan 0.365....kalau dia berjaya pecahkan 0.365,menuju ke 0.375...kalau pecah 0.38,menuju 0.39-0.40....

------

MKLAND sudah jayanya broke 0.365....way to go...

-----

Abgzan
03-29-2010, 01:31 AM
m3tech ---> percubaan utk pecahkan resistance 0.225 "DGN JAYANYA" ....kalau berjaya, menuju 0.235-0.24...

-----------

OnlineDuit
03-29-2010, 01:34 AM

Congrat bro...

OnlineDuit
03-29-2010, 01:36 AM
aku tengah hold kencana dan E&O, kalau ikut last week dia dah pecah trendline dan trendline tu jadi support, tapi harga turun skit cecah support.
Harap2 this week naikla kot :D nak paste chart tapi tak cukup postingla plak.
:D

ps: tahniah pada Syukur, dari orang baru :D

Kencana dan E&O mmg good stock.

Abgzan
03-29-2010, 01:37 AM
By the way:

KPJ tadi ALL TIME HIGH at 3.07 --->SUPERB....then reverse....

SUPERMX pon superb tadi cecah 7.00 ---> SUPERB....tapi gua tak angkat, masa harganya 5.90 minggu lepas....gua dah nampak movement dia, tapi gua tak angkat, sbb harganya "TERLALU MAHAL", dan tak sangka leh cecah 7.00 terlalu cepat...hehe....

-------